Jak na daňové přiznání

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Marv » 11. leden 2015 20:49

Já dávám do přiznání tu cifru, co mi přijde na účet - poradili mi to nezávisle na sobě dva účetní, nikdy s tím nebyl problém.
Hodnocení: 0
Marv
 
IP: 109.80.238.1xx

Reputace: 0

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod ivusakzkrabice » 26. březen 2018 07:52

Tak jsem si vyplnila formulář pro VZT a vyskočily na mě zálohy, což je dle mého blbě. Mám fotobanky jako vedlejší činnost a ten výdělek za loňský rok žádný zázrak, ale nezdá se mi ten formulář. Hoďte mi, prosím, někdo odkaz na ten, který používáte, když máte jako hlavní nějakou práci a fotobankování je vedlejší činnost. Díky. Nebo případně mi někdo vysvětlete jak se to počítá. Předem díky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod ivusakzkrabice » 26. březen 2018 08:12

Beru zpět už jsem to našla :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod shalom3 » 26. březen 2018 10:53

Zálohy na ZP jsou počítány jen z toho, co si našinec skutečně vydělá ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod castyhost » 26. březen 2018 11:04

Marv

takova hovada te privedou pro prusvihu
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Ravennka » 26. březen 2018 11:19

Jo a jenom pozor, když máte vypočítané zálohy a je třeba něco platit...

Na zdrávku klidně můžete poslat nějakou větší částku na celý rok a oni si to budou z toho strhávat... (např vyšlo Vám výpočtem stovka, tak pošlete 1200,- na celý rok a je pokoj)

ale pokud pošlete na socku nějakou větší částku dopředu, tak buď vám vrátí ten zbytek (co je nad první zálohu), a nebo si to tam nechají jako tu 1 zálohu, na ty další to nepoužijou a ještě vám pak napaří penále z nezaplacených záloh, i když tam ty prachy měli (je třeba prý využít nějaký formulář se žádostí o započtení záloh - to už si přesně nepamatuju)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod shalom3 » 26. březen 2018 11:36

Mám ve zvyku si vždycky hned vystavit v internetbankingu trvalý příkaz na ty platby, hned jak to vypočtu. Nejlépe, aby se to provádělo tak kolem 5. dne v měsíci. Sociálka jsou vůbec zmetci, když záloha dorazí např. o jeden den později kvůli tomu, že termín připadne na víkend, tak taky počítají penále.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod Fyletto » 26. březen 2018 14:34

Ano, ale ještě přesněji pro ty, kteří užívají skutečné náklady ne paušál je převést sumu na Paypalu před konverzí daným kurzem ČNB na CZK a pak srvonat, kolik reálně přišlo na účet u české banky (tj. po konverzi přes Paypal. Rozdíl (u Paypalu skoro 3%) lze dát do nákladů v rámci kurzových rozdílů. Kurzové ztráty (popř. i zisky) jsou daňově uznatlným nákladem nebo ziskem, pokud podnikáme se zahraničím, Paypal nevyjímaje. Nicméně hodně lidí přiznává jen to, co přijde na účet u banky a taky s tím prý nikdy nebyl problém. Ale nejčistší by to mělo být takto
PandaWild píše:Důležité je to, co přišla na účet PayPal, převedené na Kč buď podle kurzu ČNB v den převodu nebo podle průměrné hodnoty kurzu. Jak se to pak převede na běžný účet, to už nikoho nezajímá, to je jen převod mezi bankami.
Hodnocení: 0
Fyletto
 
Příspěvky: 66
Registrován: 18. červenec 2013 09:02

Reputace: +4

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod ivusakzkrabice » 27. březen 2018 07:33

Udělala jsem to kurzem k danému dni. Socka po mě naštěstí nic nechce, ale to VZP mne překvapilo, že si můj ubohý výdělek brousí drápky..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Jak na daňové přiznání

Příspěvekod PandaWild » 27. březen 2018 10:29

To jsi na fotobankách vydělala tolik, že Ti vychází nenulové zálohy na VZP? To snad ne :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé