TOP PREDAJE!

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod SynchR » 23. březen 2018 22:49

Tak jsem koukal na tu sigmu 150-600 C, a snazil jsem se najit srovnani s tamronem G2, ac je tamron o neco ostrejsi ale fakt to je sotva videt, tak nakonec se asi vyplati ta sigma, rychlost ostreni bude asi pomalejsi u sigmy ale platit kvuli tomu o tolik se mi zda zbytecny, mozna si nakonec tu sigmu taky poridim.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod Zmrzlinář » 23. březen 2018 23:02

SynchR píše:Tak jsem koukal na tu sigmu 150-600 C, a snazil jsem se najit srovnani s tamronem G2, ac je tamron o neco ostrejsi ale fakt to je sotva videt, tak nakonec se asi vyplati ta sigma, rychlost ostreni bude asi pomalejsi u sigmy ale platit kvuli tomu o tolik se mi zda zbytecny, mozna si nakonec tu sigmu taky poridim.


Jestli seš někde z okolí, tak se můžeš přiject podívat a vyzkoušet.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod SynchR » 24. březen 2018 08:41

Zmrzlinář píše:
SynchR píše:Tak jsem koukal na tu sigmu 150-600 C, a snazil jsem se najit srovnani s tamronem G2, ac je tamron o neco ostrejsi ale fakt to je sotva videt, tak nakonec se asi vyplati ta sigma, rychlost ostreni bude asi pomalejsi u sigmy ale platit kvuli tomu o tolik se mi zda zbytecny, mozna si nakonec tu sigmu taky poridim.


Jestli seš někde z okolí, tak se můžeš přiject podívat a vyzkoušet.


To by nebylo špatný, jsem z okolí Mladé Boleslavy
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod Zmrzlinář » 26. březen 2018 13:31

SynchR píše:
Zmrzlinář píše:
SynchR píše:Tak jsem koukal na tu sigmu 150-600 C, a snazil jsem se najit srovnani s tamronem G2, ac je tamron o neco ostrejsi ale fakt to je sotva videt, tak nakonec se asi vyplati ta sigma, rychlost ostreni bude asi pomalejsi u sigmy ale platit kvuli tomu o tolik se mi zda zbytecny, mozna si nakonec tu sigmu taky poridim.


Jestli seš někde z okolí, tak se můžeš přiject podívat a vyzkoušet.


To by nebylo špatný, jsem z okolí Mladé Boleslavy


Tak přijeď :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod SynchR » 26. březen 2018 18:00

Zmrzlinář píše:
SynchR píše:
Zmrzlinář píše:
SynchR píše:Tak jsem koukal na tu sigmu 150-600 C, a snazil jsem se najit srovnani s tamronem G2, ac je tamron o neco ostrejsi ale fakt to je sotva videt, tak nakonec se asi vyplati ta sigma, rychlost ostreni bude asi pomalejsi u sigmy ale platit kvuli tomu o tolik se mi zda zbytecny, mozna si nakonec tu sigmu taky poridim.


Jestli seš někde z okolí, tak se můžeš přiject podívat a vyzkoušet.


To by nebylo špatný, jsem z okolí Mladé Boleslavy


Tak přijeď :-)


Asi by to šlo, ale já už jsem asi pevně rozhodnutej, četl jsem spousta recenzí koukal jsem na porovnávací testy fotek a Sigma 150-600 C mi vychazí jako dobrá volba. Chtěl jsem nejdřív verzi sport, ale vzhledem k tomu, contemporary má takřka stejnou obrazovou kvalitu jak verze sport, až na 600mm lehce mi přišlo ale fakt jen zlehka že má menší ostrost. Ale pak jsem viděl zase že sport na 600mm měla horší ostrost na 600mm. Je to prostě asi kus od kusu. Vzhledem k tomu že je to můj koníček si myslim, že ušetřim cca 14 tisíc a pujdu do contemporary. Hlavně se mi líbí i ta váha, většinou chodím minimálně těch 10 km a ono by se to proneslo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod Zmrzlinář » 26. březen 2018 23:30

SynchR píše:
Zmrzlinář píše:
SynchR píše:
Zmrzlinář píše:
SynchR píše:Tak jsem koukal na tu sigmu 150-600 C, a snazil jsem se najit srovnani s tamronem G2, ac je tamron o neco ostrejsi ale fakt to je sotva videt, tak nakonec se asi vyplati ta sigma, rychlost ostreni bude asi pomalejsi u sigmy ale platit kvuli tomu o tolik se mi zda zbytecny, mozna si nakonec tu sigmu taky poridim.


Jestli seš někde z okolí, tak se můžeš přiject podívat a vyzkoušet.


To by nebylo špatný, jsem z okolí Mladé Boleslavy


Tak přijeď :-)


Asi by to šlo, ale já už jsem asi pevně rozhodnutej, četl jsem spousta recenzí koukal jsem na porovnávací testy fotek a Sigma 150-600 C mi vychazí jako dobrá volba. Chtěl jsem nejdřív verzi sport, ale vzhledem k tomu, contemporary má takřka stejnou obrazovou kvalitu jak verze sport, až na 600mm lehce mi přišlo ale fakt jen zlehka že má menší ostrost. Ale pak jsem viděl zase že sport na 600mm měla horší ostrost na 600mm. Je to prostě asi kus od kusu. Vzhledem k tomu že je to můj koníček si myslim, že ušetřim cca 14 tisíc a pujdu do contemporary. Hlavně se mi líbí i ta váha, většinou chodím minimálně těch 10 km a ono by se to proneslo.


Já jsem se rozhodoval taky mezi sport a contemporary verzí.

S je utěsněnej proti prachu a vlhkosi, C ne (prý jen na bajonetu). V extrémním počasí bych to s sebou stejně nebral, takže pro mně to není významné mínus. V dešti s tím fotit ale i tak jde, já na to dávám igelitku, dá se koupit i takovej speciální fusak do deště, ale igelitka stačí ;) (navíc třeba s tamronem 90 chodím i v dešti na šneky a žije už asi 5 let v klidu).

S má podle grafů ostřejší konec než C, já jsem s tím C ale fakt spokojenej. Mám D500, tak jsem udělal korekci zaostření přímo ve foťáku a ta hodnota byla minimální. Těch pár bodů navíc v těch testech taky není významných, navíc, kus od kusu je na tom prostě vždycky jinak. Viděl jsem přímé srovnání fotek C i S a tohle fakt neřeším.

S je těžší a mnohem větší než C a to pro mně bylo zásadní. Věř, že i tohle se docela pronese. Já jsem si na to koupil takovej popruh přes rameno a batoh a je to prostě znát. Po chvíli focení z toho docela slušně i bolí ruce.

Dej vědět až pořídíš :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod SynchR » 27. březen 2018 11:25

Určitě dám vědět, a chtěl jsem se tě zeptat, četl jsem že jsi měl nikon d5500 a teď máš d500, jak velký je rozdíl obrazové kvality a jaký je rozdíl v šumu při vyšších iso. Chtěl bych si k tomu pořídit později nové tělo (Koukám po d5500). Nikon d5100 co mám je pro mě na tom už hůř oproti těm novějším modelům, hlavně co se týče ISO. Díky za případné zkušenosti.

PS: Tamron 90mm mám taky :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod Zmrzlinář » 27. březen 2018 22:53

SynchR píše:Určitě dám vědět, a chtěl jsem se tě zeptat, četl jsem že jsi měl nikon d5500 a teď máš d500, jak velký je rozdíl obrazové kvality a jaký je rozdíl v šumu při vyšších iso. Chtěl bych si k tomu pořídit později nové tělo (Koukám po d5500). Nikon d5100 co mám je pro mě na tom už hůř oproti těm novějším modelům, hlavně co se týče ISO. Díky za případné zkušenosti.

PS: Tamron 90mm mám taky :D


Já tam vnímám velkej rozdíl. D5500 jsem měl hodně rád, bylo to malý, lehký a mělo to skvělej otočnej displej. Baterie byla nesmrtelná. D500 je větší a těžší přístroj, lcd má jen výklopnej, ne otočnej, ale má zase jiný kvality. Napíšu ti jen to co mně opravdu potěšilo, zbytek si přečteš v recenzích. Třeba to lcd je mnohem jemnější a větší, 1:1 je vidět všechno, ostrost, a 1:1 se zobrazí stiskem tlačítka, takže máš hned přehled. Je taky dotykový, ale jen na něco a někdy, v recenzích na to hrozně nadávali, ale mně to extra nevadí, jsem stará škola.

Do ruky to padne jak ulitý, můžeš to držet pevně a nevrže to, neskřípe to, je to pevný, dobře udělaný, odolný proti prachu, vodě. Jo a kulomet 10 snímků za sekundu v RAW, to je bomba (a takhle můžeš fotit docela dlouho, zásobník je na 200 fotek - raw samozřejmě, na zvířata ideální, na sport atd.).

Programovatelnost tlačítek jsem ocenil, vypínání/zapínání auto iso tlačítkem a kolečkem, 2 kolečka, náhled hloubky ostrosti, seřízení ostrosti objektivu (někdy ten objektiv ostří o kousek dál než má nebo dozadu - front a back focus, foťák to umí kompenzovat). Asi je toho hodně. Baterie vydrží dlouho, 2 karty - už se mi stalo, že jsem se vrátil domů a těšil se na fotky a prd, karta umřela. Tady jsou 2 karty, jedna sice ta drahá divná ale koupil jsem si jí, tam se ukládaji zálohy. Líbí se mi i ostřící body, sledování objektu (to taky zdrbli ale já to používám a funguje to super).

U D500 jsem přestal řešit šum a ISO. Mám to nastavený na auto iso a podle potřeby fotím v M nebo A. Ne že by tam nebyl, vždycky tam je, musí tam bejt, technicky to tak prostě je, jen to neřeším, není to vidět. Možná je jemnější (asi musí být, D5500 je 24mp a tohle je 20mp), ve fotobankách mi od té doby vlastně nic neodmítli kvůli šumu, jen sem tam kvůli kompozici, co na to říct. Ale ani předtím mi moc kvůli šumu neodmítali, dávám na to bacha. Jen mi přijde, že teď s tím je méně práce. Třeba v lightroomu jsem používal odšumění na hodnotách 20-30 a snažil jsem se mít iso do 1000, jinak to už bylo takový horší, teď to neřeším, jen se podívám, jestli nefotím na nějakou nesmyslnou hodnotu a v lightroomu mám obvykle hodnoty okolo 12-15 a výsledky jsou vynikající.

Je to ideální na tu sigmu 150-600, páč na těch 600mm potřebuješ aspoň 1/600s, foťák tam cpe i víc a zvyšuje adekvátně iso, takže ty hodnoty jsou běžně kolem 3200, 6400 i víc, za slunečnýho dne je to ale iso 100 nebo 200. Sigma má stabilizátor a řekl bych že docela účinnej, takže vyfotíš i na 1/160 ale spíše statickej objekt, jinak bude rozmazanej pohybem.

Když některý fotky jsou hodně zašumělý a chci je poslat do fb, koupil jsem si neat image a proženu to tím, výsledky jsou dobrý. Ale to jen na fotky co si myslím, že za to stojí. Posledně jsem takhle odšumoval prasata z chlíva :)) ale ty byly na iso 24.000 i víc. A některý se podařilo odšumit tak, že se to slušně prodává ve fb.

Hledáček, to je kapitola sama pro sebe, je velkej, je tam hodně dobře vidět.

Mám rád otočný kolečko nalevo a malej displej, ten používám furt. Live view prakticky nepoužívám, jen na makro ze stativu nebo video. Video mimochodem taky zdrbli, já jsem s ním spokojenej. I to 4k je paráda. Je to jakoby s větším ohniskem, větší zoom, takže na to dávám 10mm sklo a neřeším.

Že to nemá interní blesk je mi šumák. Já jsem ho stejně nikdy nepoužíval. Že to nemá takovej ten commander mode, to mi trochu vadí (bez blesku to ale asi jít nemůže, asi to není rádiové). D7200 to měla.

Co mně strašně vadí je dálková spoušť, neexistuje drátová ale bezdrátová s nějakým debilním modulem, argumentujou, že to má wifi a že to jde spouštět mobilem, fakt legrace, ono to naštelovat není lecjaká věc, občas to drhne. Takže někde stát v potoce a čekat až mi tam ten mobil spadne a štelovat to, fakt ne. Jo a popruh co k tomu dávaji je hroznej, koupil jsem si od peak design.

To jsem se rozepsal. Zkrátka já jsem spokojenej, fotky z toho lezou rozhodně technicky kvalitnější. Víš jak se říká, že na technice nezáleží? Tak to podle mně není pravda. Možná to neplatí jen pro fotobanky, ale některý věci bych dřív nevyfotil, protože to technicky nebylo možný nebo by ty fotky stály za houby. Zaznamenal jsem i více prodejů, ale to nemusí být tím. Třeba na canstockphoto mi teď berou vše, dříve mi všechno odmítali.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod SynchR » 28. březen 2018 15:54

Děkuju za dlouhý popis tvých zkušeností, sice určitě nebudu kupovat d500, protože pro mě je to příliš drahý, ne že bych na to neměl. Ale fakt se mi líbí jak si poradí s šumem, tady se to dá krásně porovnávat https://www.megapixel.cz/porovnani-obrazove-kvality , jsem to teď našel. Ale je to fakt super foták teda
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: TOP PREDAJE!

Příspěvekod Zmrzlinář » 28. březen 2018 16:57

SynchR píše:Děkuju za dlouhý popis tvých zkušeností, sice určitě nebudu kupovat d500, protože pro mě je to příliš drahý, ne že bych na to neměl. Ale fakt se mi líbí jak si poradí s šumem, tady se to dá krásně porovnávat https://www.megapixel.cz/porovnani-obrazove-kvality , jsem to teď našel. Ale je to fakt super foták teda


To porovnání nic neznamená. Je něco jiného když použiješ ISO 12.800 v šeru nebo za tmy nebo za dne.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé