Alamy výplata

Fotobanky, které prodávají obrázky s licencí RM (například Alamy)

Re: Alamy výplata

Příspěvekod Flammert » 14. březen 2018 14:21

Ahoj, začal jsem uvažovat o Alamy. Raději se tedy chci zeptat, jestli jsem to pochopil celé správně ohledně byrokratické mašinérie. Jsem zaměstnanec, fotobanky mimo EU jako vedlejší příjem bez živnostenského listu přes autorský zákon. Pokud bych chtěl tedy začít na Alamy, musím jít na finančák (nahlásit se jako osoba identifikovaná) do 15ti dní už při prvním prodeji aniž by mě byla platba připsána na účet (a já tudíž neměl žádné potvrzení), nebo až poté co mě vyplatí "plácnu" 100 dolarů za půl roku po prvním prodeji? Přečetl jsem spoustu článků ale nějak jsem se do toho zamotal :D
Hodnocení: 0
Flammert
 
Příspěvky: 13
Registrován: 14. duben 2016 10:11

Reputace: +8

Re: Alamy výplata

Příspěvekod patrikslezak » 14. březen 2018 15:15

Já začal nahrávat první fotky na Alamy v dubnu 2016, nahrával jsem dost pomalu, poněvadž jsem nevěřil, že se něco prodá. Schvalování je trochu odlišné od jiných fotobanek. Nahraješ např. 30 fotek, náhodně ti skontroluji jednu nebo dvě fotky z celé várky, když budou špatné, vyhodí ti celou várku.
Teprve po schválení fotek je zařazuješ do kategorií , přidáváš klíčová slova, nahráváš model release atd. Nyní tam mám asi 3000 fotek, berou mi vše, nic nevyhazují. Limit pro výplatu je 50 dolarů, posílají automaticky, teprve až máš peníze na paypalu, zajdeš na finanční úřad, kancelář registrace a řekneš , že se chceš stát idetifikovanou osobou, vyplníš ručně papír na místě. Chtěli po mě fakturu, alamy nic takového neposílá, dal jsem jim výpis z paypalu že mi alamy posílá peníze a potom jsem jim vytisknul tabulku prodejů, jsou tam jednotlivé dny, a částky za prodané fotky, částka za kolik se fotka prodala, kolik dostanu já a kolik zůstane alamy. Pak jsem zašel k paní na finačním úřadě , kam dávám daňové přiznání, a domluvil se, že budu dávat souhrnné hlášení a to měsíční, takže na paypal mi přišla výplata z Alamy 7.3, musím čekat do konce měsíce a pak na začátku dubnu pře EPO stránky vygeneruji měsíční souhrnné hlášení, elektronicky odešlu a poněvadž nemám elektronický podpis, potvrzení, že jsem to odeslal musím zanést na finanční úřad. Pak je druhý papír, ten se jmenuje Přiznání k DPH, na mou otázku, jesli ho mám vyplňovat, mi paní ukázala jejich metodický pokyn, kde je psáno, že jeho vyplnění není chybou. Paní má čtyři identifikované osoby, kteří ji nosí jak souhrnné hlášení, tak přiznání k DPH, ale vedle v kanceláři její kolegyni nosí klienti jen souhrnné hlášení. Takže jsme se domluvili, abych nemusel vyplňovat oba papíry, tak budu nosit jen souhrnné hlášení. Na Finanční úřadě jsem byl v prosinci, to jsem měl na Alamy 49 dolarů, chtěl se dopředu registrovat, že výplata bude blízko, to bych se stal identifikovanou osobou, která se hlásí dobrovolně k registraci, ale úřednice mi to nedoporučili a řekli, ať přijdu, až mi teprve pošlou peníze. S alamy jsem měl obavu ohledně toho papírování, říkal, jsem si, že po brexitu Velká Británie nebude v unii, ale pořád tam je, ale není to zas tak složité.
Hodnocení: 0
patrikslezak
 
Příspěvky: 93
Registrován: 20. leden 2015 20:53

Reputace: +11

Re: Alamy výplata

Příspěvekod Painter » 15. březen 2018 09:17

Flammert píše:... fotobanky mimo EU jako vedlejší příjem bez živnostenského listu přes autorský zákon...

Zrovna jsem chtěl jít si zařídit ŽL, to jde danit bez ŽL na autorský zákon? Nebo se musím vejít do 15000Kč a pak mohu jen přes autorský zákon? Díky
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

Re: Alamy výplata

Příspěvekod patrikslezak » 4. duben 2018 16:25

Tak jsem měl telefonát z finančního úřadu, zažádal jsem o registraci jako identifikovatelná osoba,měl jsem v březnu první výplatu z alamy, a volají mi, že mě nezaregistrují, poněvadž jsem jim nepředložil žádnou fakturu a můj příjem oni chápou jako nahodilý. Až mi prý společnost Alamy pošle nějakou fakturu, mám se zastavit, žádný postih nebudu mít a potom mě teprve zaregistrují. Takže u nás, když nemám v ruce žádnou faktury, nemusím se hlásit jako identifikovatelná osoba a nemusím hlásit souhrnná hlášení. A já se na to tak poctivě připravoval. :(
+Marsan, +PandaWild Hodnocení: +2
patrikslezak
 
Příspěvky: 93
Registrován: 20. leden 2015 20:53

Reputace: +11

Re: Alamy výplata

Příspěvekod honza286 » 4. duben 2018 19:29

patrikslezak píše:Tak jsem měl telefonát z finančního úřadu, zažádal jsem o registraci jako identifikovatelná osoba,měl jsem v březnu první výplatu z alamy, a volají mi, že mě nezaregistrují, poněvadž jsem jim nepředložil žádnou fakturu a můj příjem oni chápou jako nahodilý. Až mi prý společnost Alamy pošle nějakou fakturu, mám se zastavit, žádný postih nebudu mít a potom mě teprve zaregistrují. Takže u nás, když nemám v ruce žádnou faktury, nemusím se hlásit jako identifikovatelná osoba a nemusím hlásit souhrnná hlášení. A já se na to tak poctivě připravoval. :(

Po mě chtěli taky nějakou fakturu, vytiskl jsem jim stránku z Alamy, kde je vidět, kolik a kdy odeslali - nejprve se to jedné ženské na FÚ nezdálo, ovšem šla za tím za šéfkou a ta řekla, že to takto stačí a prý mám další měsíc zaslat souhrnné hlášení.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Alamy výplata

Příspěvekod patrikslezak » 4. duben 2018 21:01

Já jsem dodal to samé, dokonce i vytiskl stránky z account balance, tam jsou všechny datumy prodejů jednotlivých fotek, kolik si vzala Alamy od zákazníka, kolik dali mě. Jedna návštěva vyplnil jsem žádost o registraci, na druhou návštěvu mě pozval pan vedoucí, chtěl abych mu osobně vysvětlil princip fotobanek a že si mi ozvou, zda se mám registrovat. Ozvali se dnes, že nemusím.
Hodnocení: 0
patrikslezak
 
Příspěvky: 93
Registrován: 20. leden 2015 20:53

Reputace: +11

Re: Alamy výplata

Příspěvekod Hamin » 4. duben 2018 21:05

Já jim taky na FÚ ukázal printscreen z PayPalu s řádkem kde je vidět příchozí platba a stačilo jim to a registrovali mě jako IO.
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Alamy výplata

Příspěvekod Vero » 27. duben 2018 09:33

Můžu se zeptat, proč mi Alamy ukazuje za fotku 35 a Microstockr nějakých 17? To Alamy na nástěnce vypisuje cenu bez provize?
+Baldion Hodnocení: +1
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Alamy výplata

Příspěvekod Baldion » 27. duben 2018 11:46

Vero píše:Můžu se zeptat, proč mi Alamy ukazuje za fotku 35 a Microstockr nějakých 17? To Alamy na nástěnce vypisuje cenu bez provize?

Zrovna jsem se chtěl zeptat na totéž :D Na Alamy mám zobrazen prodej za 10, Current Cleared Balance mi svítí 0 a na Microstockru 5. Jak se v tom vyznat? :D
+Vero Hodnocení: +1
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Alamy výplata

Příspěvekod Jiří » 27. duben 2018 11:52

50% si bere Alamy. Fotka se prodala za částku např. 50 USD a vy z toho dostanete 25 USD.
Hodnocení: 0
Jiří
 
IP: 62.204.252.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Macrostock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé