ESP iStock

ESP iStock

Příspěvekod Jirik » 5. duben 2018 10:48

Můžete mi někdo poradit? Nahrával jsem poprvé EPS vektorové soubory na iStock přes ten jejich ESP web systém, EPS se spáruje s JPG, ale o co se mi jedná: soubory mám otagované a popsané, na všech ostatních fotobankách se vše načte ze souboru v pořádku, jen na iStocku se z tagu nenačtou žádné informace, tedy žádné názvy a klíčová slova. Dělám něco špatně, nebo jim to nefunguje? Dříve asi před rokem jsem používal ten jejich SW DeepMeta, nebo jak se to jmenuje a tam se vše načetlo v pořádku, ale tady v to jejich ESP systému musím překopírovávat veškeré texty ručně. Je na to nějaký fígl, abych nemusel kopírovat texty jednotlivě tak jako dosud. Totéž platí i u videotvorby, kde se klíčová slova a název nenačtou, ale to i některé jiné fotobanky nezvládají. Dík za případný typ.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: ESP iStock

Příspěvekod shalom3 » 5. duben 2018 11:16

Proč jsi opustil ten DeepMeta? Já jsem experimentovala s různými Istockovými udělátky a nakonec jsem se k němu vrátila - všude jsem narážela na nějaké problémy (už si ale nepamatuji, kde co nefungovalo). Jen na videa používám u nich ten Stocksubmitter, ale i v tom případě se tagy přenášejí jen při použití submitů. Takže 33 volných submitů používám na videa, když si přikoupím submity, tak je zas dobré to, že vůči Istocku si Stocksubmitter zapamatovává již dříve označená upřesnění a to urychlí hodně práci.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: ESP iStock

Příspěvekod Ravennka » 5. duben 2018 13:52

Nepotěším Tě, ale chyba není na Tvém přijímači... iStock to prostě neumí a musíš to pěkně všechno překopírovat ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: ESP iStock

Příspěvekod Marian » 5. duben 2018 14:05

v ESP to treba urobit rucne, pretoze ich system dost detailne rozlisuje viacere vyznamy slov - a to automatika sama nerospozna, ktory vyznam ma ku klucovemu slovu priradit.
Na druhej strane, ked mas seriu podobnych fotiek, staci ti takto urobit jednu a ulozit si to ako Template. A ten uz lahko a rychlo skopirujes na vsetky podobne fotky...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Marian
 
Příspěvky: 107
Registrován: 21. červenec 2017 09:55
Bydliště: Bratislava

Reputace: +26

Re: ESP iStock

Příspěvekod Bananaboy » 5. duben 2018 14:14

Použi qHero na https://qhero.com
Tam sa ti všetko vyplní z IPTC metadát ako za starých, dobrých čias. ;)

Cez ESP web rozhranie dnes nahrávajú už iba masochisti, ktorí sa v tom vyžívajú a po nahratí sa ešte plieskajú bičíkom po zadku, pretože sa im to utrpenie na ESP zdá slabé.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: ESP iStock

Příspěvekod Jirik » 5. duben 2018 16:05

Tak zatím zkouším nejnovější verzi DeepMeta. A vypadá to, že se ze souboru vše načetlo, tedy až na ty jejich upřesňující klíčová slova, která musíte zatrhnout, jinak jich zůstane jen cca 20% z původních 50 ks. A vypadá to, že ten jejich SW umí načítat tagy i z videí, ale to jsem zatím nezkoušel, jen jsem to viděl v jejich videonávodu. Tak zatím nahrávám vektory, uvidíme, jak to projde, pak dám vědět jak to prošlo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: ESP iStock

Příspěvekod Painter » 5. duben 2018 17:41

Bananaboy píše:Použi qHero na https://qhero.com
Tam sa ti všetko vyplní z IPTC metadát ako za starých, dobrých čias. ;)

Cez ESP web rozhranie dnes nahrávajú už iba masochisti, ktorí sa v tom vyžívajú a po nahratí sa ešte plieskajú bičíkom po zadku, pretože sa im to utrpenie na ESP zdá slabé.


Pokud jsou to vektory které "točim" pořád dokola tak jedu přes template a je to vcelku rychlé. Vyplní se jen země a datum apply template a naskočí keywordy už všechny rovnou vybrané ze slovníku. Ale fotky nebo videa která jsou různá vyplňuji ze slovníku. Zaregistorval jsem se ted tedy na qhero a asi chápu smysl jak tam posílat, ale jak vyberu aktuální složku kterou už tam mám založenou? Můžu založit jen novou? Díky
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: ESP iStock

Příspěvekod Bananaboy » 5. duben 2018 20:17

Ak myslíš dávky (batches), tak ja nahrávam len cez qHero, takže neviem, či sa dajú vybrať dávky nahraté priamo na EPS. Myslím ale, že to nie je možné. Na qHero môžeš pracovať len s dávkami vytvorenými cez qHero. Nájdeš ich napravo hore pod záložkou "Batches".
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: ESP iStock

Příspěvekod Jirik » 6. duben 2018 08:33

Tak potvrzuji, že nové DeepMeta pro iStock je funkční, načítá všechny tagy, až na ty specifická klíčová slova co se musí zaklikat. Jinak vše rychle nahráno a do 24h schváleno. zatím OK
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: ESP iStock

Příspěvekod Tjava » 5. prosinec 2018 19:20

Ahojte, Ako je to vlastne s tým zlučovaním alebo zmenami v minulosti ESP, gettyimages, istockphoto? Na ktorých stránkach sa reálne predáva?
Hodnocení: 0
Tjava
 
Příspěvky: 48
Registrován: 5. prosinec 2018 19:11

Reputace: +2


Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé