Keywords

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Keywords

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. duben 2018 07:49

Tak pozor, ze správného názvu latinského i anglického (to se dohledá se na wiki nebo biolibu) já celkem dost těžím, hodně pomáhá i název kultivaru u zahradních květin - ten dokonce bývá u mnohých, kde ho mám, hlavním keywordem podle kterého se mi fotka prodá!
+Fauren, +shalom3 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Keywords

Příspěvekod Fauren » 13. duben 2018 09:48

ivusakzkrabice píše:Tak pozor, ze správného názvu latinského i anglického (to se dohledá se na wiki nebo biolibu) já celkem dost těžím, hodně pomáhá i název kultivaru u zahradních květin - ten dokonce bývá u mnohých, kde ho mám, hlavním keywordem podle kterého se mi fotka prodá!


a kde prosím tě se dá najít podle jakých slov koupil daný obrázek?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 556
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Keywords

Příspěvekod shalom3 » 13. duben 2018 09:51

Bohužel, tohle zveřejňuje málo fb. Z větších jen Shutter a Dreamstime. Vyhledání "odjinud" je stejně bez kw.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4476
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Keywords

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. duben 2018 11:58

Fauren píše:
ivusakzkrabice píše:Tak pozor, ze správného názvu latinského i anglického (to se dohledá se na wiki nebo biolibu) já celkem dost těžím, hodně pomáhá i název kultivaru u zahradních květin - ten dokonce bývá u mnohých, kde ho mám, hlavním keywordem podle kterého se mi fotka prodá!


a kde prosím tě se dá najít podle jakých slov koupil daný obrázek?


Na šutru v Top performers, v Dreams přímo u prodané fotky.
Bohužel tahle informace není u každé fotky, dá se totiž vyhledávat i pomocí referenční fotky nebo přes jiný vyhledávač, či se prostě zákazníkovi líbí, hodí si ji do lightboxu a pak ji použije až po delší době.. Počítám, že ten záznam o keywordech mám cca u každé druhé fotky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé