Hromadný upload na fotobanky zdarma

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Chelsea47 » 8. květen 2018 13:59

Zdravím,
již měsíc otálím s nahráváním nové várky fotek na fotobanky, jelikož mě děsí otrocké opisování keywords, popisů a podobně. Dříve jsem keywords kopírovala ze svých fotek na Shutteru, ale od doby, co pozměnili stránky, to není možné. Moje poslední naděje, pokud nechci nahráváním strávit celý den, je nějaký program/stránka, kam fotky nahraju jednou a nějakým způsobem je vyexpeduju k daným fotobankám (Shutterstock, Fotolia, Dreamstime, iStock a 123RF). Zatím nevydělávám tolik, aby se mi vyplatilo za takovou službu platit, tak bych uvítala, kdyby bylo něco zdarma.
Hodnocení: 0
Chelsea47
 
Příspěvky: 12
Registrován: 8. květen 2018 13:54

Reputace: 0

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Vero » 8. květen 2018 14:09

To kopírování pořád jde... Vedle políčka pro vložení nových kw jsou tři tečky. Pod nimi rolovací menu a jednou z nabídky je i možnost kopírovat klíčová slova.
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Vero » 8. květen 2018 14:11

Ale jinak teda: já používám StockSubmitter, ve free verzi to končí nahráním na fotobanky a submitovat už musí člověk sám (oproti tomu, dělat to celé ručně je to však minimální námaha a člověk má aspoň šanci to ještě trochu doladit...).
+Chelsea47 Hodnocení: +1
Naposledy upravil Vero dne 8. květen 2018 14:15, celkově upraveno 1
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod PandaWild » 8. květen 2018 14:12

Jaké opisování popisů a keywords? Používej IPTC! :shock:
+Marsan, +Ravennka, +ivusakzkrabice, +stroblr Hodnocení: +4
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Anika » 8. květen 2018 14:24

Vero píše:Ale jinak teda: já používám StockSubmitter, ve free verzi to končí nahráním na fotobanky a submitovat už musí člověk sám (oproti tomu, dělat to celé ručně je to však minimální námaha a člověk má aspoň šanci to ještě trochu doladit...).


Do asi 33 kousků měsíčně je zdarma i submit.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Chelsea47 » 8. květen 2018 15:34

Vero: Děkuji moc! :)

Ještě dotaz, StockSubmitter tam má Fotolii a AdobeStock jako dvě různé fotobanky, doteď jsem myslela, že Fotolia je Adobe stock. Jak to tedy je?
Hodnocení: 0
Chelsea47
 
Příspěvky: 12
Registrován: 8. květen 2018 13:54

Reputace: 0

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Vero » 8. květen 2018 17:40

Chelsea47 píše:Vero: Děkuji moc! :)

Ještě dotaz, StockSubmitter tam má Fotolii a AdobeStock jako dvě různé fotobanky, doteď jsem myslela, že Fotolia je Adobe stock. Jak to tedy je?


Fotolia je stará, AS nový - pokud jsi jen na Fotolii, musíš se na AS registrovat - a propojit portfolia (žádné nahrávání znovu, jen propojit). Pak už je jedno kam nahráváš.
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod shalom3 » 8. květen 2018 18:42

Ještě to upřesním - já jsem jen na Fotolii (tam se už snad nyní nejde ani registrovat) a moje portfolio je automaticky bez mého přičinění na Adobestocku, takže s tím nic nedělám. Noví přispěvatelé se dneska registrují už na Adobe a v Stocksubmitteru si mohou nastavit jen Adobe. Já tam mám naopak nastavenou jen Fotolii.
Jinak ohledně placených submitů, lze u Stocksubmitteru za 10 EUR zakoupit 3 měsíční předplatné, každý měsíc pak submitovat po 100 ks obrázků na všechny fotobanky. To není tak špatné, za cca 75 Kč/měs., určitě to ušetří hromadu času.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod ivusakzkrabice » 10. květen 2018 07:45

PandaWild píše:Jaké opisování popisů a keywords? Používej IPTC! :shock:


Tohle tesat do kamene, aby to viděl každý nový fotobankéř! Když si jen uvědomím kolik mne nepoužívání IPTC stálo času.....
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod shalom3 » 10. květen 2018 08:46

No jejda, a já! Já jsem si ze začátku zapisovala keywordy k náhledu obrázku v excelu a pak to kopírovala na jednotlivé fb!!!! O IPTC jsem se dozvěděla právě díky tomuto fóru. ;)

Ještě co se týká Stocksubmitteru - tam je přínosné i to, že si pamatuje označená klíčová slova pro Istock. Bohužel kw se v případě Istocku přenášejí jen u placených submitů.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Další

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé