Hromadný upload na fotobanky zdarma

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod ivusakzkrabice » 10. květen 2018 09:11

shalom3 píše:No jejda, a já! Já jsem si ze začátku zapisovala keywordy k náhledu obrázku v excelu a pak to kopírovala na jednotlivé fb!!!! O IPTC jsem se dozvěděla právě díky tomuto fóru. ;)


Ještě budu muset pouvažovat o zakoupení plné verze Photostocku, ale je fakt, že jsem zvyklá si keywordy vymýšlet sama, hlavně kvůli AS se snažím je jet podle důležitosti.

Ale s tím souborem si mi vnukla myšlenku podělit se ještě o jednu zkušenost. Mám google dokument pod google účtem, kam si házím náhledy obrázků k připravených po stránce grafické a protože jsem co chvíli na jiném zařízení, tak se jen přes google připojím a házím si keywordy. Pak jen doma doházím a můžu uploadovat. Už jsem si takhle začala sdílet i recepty na jídla, která chci vyzkoušet, protože jak se to jednou uloží na disk, tak jakoby to zmizelo v černé díře :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Vero » 11. květen 2018 15:08

shalom3 píše:Ještě co se týká Stocksubmitteru - tam je přínosné i to, že si pamatuje označená klíčová slova pro Istock. Bohužel kw se v případě Istocku přenášejí jen u placených submitů.


Používám jen free verzi a kw se mi na IStock přenáší normálně...
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod stroblr » 12. květen 2018 15:47

Když už jste u toho StockSubmitteru, přináší free verze nějaké zásadní výhody o proti klasickému nahrávání přes ftp? Resp. co free verze umožňuje? ;)
Jaké další free nástroje můžete doporučit?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
stroblr
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2. říjen 2017 17:13

Reputace: 0

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Anika » 12. květen 2018 16:06

stroblr píše:Když už jste u toho StockSubmitteru, přináší free verze nějaké zásadní výhody o proti klasickému nahrávání přes ftp? Resp. co free verze umožňuje? ;)

Soubory se pošlou na všechny fotobanky jedním klikem, program kontroluje, jestli soubory odpovídají požadavkům fotobank (počet kw, počet znaků v popiscích, velikost souborů atd.), program automaticky zipuje a odesílá zipy tam, kam je třeba, soubory mají přiřazený status, to znamená vidím, jestli je soubor připravený k nahrání, odeslaný, submitovaný nebo jestli má nějakou chybu, která brání odeslání, kontrola bitmap ve vektorech (ale nevím, jak je to spolehlivé), možnost ukládat šablony iptc, hromadně popisovat, navzájem popisky kopírovat mezi obrázky, upřesnění kw na istock včetně pamatování si už jednou použitých upřesnění, připojení MR a PR, které se posílají automaticky s obrázkem, u každého souboru přehledně vidím, jestli má přiřazený eps a release, ukazuje počet kw a filtruje duplikáty, umí sám navrhovat kw (asi na základě popisku, moc to nepoužívám) atd. na co si právě nevzpomenu :)
úspora času pro mě asi tak odhadem 70%, se submitem ještě mnohem víc (submitů je zdarma 33/měsíc na každou fotobanku, víc se musí předpatit)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Fauren » 12. květen 2018 16:34

ale předpokládám, že na těch stránkách už si to musím sám odklikat ne?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Anika » 12. květen 2018 17:07

Fauren píše:ale předpokládám, že na těch stránkách už si to musím sám odklikat ne?


Prvních 33 každý měsíc Ti to odkliká program, pak už ne. Zadáváš kategorie a odeslání do fronty.

Těch 33 (free verze) uděláš jedním klikem od nahrání, přiřazení kategorií (ty se vyplňujou už v programu), přiřazení releasů a submit. Na fotobanky vůbec nemusíš chodit. Po vyčerpání submitů funguje vše, ale submit se musí dát ručně na fotobankách.
A zapomněla jsem třeba na to, že stocksubmitter taky sleduje prodeje a upozorňuje na stažení a eviduje výdělky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Fauren » 12. květen 2018 17:16

tyjo tak to si asi stáhnu .. to by byla ohromná pomoc i bez toho aby mi to submitovalo samo... ale vše english že asi?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod shalom3 » 12. květen 2018 18:09

Jak napsala Anika, ten program má hromady užitečných funkcí, i když jde o pouhé uploady bez submitů. Ohledně té kontroly bitmap - tu jsem nakonec vypnula, protože to házelo nesmysly. Nemalá výhoda je, že se dají okeywordovat také videa.

Fauren: English je to jen nepatrně, podílela jsem se také na trochu lokalizaci programu ;) . Někdo sem kdysi hodil odkaz na portál, přes který se to překládalo, tak mne to zlákalo. Naštěstí texty byly dostupné v několika jazycích, takže jsem mohla doplnit své nedostatky AJ.

Anika: Tobě se i při pouhém uploadu přenášejí i kategorie? Mně jen při použití submitů, dělám někde chybku?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Anika » 12. květen 2018 18:29

shalom3 píše:Jak napsala Anika, ten program má hromady užitečných funkcí, i když jde o pouhé uploady bez submitů. Ohledně té kontroly bitmap - tu jsem nakonec vypnula, protože to házelo nesmysly. Nemalá výhoda je, že se dají okeywordovat také videa.

Fauren: English je to jen nepatrně, podílela jsem se také na trochu lokalizaci programu ;) . Někdo sem kdysi hodil odkaz na portál, přes který se to překládalo, tak mne to zlákalo. Naštěstí texty byly dostupné v několika jazycích, takže jsem mohla doplnit své nedostatky AJ.

Anika: Tobě se i při pouhém uploadu přenášejí i kategorie? Mně jen při použití submitů, dělám někde chybku?


kategorie ne, ty jen při submitu
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Hromadný upload na fotobanky zdarma

Příspěvekod Fauren » 12. květen 2018 18:33

už to zkouším všechny klaply připojily jen ESP davam heslo i id uplne jake tam mam a nic... a pond5 taky nějak nechce se napojit
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

PředchozíDalší

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé