Licence pro fotografie a video z dronu

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Licence pro fotografie a video z dronu

Příspěvekod Mikytkyo » 17. květen 2018 22:13

Hezký den, zdravím všechny. S FB právě začínám a jelikož vlastním dron, chtěl bych se zeptat služebně starších kolegů jak přesně je to s využíváním fotografií a videí pořízených na dron pro FB. Na webu jsem se dočetl, že je potřeba licence, bez které můžu dostat tučnou pokutu. O jakou licenci ale přesně jde? Jde o nějaký "řidičák" pro dron nebo naopak povolení točit v dané zemi?

Mám například pořízenou krásnou footage z Thajska a Vietnamu, ale v obou zemích je pro let nutná registrace na úřadech. Tu je ale prakticky nemožné dostat, jelikož na emaily zásadně neodpovídají.Takže jsem létal bez ní :D . Měl bych problém, pokud bych takto pořízenou footage a fotografie nahrál na FB a dostával za ni peníze? Díky moc!
Hodnocení: 0
Mikytkyo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17. květen 2018 21:49

Reputace: 0

Re: Licence pro fotografie a video z dronu

Příspěvekod castyhost » 17. květen 2018 22:54

Zdarec, vpravo nahoře okynko hledat funguje spolehlivě, drony se tu střídavě probíraj nějaky tři roky, urco najdes co hledas. Existuji i dronní fora ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Licence pro fotografie a video z dronu

Příspěvekod kelley » 18. květen 2018 20:14

Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17


Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé