Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ToM » 23. květen 2018 06:30

Díky přesné lokalizaci může být snazší najít pohřešovaného, pokud vyfotí místo, kde se nachází.

Může mi tohle prosím někdo vysvětlit? Takže jsem se někde ztratil a jsem pohřešovaný. Abych mohl někam poslat fotku, ze které někdo nějak určí mojí polohu, nebylo by rychlejší využít gps souřadnice z toho zařízení ze kterého budu komunikovat s někým kdo bude analyzovat tu mojí fotku?
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod admin » 23. květen 2018 07:17

Host píše:
Ravennka píše:Vyfotíte fotku při západu slunce a raději chcete za východu? Nevadí... chtěli jste zaostřit na horu a místo toho jste zaostřili dopředu...? Nevadí! Všechno půjde!

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2 ... ek-porizen


Pindy naší Mindy... Kterak blbec k dobré fotce přišel... :D Podle tohoto konceptu budou jednou fungovat fotobanky jako generátor obrázků podle zadaných parametrů... :roll: Na to si ještě "chvilku" počkáme... :mrgreen:


Hehe, až bude technologie na takové úrovni, tak fotobanky budou schopné stejnou fotku najít ve svém archívu, protože jich už budou mít miliardy... no tedy pokud dokážou zlepšit vyhledávací algoritmus :))))
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 23. květen 2018 07:22

vetsinu fotobank prohledava gugle a facebuk na vysoke urovni uz davno ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 23. květen 2018 07:23

ToM píše:Díky přesné lokalizaci může být snazší najít pohřešovaného, pokud vyfotí místo, kde se nachází.

Může mi tohle prosím někdo vysvětlit? Takže jsem se někde ztratil a jsem pohřešovaný. Abych mohl někam poslat fotku, ze které někdo nějak určí mojí polohu, nebylo by rychlejší využít gps souřadnice z toho zařízení ze kterého budu komunikovat s někým kdo bude analyzovat tu mojí fotku?
Předpokládá se samozřejmě že si v divočině ochočíš holuba, vypustíš ho a budeš očekávat že se někdy strefí doletět na potřebnou instituci. Tohle se nám stává denně, ne?

Nebo je to pro případ, že pátratelé najdou ztracený foťák pohřešované osoby, pošlou fotky na analýzu a zjistí, že osoba se pohybovala zrovna v těchto místech. A hele, to je náhoda!!!

Nebo si osoba vyfotí krásnou fotku nedalekých hor a protože má sebou zrovna náhodou tiskárnu na baterky, tak vytiskne pohlednici, připíše text "Pomóc, nevím kde to jsem?" a až objeví vesnici, pohlednici pošle nejbližším příbuzným, sedne si tam k supermarketu a bude čekat na záchranu.

Ale vážně: Pokud má mobil GPS, nepovažuje se za ztracenou osobu, ví obvykle kde je. Problém je u mobilů bez GPS nebo pokud GPS není součástí fotky (např. proto, že první načtení databáze satelitů trvá dlouho - o to víc když není k dispozici přístup na internet - a on kvůli docházející baterce zapnul mobil jen na okamžik). V divočině je rád, pokud narazí na signál z alespoň 1 přenašeče - a v tom případě se dá určit jeho poloha operátorem jen s přesností 35 km, případně pás o šířce 500 metrů, tedy ne moc dostatečně na záchranu. Navíc zjišťování vyžaduje zapnutý mobil, ale on kvůli baterce jen udělal fotku, poslal ji a mobil se vypnul, tj. dá se pak už jen s bídou určit max. přes který přenašeč to poslal, víc ne. https://mobil.idnes.cz/jak-se-zjistuje- ... 2_mob_tech
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ToM » 23. květen 2018 07:35

Dobře, vycházím z toho, že dneska snad není mobil bez gps. Pkud budu mít baterii na posledních 5 minut asi bych se pokusil pomocí gps zjistit souřadnice a ty pomocí sms poslat "někam". Druhou možností je teda udělat fotku a tu e-mailem poslat "někam". Osobně bych se teda pokusil o první možnost. ;)
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 23. květen 2018 07:48

"snad není mobil bez GPS" je chybný předpoklad. :-) Např. na Alze je mobilů bez GPS asi tak polovina. Pokud se někdo ztratí v divočině, je vyšší předpoklad že to bude pravděpodobně osoba intelektuálně slabší, se slabě vybaveným mobilem bez GPS (dokonce ne smartphone). Navíc bez přístupu k internetu a v tom případě i když má mobil GPS tak nemusí GPS naskočit, nestihne se načíst konfigurace satelitů (několik minut) dřív než mobil vypne nebo než udělá fotku.

GPS přes SMS se špatně posílají - pokud nemá aplikaci mapy (nebo mapa hlásí že bez internetu nejede), tak GPS ani nezjistí nebo nezapamatuje aby ji napsal do SMS.

Ani vlastně nevím jak pošle fotku s GPS - protože přes MMS si myslím že se GPS fotky nepřenese, takže jedině internet a email, musí mít internetové připojení, což nemusí mít každý a takhle v pustině může internet i chabě fungovat. ... No, není to moc případů využitelnosti.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 23. květen 2018 07:56, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod admin » 23. květen 2018 07:54

Já bych mobil mobil postavil na pařez, počkal z které strany obroste lišejníkem, tím si určil sever a šel bych raději na západ. :)
+PandaWild Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 23. květen 2018 07:59

co treba - posles na fejsko deset selficek a od druheho dne jsi nezvestny
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ToM » 23. květen 2018 08:32

Tak to asi můžeme ukončt tím, že ztratí-li se někdo z nás, bude při nejmenším přiměřeně chytrý, stejně tak jeho telefon s gps a nabitou baterií. Takže se vlastně neztratí a podle gps se vrátí tam kam potřebuje a pak si může nechat vygenerovat fotku z místa kde byl. Vlastně nenechá, protože to bude nejspíš fotograf a udělá si fotku svojí :)

Ztratí-li se nějaký ten v.. osoba intelektuálně slabší s telefonem bez gps a ještě k tomu vybitým, tak použije ten adminův lišejník. :)
+PandaWild Hodnocení: +1
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 23. květen 2018 09:14

Já patřím k té intelektuálně slabší skupině s telefonem bez GPS a bez internetu a s odcházející polofunkční baterkou, tedy budu mít na paměti použít lišejník, a snad si pak vzpomenu na které straně od severu je západ. :D

Mimochodem, v létě budu muset tohle řešit, protože mě čeká dovolená v Egyptě, v místech se stovkami km pouští okolo a bez mobilní sítě, tak váhám jak tam na poušť s 60°C dostat aspoň ten lišejník. :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot]