shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 8. červen 2018 15:33

Nejsem si jistá, jestli by to bylo optimum. Dříve byla na šutru sekce neobjevených a byly tam kolikrát dost povedené obrázky, třeba i lepší, než v "Oblíbených". Bohužel tu sekci v rámci vylepšení zrušili.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 8. červen 2018 16:25

Fauren píše:škoda, nechápu proč fotobanky něudělají algoritmus, kdy obrázek by se třeba rok či dva neprodal tak by byl automaticky smazán a díky tomu by vzniklo spoustu ale spoustu místa.. a myslím že nám prodávajícím by to ani tolik nevadilo....

Podobný algoritmus před časem začal používat Dreamstime. Má asi díky tomu, spoustu, ale spoustu místa a prodává čím dál tím méně... Z tohoto pohledu, je ideální fotobankou třeba některá z těch českých, se spoustou místa... :lol:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 8. červen 2018 18:56

a k cemu ze by to mazani bylo?
SS ma krome KW i vyniikajici hledani pres barvy, s hledanim mu pomaha i gugle

ta trocha TB usetrenyho mista ma v pomeru k prodejum zanedbatelnou financni hodnotu...radej koupi novou jarmaru do serverovny nez zamestavat indicky mazace

speciality aka longtail ma nezanedbatelny prodeje, to tuctovky s KW jako ma iStock ve slovniku nemaji sanci na prodej..."autumn river" a podobny balasty milionkrat jinak

z pohledu contributora ma na prodeje vliv pouze "mnozstvi a kvalita"
"kvalita" neni jen technicka jako sum a pod ale i pribeh, orez, barvy atd
"mnozstvi" je proste stary dobry mnozstvi :-D
+Lenka Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Jirik » 9. červen 2018 10:54

A jeje, zase novy bily vzhled SS aplikace. Proc nemuzou nekdy nechat neco na pokoji, kdyz to vypadalo puvodne lepe a fungovaloto...

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: shutterstock

Příspěvekod Vero » 12. červen 2018 07:18

Pravidelně se mi stává, že mi šutr (a jen šutr) vyhazuje vektory kvůli nepadnoucí ořezové masce. Na kraji jde vidět proužek, to jako ano. Ale mám plátno 500x500, masku 500x500 a zarovnání na střed ku plátnu... Stává se vám to? Nevíte někdo, co s tím?
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: shutterstock

Příspěvekod Návštěvník » 12. červen 2018 07:34

Pokud si vytváříš masku pomocí čtverce nebo obdélníku, tak po aplikaci si takovou masku číselně zkontroluj v menu (transformace), aby seděla přesně dle rozměru. (250,250,500,500)
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Vero » 12. červen 2018 07:50

Návštěvník píše:Pokud si vytváříš masku pomocí čtverce nebo obdélníku, tak po aplikaci si takovou masku číselně zkontroluj v menu (transformace), aby seděla přesně dle rozměru. (250,250,500,500)


Jo, už to vidím, posunulo se mi to na osách o setinu milimetru. Příště to budu zadávat ručně hned. Děkuju. Nevím proč jsem kontrolovala jenom velikost :roll:
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: shutterstock

Příspěvekod Anika » 12. červen 2018 08:04

Vero píše:
Návštěvník píše:Pokud si vytváříš masku pomocí čtverce nebo obdélníku, tak po aplikaci si takovou masku číselně zkontroluj v menu (transformace), aby seděla přesně dle rozměru. (250,250,500,500)


Jo, už to vidím, posunulo se mi to na osách o setinu milimetru. Příště to budu zadávat ručně hned. Děkuju. Nevím proč jsem kontrolovala jenom velikost :roll:


Jestli používáš ilustrátor, tak nejjednoduší je nastavit ořezovou masku, vzít ji do výběru a nastavit přizpůsobení plátna podle toho výběru. Bez počítání i přibližování, sedí přesně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: shutterstock

Příspěvekod Ravennka » 12. červen 2018 23:25

Odpoledne jsem nahrávala vektory a už jsou odsouhlasené a dokonce je vidím i v porftoliu... tak pokud má někdo trable, tak je očividně dneska dobrej den na nahrávání :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. červen 2018 08:55

Ravennka píše:Odpoledne jsem nahrávala vektory a už jsou odsouhlasené a dokonce je vidím i v porftoliu... tak pokud má někdo trable, tak je očividně dneska dobrej den na nahrávání :lol:


Poslední dobou rychle sviští i odsouhlasování editorialu. Na komerční fotky se sice čeká, ale hned po odsouhlasení skáčou též do portfolia celkem rychle. Dnes mne opět matou podivným přičítáním a odečítáním prodejů, snad se to spraví, slad platí, co je v mapce :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz