Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod Zmrzlinář » 15. červen 2018 15:45

Čau lidi,

řeším teď, kam dávat fotky. Mám už plný dva 1TB disky (na jednom fotky, druhý jako záloha) + videa na dalším 1TB disku a teď už mi místo došlo.

Jak to řešíte? Kam zálohujete? Já jsem zkoušel data posílat do Amazonu S3, ale je to pomalý, já bych to tam cpal asi 2 měsíce a nevím, jak bych řešil čistky (u sebe občas něco smažu - projíždím starší soubory, na amazonu bych musel ručně).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod PandaWild » 15. červen 2018 16:00

Kupovat další a další disky. :D
+Marsan, +Ravennka Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod kelley » 15. červen 2018 20:47

Kupovat 4TB a větší...
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod Neznamy » 18. červen 2018 09:37

Já používám zrcadlené 16TB úložiště WD (externí disky nikoliv ten jejich podivný cloud). Toto mám dvakrát, aby to bylo na dvou místech (práce a doma). Kdyby došlo k nějaké nepříjemné události (krádež, blesk, požár, povodně, ...), aby v druhém zařízení záloha zůstala. Tyto dva kusy jednou za čas prohodím a udělám zálohu. Pak mám ještě zrcadlený 6TB externí disk a zrcadlené asi 6TB v NAS serveru.

Uvažoval jsem o placeném Dropboxu, ale nemám tak rychlé připojení, abych tam vše dokázal kloudně dostat.
+PandaWild Hodnocení: +1
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod Costertoast » 18. červen 2018 19:21

Ja osobně mažu a modlim se ze to uz nikdy nebudu potrebovat. Jinak ve firme pouzivame livedrive cloud. Je placený, ale podporuje ftp a ceny nejsou nijak zavratny
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Costertoast
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17. červen 2016 11:48

Reputace: +32

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod stroblr » 19. červen 2018 14:09

V celku fajn je Google drive... 15gb máš zdarma a nahrávání je rychlé a spolehlivé jak přes webový prohlížeč, tak přes jejich aplikaci... pak možná Dropbox... tyhle cloudy jsou docela fajn... jen pokud chceš větší kapacitu, tak už musíš platit...
Pokud chceš zálohu "zadarmo" tak fakt nezbývá, než kupovat další a další disky...

https://www.skrblik.cz/telefon/internet ... -uloziste/
Tady si můžeš přečíst nějaké srovnání cloudů :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
stroblr
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2. říjen 2017 17:13

Reputace: 0

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod duben » 19. červen 2018 14:37

NAS 2x3TB (bud brzo menit za 2x8TB nebo 2x 16TB), kde se zrcadli obsah a krome fotek je to taky sitovy disk na pracovni veci apod. + 3 externi disky (1,2 a 3 TB), kam ukladam jeste jednou fotky a videa co uz jsou v NAS, pak dalsi externi 1TB na pracovni veci co se nevejdou do NTB (pracuju s velkymi objemy dat).

Jak dojde disk, kupuju dalsi vetsi, kam nakopiruju obsah predchozich a do zbyleho mista zalohuju, dokud nedojde misto, pak prikoupim dalsi disk ... atd.

Dulezite je proste rozumne tridit a promazavat, abys zalohoval jen finalni fotky, nebo vytridene fotky, pak to nenaskakuje tak rychle. I kdyz PSD soubory a videa s tim umi hodne zamavat.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod castyhost » 19. červen 2018 14:45

ukladat cokoliv do zdarma-cloudu muze jen naprosty blazen

ukladat citliva, nebo cenna data to smluvniho cloudu muze jen hazarder (cti blb)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod Jirik » 19. červen 2018 19:44

Dokovací stanice pro HD a dokupovat postupně HD dle potřeby, snad to není v dnešní době tak moc peněz, že...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Příspěvekod Neznamy » 20. červen 2018 09:45

Jirik píše:Dokovací stanice pro HD a dokupovat postupně HD dle potřeby, snad to není v dnešní době tak moc peněz, že...


Já jsem zastánce toho, že pokud se má jednat o opravdovou zálohu, musí se jednat o dvě zařízení, která jsou na dvou různých místech (nikoliv však cloud, protože tam nemám data nikdy stoprocentně pod kontrolou). Při krádeži, povodni, ohni, blesku apod. mi zrcadlení nepomůže (zrcadlení je jen ochrana proti chybě disku). Taky dělám to, že zálohovací zařízení není připojené do elektřiny ani USB (v době kdy jej nepoužívám), aby jej nepoškodil případný blesk.
+GreatWhite, +PandaWild Hodnocení: +2
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé