Commercial, nebo editorial?

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Commercial, nebo editorial?

Příspěvekod Vlad1s » 3. listopad 2018 20:02

Ahojte, na fotobankách jsem úplně nový, zatim se jen obeznamuju, jak to tam chodí, jaké dělám chyby a tak.
Chtěl bych se zeptat, jestli se víc oplatí prodávat fotky pro Commercial, nebo Editorial.
Mám úplně běžné fotky, často jen výber toho nelepšího, co jsem našel v mobilu z dovolených a výletů, ale kupodivu i na SS se dostali.
Někde možnost výběru ani není, ale tťeba na SS, nebo Dreamstime, nebo Depositphotos se tato možnost vybrat dá.
Jaké máte zkušenosti? Co se oplatí víc? Kam běžné fotky zaradit spíš? Commercial, nebo Editorial? Jak mají větší šance prodeje?
Děkuji,

Vlad1s
Hodnocení: 0
Vlad1s
 
IP: 109.105.39.xx

Reputace: 0

Re: Commercial, nebo editorial?

Příspěvekod Host » 3. listopad 2018 21:29

Dostat se na sutr uz dnes neni nijak kupodivu... Pokud se opravdu jedna o tzv bezne fotky, tak je licence naprosto lhostejna. Jejich pripadny prodej bude jen otazkou velke nahody a stesti. Skoda prace s tim... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Commercial, nebo editorial?

Příspěvekod Ravennka » 3. listopad 2018 21:50

A mi se výcvaky ze zahrady prodávají, není to terno, ale je to lepší než nic ;)

Commercial = komerční licence, může se to využít pro "libovolné" komerční účely, reklamu, weby, letáky, plakáty, ...
Editorial = zpravodajská licence, zjednodušeně - jenom do novin...

Všechno (co jde) cpi do commercial ;)

a doporučuji pečlivě pročíst http://fotobanky.cz/ - určitě se to tam někde píše a taky se tam píše velká spousta důležitých informací, které se Ti budou hodit. Třeba že když máš na fotce lidi, musíš mít podepsaný jejich souhlas, když nemáš, cpeš do editorial... a veeeelká spousta dalších užitečných informací, bez kterých se neobejdeš ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Commercial, nebo editorial?

Příspěvekod Vlad1s » 3. listopad 2018 22:08

Děkuji za rady, tak budu všecho davat jako Commercial. Lidi na smímcích nemám a když tak, jenom úplně malé, nerozeznatelné.
Uvidím, jaký pokrok do Vánoc nastane, třeba se budou někomu moje fotky hodit, třebo je to jen ztráta času.
Hodnocení: 0
Vlad1s
 
IP: 109.105.39.xx

Reputace: 0


Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron