Bitcoinová mince

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod Bananaboy » 7. listopad 2018 21:45

Netreba sa ale výhradne držať toho, čo napíše nejaký pisálek v jednom (možno zaujatom) článku. Keď si nájdete na internete viac informácií a zostavíte si z nich ucelenejší obraz o tomto projekte, tak nevyzerá až tak márne. Rozhodne je ešte zavčasu hádzať flintu do žita. Možno z toho napokon niečo bude. Je to hodne ambiciózny projekt, ktorý znie dosť nereálne, ale to sú v podstate všetky kryptomeny.
Chcel by som vidieť tie diskusie, ktoré sa viedli, keď začínal Bitcoin. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 8. listopad 2018 00:10

Kdyby měl člověk věřil všem článkům, které se píší na internetu (ale nejenom na internetu), tak by se asi musel brzy zbláznit. Spíš jde o to utřídit si známé informce a na základě toho si udělat vlastní názor.
Nijak jsem to nestudoval, jenom jsem to během asi pěti minut prolétl a vzpomněl jsem si při tom na pana Novotného, jestli třeba neopustil svět fotobank a nedal se na kryptoměny.
Mně se ale investice na poli cenin a cenných papírů nikdy moc nedařily, nemovitosti mi sednou víc.
Například někdy kolem roku 1999 přišel jeden kamarád, že četl o takové zajímavé začínající firmě, která se jmenuje Amazon, a že bychom mohli koupit nějaké akcie. Tak jsem jich koupil asi za půl mega a v roce 2000 při splasknutí technologické bubliny jsem je zase se ztrátou prodal. Vůbec radši nepočítám, kolik bych měl teď, kdybych je neprodal.
Pro ilustraci přikládám graf hodnoty bitcoinu za celou historii - abyste vydělali, musíte být schopní nejen ve správnou chvíli koupit, ale taky ve správnou chvíli prodat.
To už bych se raději pustil do pokru, zrovna teď jeden Čech, občanským povoláním matematik, vyhrál asi 60 mega. Pando, nechceš to zkusit?
Přílohy
bitcoin.jpg
bitcoin.jpg (94.42 KiB) Zobrazeno 4778 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod PandaWild » 8. listopad 2018 01:09

Fuj pokr hazard výhry, toho jsem přesycený v práci Obrázek (hm, proč vlastně dělám ve firmě založené na hazardu když mám k těmto věcem odpor? :? ... aha už vím, ze zištných důvodů :oops:)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod PandaWild » 4. únor 2019 16:38

Možná jsem přehnaně podezíravý k InitiativeQ, ale podivná věc - dnes mi přišlo z Gmail několik bezpečnostních upozornění, že se někdo z Izraele pokoušel přihlásit na některé mé účty pod mým heslem a že ho zablokovali, protože to vypadá podezřele. A zrovna to jsou účty, se kterými jsem se na InitiativeQ registroval se stejným heslem, jako mám na gmail (jsou to nepoužívané účty, tak o bezpečnost nešlo). Možná je to náhoda že se nějaký hacker strefil do hesla nebo ho někde jinde ukradl, ale stejně, je to podezřelá náhoda. :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 24. leden 2022 13:30

Kdo odhadne, kde se pokles zastaví, může hodně vydělat. Viz třeba článek zde.
Já si na to ale netroufám.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod Painter » 24. leden 2022 17:41

hypotekyfidler.cz píše:Kdo odhadne, kde se pokles zastaví, může hodně vydělat. Viz třeba článek zde.
Já si na to ale netroufám.

Otázka je spíš jestli se, nebo jak rychle se to vrátí. Ono už je v podstatě jedno jestli koupíš za 34 nebo 29. Když to vyletí zpět na 60 tak máš dvojnásobek tak jako tak.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod duben » 24. leden 2022 18:28

Painter píše:
hypotekyfidler.cz píše:Kdo odhadne, kde se pokles zastaví, může hodně vydělat. Viz třeba článek zde.
Já si na to ale netroufám.

Otázka je spíš jestli se, nebo jak rychle se to vrátí. Ono už je v podstatě jedno jestli koupíš za 34 nebo 29. Když to vyletí zpět na 60 tak máš dvojnásobek tak jako tak.


Fascinuje mě takhle jistota víry v nekonečné kryptoměnové finanční perpetum mobile. V principu tedy stačí vždy když to spadne nakoupit, chvíli počkat, se ziskem dvojnásobku prodat a čekat na další pád že ... tedy pokud se náhodou nestane, že se místo následného růstu nebude konat další pád a prodělaní všeho ... ale tak u gamblingu taky hráči věří, že příštím zatáhnutím páky už ten Jackpot přijde.

Přitom se na trhu vůbec nechovají ani jako měna, ani jako zajišťovací komodity, ale jen jako vysoce rizikové akci a až se tahle móda omrzí, tak všichni ti "investoři" a "kryptobaroni" nejspíš půjdou hledat brigádu v mekáči. Nicméně pokud si někdo hraje tak s max. 5 procenty svého jmění a místo třeba hraní pokeru si hraje kryptoměny, tak chápu, že každý se nějak zabavit musí.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod castyhost » 24. leden 2022 18:40

Ivo Lukacovic
@ilblog
·
22. 1.
Pokud #Bitcoin skutecne pujde do kytek, pak veskere zdroje a CO2 po jeho vytezeni bude pomnikem lidske chamtivosti a hlouposti.
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod Painter » 24. leden 2022 18:41

duben píše:Fascinuje mě takhle jistota víry v nekonečné kryptoměnové finanční perpetum mobile.

Právě proto jsem psal že je spíše otázka jestli se to vrátí a nebo za jak dlouho. Nezáleží v podstatě na kolika koupíš (zvlášť když je to takhle dole) POKUD TO PŮJDE NAHORU.
Na druhou celá ekonomika, investice atd. je založené na růstu. Historicky to tak bylo, tím nechci říci že nemůže něco krachnout. Např. u S&P500 pokud jsi investoval na 20 let a déle nikdy jsi neprodělal.
Zrovna ale BTC kde mají firmy atd. nalito miliardy asi jentak nelehne. U altcoinů už bych si tak jistý nebyl.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Bitcoinová mince

Příspěvekod duben » 24. leden 2022 18:44

Ale samozřejmě ještě předtím je důležité k podobným zprávám koupit a přiložit tuto fotografii https://www.shutterstock.com/image-phot ... 1017078247 :D
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron