Další kopírovač

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 29. listopad 2018 15:29

Tak to bylo rychlé:
27. listopadu jsem napsal na podporu
28. večer mi odepsali, že to předávají dál nějakému týmu
29. tam už týpek má prázdné portfolio.
+Anika, +Bananaboy, +Chalabala, +Marsan, +Ravennka, +Vero, +kelley, +shalom3 Hodnocení: +8
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod joke » 29. listopad 2018 16:45

sakra .....někdo mi smazal portfolio :!: :roll: :!:
+Baldion, +Marian, +Marsan, +PandaWild, +Ravennka, +Vero Hodnocení: +6
joke
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Anika » 29. listopad 2018 17:20

admin píše:Tak to bylo rychlé:
27. listopadu jsem napsal na podporu
28. večer mi odepsali, že to předávají dál nějakému týmu
29. tam už týpek má prázdné portfolio.


Gratuluju.
Bylo by docela zajímavé zkusit vysledovat, jestli to bude mít nějaký rozpoznatelný vliv na nárůst prodejů. Jestli ty jeho kopie opravdu užíraly prodeje těm okopírovaným předlohám.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Bananaboy » 29. listopad 2018 17:58

admin píše:Tak to bylo rychlé:
27. listopadu jsem napsal na podporu
28. večer mi odepsali, že to předávají dál nějakému týmu
29. tam už týpek má prázdné portfolio.


Len dúfam, že to nebude pokračovať:

30.11. Týpek zakladá na Shutterstocku nový účet na cudzie meno.
1.12. Začína znovu nahrávať portfólio "svojich" kópií.

Keď tú podobnosť s tvojími ilustráciami nezachytili prvý krát, tak je dosť možné, že ju pri nahrávaní nezachytia ani druhý krát.

Inak Petře, ak by si mal trochu času, tak by si mohol napísať nejaký, krátky článok na fotobanky.cz, ako v prípade kopírovača postupovať. Hlavne by ma zaujímal nejaký ten anglický sample text, ktorý sa posiela na podporu. Teda nie, že by som si až tak fandil, že aj mňa bude niekto niekedy kopírovať, ale jeden nikdy nevie, kedy nejaký zúfalec klesne až tak nízko a skopíruje aj niečo odo mňa. Bolo by dobré byť na to pripravený.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Host » 29. listopad 2018 18:15

Posledních půl roku je kopírování k ničemu. Cca 6 let postupně každý rok rozvíjím jedno SVOJE téma a recykluji určité obrázky. Ještě před rokem přidané recykláty - kopie, se v průběhu pár měsíců spolehlivě staly bestsellery s několika prodeji denně dodnes.
Když jsem totéž udělal letos v březnu, tak ilustrace zapadly a vykazují jen pár prodejů do měsíce. Přitom jsou z celé té řady nejlepší a nejpropracovanější. Některé se ukazují u svých předloh mezi podobnými a i když jsou o řád lepší, prodávají se jen minimálně... Téma stále není přeplněné a pro jeden civilizační okruh je stěžejní. Zdá se, jako by to bylo spíš vlivem nějakých změn algoritmu, nebo čertví čeho.
Už nekopíruji ani sám sebe. Je to škoda práce... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Jirik » 29. listopad 2018 22:50

Mi připadá, že SS při vyhledávání přešel na vyhledávací algoritmus způsobem loterie. Dnešní den budou na prvních místech ve vyhledávání tyto obrázky a ejhle o pár dní to budou zcela jiné obrázky, kdepak jsou ty pěkné obrázky, které bych si chtěl znovu prohlédnout na předních stránkách, aniž bych se musel proklikávat na stou stránku, to už se asi nikde nedozvíme...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 30. listopad 2018 09:47

Anika píše:
admin píše:Tak to bylo rychlé:
27. listopadu jsem napsal na podporu
28. večer mi odepsali, že to předávají dál nějakému týmu
29. tam už týpek má prázdné portfolio.


Gratuluju.
Bylo by docela zajímavé zkusit vysledovat, jestli to bude mít nějaký rozpoznatelný vliv na nárůst prodejů. Jestli ty jeho kopie opravdu užíraly prodeje těm okopírovaným předlohám.


Tak zase tolik jich nebylo, přece jen moje portfolio je asi 7000 ilustrací a těch kopií měl dotyčný asi 30. Takže se to určitě nepozná, už jen mezidení rozdíl stahovanosti je klidne 20-30 procent.

Mě šlo hlavně o princip - pochopím, když se někdo inspiruje nápadem a moji ilustraci překreslí - to je prostě daň za to, že je někde na předních místech. Ale když někdo stáhne někde na warezu moji tvorbu a sotva tam nahradí text? Mnohdy ani to ne?!
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 30. listopad 2018 09:51

Bananaboy píše:Inak Petře, ak by si mal trochu času, tak by si mohol napísať nejaký, krátky článok na fotobanky.cz, ako v prípade kopírovača postupovať. Hlavne by ma zaujímal nejaký ten anglický sample text, ktorý sa posiela na podporu. Teda nie, že by som si až tak fandil, že aj mňa bude niekto niekedy kopírovať, ale jeden nikdy nevie, kedy nejaký zúfalec klesne až tak nízko a skopíruje aj niečo odo mňa. Bolo by dobré byť na to pripravený.


Hele to je jednoduchý, tady to máš:

Hi, the user XXXXX
is reselling MY illustration on his account.
Here are some examples - some are just redrawn, some are 100% same:
My image VS his image
ID vs ID
ID vs ID
ID vs ID
ID vs ID
ID vs ID

I can find more than 20 another use of my vector illustrations in his portfolio.
Please do something with this.
Thanks

A to napíšeš do kontaktního formuláře - https://submit.shutterstock.com/contact?language=en_US tam jsem zvolil LEGAL / Infringement
+Bananaboy, +Ravennka Hodnocení: +2
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 4. prosinec 2018 15:04

Tak kauza pokračuje - dnes mě na facebooku kontaktoval jiný microstocker (v angličtině, takže ne místní český), že našel někoho, kdo mě vyjrádá na Fotolii/Adobe - no byl to ten samej týpek, akorát měl jiné jméno - takže další email na podoru :).
Teď ho ještě najít na iStocku :) na ostatní fotobanky asi kašlu, to už se mu nevyplatí...
+Chalabala, +Vero, +kelley Hodnocení: +3
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Vero » 4. prosinec 2018 16:59

Mě jen mrzí, že to končí smazáním účtu.
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz