Další kopírovač

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 4. prosinec 2018 19:13

Vero píše:Mě jen mrzí, že to končí smazáním účtu.

Pokud vidím, že někdo zkopíruje jednu dvě ilustrace, tak to buď neřeším a nebo vyhledám kontakt na autora a řeknu mu, ať to smaže sám. Ale tohle bylo už trochu moc přes čáru - některé ilustrace vůbec nezměnil, u většiny změnil jen text (ten původní byl asi needitovatelný - kdo ví, odkud ty ilustrace vzal) a další byly 1:1 překreslené kopie. A bylo toho opravdu hodně, nebyl to jeden dva deset kousků, ale spíše 30-50. Tohle prostě opravdu nebyla náhoda.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod shalom3 » 4. prosinec 2018 19:54

Přiznám se, že těch smazaných účtů zas tolik nelituji. Je to, jako když někdo prodává kradené zboží. Když nemá nápady, tak ať na fotobanky nenahrává.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Protos » 4. prosinec 2018 23:09

A nebo...
..."Mě jen mrzí, že to končí (jenom) smazáním účtu".
+Vero Hodnocení: +1
Protos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 9. leden 2015 08:21

Reputace: +6

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 5. prosinec 2018 11:39

admin píše:Tak kauza pokračuje - dnes mě na facebooku kontaktoval jiný microstocker (v angličtině, takže ne místní český), že našel někoho, kdo mě vyjrádá na Fotolii/Adobe - no byl to ten samej týpek, akorát měl jiné jméno - takže další email na podoru :).
Teď ho ještě najít na iStocku :) na ostatní fotobanky asi kašlu, to už se mu nevyplatí...


Po pár dnech další posun - Adobe chce vyplnit DMCA complaint. Naštěstí mají na webu online formulář. Tak uvidíme, co bude dále :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Vero » 5. prosinec 2018 15:33

admin píše:
Vero píše:Mě jen mrzí, že to končí smazáním účtu.

Pokud vidím, že někdo zkopíruje jednu dvě ilustrace, tak to buď neřeším a nebo vyhledám kontakt na autora a řeknu mu, ať to smaže sám. Ale tohle bylo už trochu moc přes čáru - některé ilustrace vůbec nezměnil, u většiny změnil jen text (ten původní byl asi needitovatelný - kdo ví, odkud ty ilustrace vzal) a další byly 1:1 překreslené kopie. A bylo toho opravdu hodně, nebyl to jeden dva deset kousků, ale spíše 30-50. Tohle prostě opravdu nebyla náhoda.


:D Ježiš já to myslela přesně naopak... Že mě mrzí, že z toho ten člověk nemá nějaké oplétačky s orgány...
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Další kopírovač

Příspěvekod admin » 10. prosinec 2018 16:15

Po týdnu je tu další pokračování kauzy s kopírovačem - v DMCA reportu jsem napsal asi jen 5 ukázek použití mých ilustrací a závěr je, že udělali na toho uživatele bububu a smazali mu těchto 5 ilustrací a to je asi tak všechno :(

Dalších 20-30 tam je a já teď nevím, zda si mám dát tu práci a všechno to dohledat a nebo se na to vy... no minimálně až trochu vychladnu, tak do toho Adobe/Fotolie napíšu.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Další kopírovač

Příspěvekod castyhost » 10. prosinec 2018 17:27

DMCA se vztahuje na konktretni dilo...prokazes, ze jsi autor a oni duplicity od nekoho jineho smazou (nesmi pouzivat, zobrazovat, hrat v radiu etc) , nove neprijmou
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 83.208.228.xx

Reputace: 0

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Neznamy » 10. prosinec 2018 17:28

admin píše:Po týdnu je tu další pokračování kauzy s kopírovačem - v DMCA reportu jsem napsal asi jen 5 ukázek použití mých ilustrací a závěr je, že udělali na toho uživatele bububu a smazali mu těchto 5 ilustrací a to je asi tak všechno :(


Mám s nimi úplně stejnou zkušenost. Takto bohužel fungují a "zastávají" se autorů. :-(
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Další kopírovač

Příspěvekod Vero » 12. prosinec 2018 14:03

Tak to je docela mazec... Já bych asi zkusila si na tenhle postup stěžovat... Napsat že hrozí smazáním účtu, proč se to nestalo a že tam zůstalo mnoho dalších stejně okopírovaných ilustrací...
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Další kopírovač

Příspěvekod shalom3 » 12. prosinec 2018 14:45

Zmetkům dneska projde všechno, jen na něj někdo udělá ty ty ty, a ještě se mu za to pak omluví.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé