2 stejné portfolia?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvekod Painter » 15. prosinec 2018 18:55

GreatWhite píše:ale to načasování je jenom jeden ze střípků do konečné mozaiky, ať se nezasekneš na jedné podružné věci. :) ono dva roky focení je prostě jak nic, pokud to tedy není intenzivní focení a nemáš někoho u sebe, kdo ti řekne co a jak. spíš asi bude problém v námětech (ty krajinky musí být pecka, aby se prodávaly) a v samotném focení.


Nj, ale já moc nevím co fotit. Většinou jezdím sám protože manželka je doma s malým. Takže lidi fotit nemohu. Jak jsem psal zkouším tam nacpat sebe ale je to naprd. Že bych hledal modelky/ly které bych vyfotil třeba jen za MR do toho se mi moc nechce. Vařit neumím, aby byly hezké fotky jídla. Vím že se dají vyfotit samotné suroviny, ale to asi nějaké terno nebude. Fotky "zátiší" - moc neumím to aranžovat a navíc to chce spoustu rekvizit které nemám. Nechci tu vše negovat ale krajina mě zaprvé baví a navíc je to relax od toho kompu. Nedávno jsem nad tím přemýšlel že asi tímto směrem cesta nevede a viděl jsem že v krajině musí být alespoň člověk (k tomu mě přivedl hlavně IG, ikdyž je to něco jiného), tak jsem zatím vymyslel ty "autoportréty".
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvekod shalom3 » 15. prosinec 2018 21:10

Tu a tam se prodají věci, že se člověk diví. V létě jsem nafotila polovyschlou Sázavu, kde byl uprostřed ostrov kamení s nějakým rostlinstvem. Dala jsem k tomu titulek něco jako "Romantické zahradní jezírko s kamenným ostrůvkem a rostlinami" - no, a taky se to prodalo ;) . A to jsem spíš čekala, že to rovnou vyšoupnou.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvekod Ravennka » 15. prosinec 2018 21:27

Já mám prodeje i nahnilých jablek popadaných od souseda :lol: člověk nikdy neví :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvekod shalom3 » 15. prosinec 2018 21:55

Tak to je docela příjemné - fotka zřejmě pořízená za účelem podání stížnosti na Měst. úřad, kde to stejně nikdo neřešil ;) , tak aspoň přinese takovéto zhodnocení.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvekod Bananaboy » 15. prosinec 2018 22:26

Ravennka píše:Já mám prodeje i nahnilých jablek popadaných od souseda :lol: člověk nikdy neví :mrgreen:

Možno by mala úspech aj celá následná séria, teda kvasenie... jamalalicha i paprťála, patláma, patláma a žbrluch, potom pálenie, koštovka a napokon silne zblurovaná fotografia s popisom "Drunk vision". :D
+Baldion, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvekod kasi » 16. prosinec 2018 12:13

Chalabala píše:Návštěvníku, moc se mi nelíbí, když někdo někoho označuje za cvoka. I dnes se dá fotit pro fotobanky a generovat tak slušný zisk (i na ty letenky). Dokonce k tomu není potřeba ani několikadesetitisícové portfólio. Trh se neustále mění a s ním i trendy. Přibývají nové agentury, jiné zase hasnou, a tak je pro fotografa i jiné rozložení příjmů než bylo v roce 2010 nebo 2014. Nesdílím obecnou skepsi nad fotobankama. I po osmi letech mě to neustále baví a co se týče roku 2018, tak pro mě bylo milé už v listopadu vědět, že to byl zatím nejlepší rok.



Tak já mohu těžko hodnotit, dneska je to přesně rok co jsem na FB. Svoje portfolio mám zatím jen na SH a nedávno jsem trochu začal přidávat i na Fotilu. Ale můžu říci, že ten rok vydělal na nějakou tu slušnou letenku.

Ted si říkám, jestli přidávat na další FB, nebo se zaměřit více na tvorbu videí. ;)
Hodnocení: 0
kasi
 
IP: 46.13.161.1xx

Reputace: 0

Předchozí

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé