Jaké doporučujete objektivy?

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod Patas » 1. srpen 2016 10:10

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké máte objektivy a, které jsou podle vás fakt TOP cena do 10 000 :) Samozřejmě že myslím objektivy na CROP senzor :) Máte někdo zkušenost stímto objektivem?
Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM Nikon Díky za odpovědi :)
Hodnocení: 0
Patas
 
Příspěvky: 72
Registrován: 15. červenec 2016 17:32

Reputace: 0

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod duben » 1. srpen 2016 10:16

Bylo by dobré uvést co konkrétně s nimi chceš fotit. Do 10 tisíc bude TOP tak maximálne nějaká pevná 50.

Taky je dobré uvádět pro jaký bajonet, sice jsem podle objektivu na který se ptáš pochopil, že ti jde asi o Nikon bajonet a APS-C tělo, ale uvést to rovnou na začátek plus co bys rád fotil by radícím usnadnilo práci.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod Patas » 1. srpen 2016 10:32

duben píše:Bylo by dobré uvést co konkrétně s nimi chceš fotit. Do 10 tisíc bude TOP tak maximálne nějaká pevná 50.

Taky je dobré uvádět pro jaký bajonet, sice jsem podle objektivu na který se ptáš pochopil, že ti jde asi o Nikon bajonet a APS-C tělo, ale uvést to rovnou na začátek plus co bys rád fotil by radícím usnadnilo práci.

Ano mam crop Nikon D5200 rád bych fotil jídlo a taky nějaké modely :) s pevnou 50tkou mě u modelů štvě že není vidět celá postava :) Práve si myslím že toto je takový kompromis mezi pevným objektivem a zoomem :)
Hodnocení: 0
Patas
 
Příspěvky: 72
Registrován: 15. červenec 2016 17:32

Reputace: 0

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod castyhost » 1. srpen 2016 10:34

Tady navol camera a lens a najdes spoustu odpovedi
http://www.dxomark.com/
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod duben » 1. srpen 2016 10:42

Patas píše:Ano mam crop Nikon D5200 rád bych fotil jídlo a taky nějaké modely :) s pevnou 50tkou mě u modelů štvě že není vidět celá postava :) Práve si myslím že toto je takový kompromis mezi pevným objektivem a zoomem :)


Na jidlo a portrety se v tehle cene mozna jeste vejdes do macro objektivu Tamron 2.8 / 90 mm, to je za tu cene moc dobre sklo.

Zoom? Nemas nozicky? :) ... na sirokacich se ti sice vejde cela postava i kdyz budes blizko, ale budes resit zkresleni a zrovna deformace postavy a obliceje neni neco, co se u fotek modelu extra vyhledava.

Kup si pevnou 50 nebo to jeste delsi makro sklo od Tamronu. Neresis reportaze, nemusis rychle menit ohnisko a rozsah, muzes poodejit dal, takze v tehle cenove relaci je zoom pro Nikon z pohledu "TOP SKLA" nesmysl. Opravdova TOP skla v kategorii Zoom začínají na 40 tisich, tam uz pak ma vystup kvalitu srovantelnou s pevnym sklem. Jinak resis kompromis, ktery je na to co chces fotit mozna zbytecny.
+Ravennka Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod mszucs » 1. srpen 2016 11:20

na DX top sklo do 10000kč je Nikkor AF-S 35mm f1,8
je to ekvivalent 50mm ak si vezmeš Nikkor AF-S 50mm f1,8 pozor na to je to FX sklo a naviac budeš mať 75mm pretože sa vzdialenosť na DX prepočítava podľa vzorcu x1,5
Nemáš na nej ostriaci motor, takže musíš brať sklá s ostriacim motorom.
V tejto cene jedine bazár, občas sa tam nájde Tokina 11-16 f2,8 DX II (pozor musí to byť druhá verzia!)
Voči Sigme mám trocha averziu naviac čo som mal objektívy v rukách boli také krehké plastové (lacná Čína) vrzgali jednoducho nedôvera sama. Prešiel som na Tokinu a nemám výhrad. Pevná kovová konštrukcia dobrá cena, občas sú slabšie opticky ako Nikkor ale cena mi to kompenzuje od ucha po ucho. Bohužiaľ väčšina vhodných objektívov má ostrenie z tela fotoaparátu. Takže :roll:
Prípadne skús doplatiť za Nikkor 17-55 f2,8 cca 700€
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
mszucs
 
Příspěvky: 140
Registrován: 20. leden 2015 22:42

Reputace: +5

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod PandaWild » 15. leden 2019 10:41

Napadlo mě zeptat se zde na fóru, jistě by se mohli mezi fotografy najít znalci optiky, kteří by mohli poradit.

Potřebujeme snímat obraz hrací karty, vytipoval jsem kamerový modul UCAM-III, u kterého se uvádí rozsah ostření čočky 0,3 m až 5 m. My máme k dispozici jen vzdálenost asi 5 cm, kam budeme desku s čipem montovat. Myslíte že to funguje tak, že když přidám mezi objektiv a kartu 1 nebo 2 čočky (např. ze čtecích brýlí prodávaných v supermarketu), že by mohl zaostřit až na těch 5 cm od čipu? Chápu že k okrajům ostrost zřejmě poklesne, to se bude muset oželet.

Když jsem hledal, tak nic neumí zaostřit na 5 cm od čipu. Např. digitální mikroskopy mají malou vzdálenost objektu od čočky, ale velkou vzdálenost čipu od čočky, to by se tam také nevešlo. Jedině jestli tedy by šel sestavit objektiv, který to dokáže dostatečně ohnout. Ale bude pak asi ještě problém s pozorovacím úhlem. I když se zaostří, asi to sejme jen malý výřez. Aby se zvýšila i šířka záběru, to by byla asi už nějaká komplikovaná speciální optika (něco jako vypouklé čočky), co?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod castyhost » 15. leden 2019 11:52

podivej se k Romanovi Pihanovi na web, bude tam mit asi nejake vypocty.
Budes potrebovat cca 6-12dioptrii
budes mit problem to osvitit "dokulata"
bude to ostrit asi jen na stred, jestli vubec, zamknout manualni ostreni je vyhoda
problem s DOF
problem se sferickym zkreslenim

obcas se daji dobre koupit sady makrococek
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 83.208.228.xx

Reputace: 0

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod PandaWild » 15. leden 2019 12:16

Dík za tipy.

Počítal jsem - čip má rozměr 3,6 x 2,7 mm, potřebujeme snímat obraz asi tak 10x větší. Což mi vychází při vzdálenosti čipu 5 cm, že čočka by měla mít 200 dioptrií. Hm, to už tam asi můžeme dát rovnou skleněnou kuličku. :D Ale možná se ve výpočtech mýlím, asi to budeme muset spíš vyzkoušet v praxi, co se s tím dá udělat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Jaké doporučujete objektivy?

Příspěvekod Neznamy » 15. leden 2019 12:45

Nerozumím vůbec dotazu, ale vím o tomto makroobjektivu: Canon MP-E 65mm f/2,8 1-5 Macro Photo.

Ten má až pětinásobné zvětšení, ale minimální zaostřovací vzdálenost je 24 cm. Třeba by to mohlo posloužit k inspiraci jak to mají poskládané.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Další

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé