Creative market

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Creative market

Příspěvekod garganel » 25. leden 2019 15:00

Ahojte kamarati predava niekto cez Creative Market? Ako to tam funguje? Je to nieco ako fotobanka? :?:
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: Creative market

Příspěvekod Hollygraphic » 25. leden 2019 15:30

Chtěl jsem, ale nedaří se mi tam dostat přes přijímací proces. Pokud je tu někdo kdo se tam dostal v nějaké ne příliš vzdálené minulosti, rád bych viděl s čím ho tam vzali :-)
Hodnocení: 0
Logo & identity designer/vladimirholan.cz
Uživatelský avatar
Hollygraphic
 
Příspěvky: 98
Registrován: 9. duben 2013 18:08

Reputace: +7

Re: Creative market

Příspěvekod Bananaboy » 25. leden 2019 17:57

Snažil som sa tam dostať niekedy na jeseň 2015. Ukázal som im portfóliá na fotobankách, ale tiež to nestačilo na prijatie. Chcú asi vidieť nejakú fajnovejšiu, umeleckejšiu prácu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Creative market

Příspěvekod glorcza » 25. leden 2019 18:14

Já tam prodávám asi rok a půl, pokud si dobře pamatuju, tak s přijetím jsem neměla žádný problém.
Jo je to v podstatě jak fotobanka, ale cenu si tam člověk nastavuje sám, tvoří si svůj náhledový obrázek, výtvory se dají komentovat a dá se komunikovat s potenciálními zákazníky..
Prodávají se tam kromě typických fotobankových věcí i různé šablony, mockupy..
Já tam prodávám hlavně ikonky, prodeje mám celkem slušné, rozhodně se vyplatí, i když nahrávání, tvoření náhledů atd. zabere nějaký čas.

https://creativemarket.com/marusdesign
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
glorcza
 
Příspěvky: 34
Registrován: 31. srpen 2014 15:49
Bydliště: Brno

Reputace: +6

Re: Creative market

Příspěvekod Sagi » 28. leden 2019 14:18

Já tam prodávám asi 3 roky a za mě spokojenost (po SS druhý největší zdroj příjmů), i když tvoření náhledových "prezentačních" obrázků zabere celkem dost času.
Co si pamatuji, tak při přijímacím procesu jsem sice uvedla, že prodávám na fotobankách, ale dala jsem jim link na zvlášť pro ten účel vytvořené portfolio jen cca 20 nejlepších ilustrací.
Hodnocení: 0
Sagi
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. březen 2015 12:36

Reputace: +35

Re: Creative market

Příspěvekod Bananaboy » 28. leden 2019 15:16

A obrázky prechádzajú nejakým schvalovaním, alebo berú všetko? Pýtam sa preto, lebo mne Creative Market hodne pripomína Envato Graphic River, kde boli tiež veľmi dobré predaje. Mal som Graphic River veľmi rád. Bol tam veľmi dobrý pomer predajov ku počtu kusov obrázkov v portfóliu. Potom ale začali hromadne všetko vyhadzovať, tak som tam prestal nahrávať. Ak by na Creative Markete boli také dobré predaje ako na Graphic River a brali by všetko, tak by som ešte možno raz skúsil zabojovať a dostať sa tam. Myslím, že 20 pekných obrázkov by som možno v portfóliu našiel.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Creative market

Příspěvekod Sagi » 28. leden 2019 18:34

Jakmile jsi přijat, už není žádný schvalovací proces, můžeš nahrávat cokoliv chceš - vektorové ilustrace, abstraktní pozadí, fotky, mockupy, fonty, templaty...
Pro přijímací proces však doporučuji podívat se na přední prodejce, abys viděl co frčí a připravit třeba i jen 10 kusové portfolio na schválení, ve kterém budou i třeba nějaké "umělečtější" vodovkové ilustrace nebo vymazlenější vektory, přestože pak budeš prodávat něco úplně jiného. ;)
+Bananaboy, +Ravennka Hodnocení: +2
Sagi
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. březen 2015 12:36

Reputace: +35

Re: Creative market

Příspěvekod vladov » 28. leden 2019 21:42

Má Creative market sídlo mimo EU ?
Hodnocení: 0
vladov
 
Příspěvky: 88
Registrován: 26. únor 2014 13:46
Bydliště: Slovensko

Reputace: +4

Re: Creative market

Příspěvekod Hollygraphic » 29. leden 2019 06:39

vladov píše:Má Creative market sídlo mimo EU ?


Creative Market Labs, Inc.
50 Pacific Ave
San Francisco, CA 94111

Každopádně jestli se tam někdo budete pokoušet dostat, tak bych Vám byl vděčen pokud byste se pochlubili s čím Vás tam vzali (nebo i nevzali :D). Já už 3x selhal.
Hodnocení: 0
Logo & identity designer/vladimirholan.cz
Uživatelský avatar
Hollygraphic
 
Příspěvky: 98
Registrován: 9. duben 2013 18:08

Reputace: +7

Re: Creative market

Příspěvekod Painter » 29. leden 2019 07:41

Tak jsem to tam vypálil. Dal jsem link na SS účet kde jsem vyfiltroval nejlepší ilustrace tam mám (asi nejsou blbý a přepnou si to) a portfolio na DA účet. Tak jsem zvědavej. Píšou 2-3 dny.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé