Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Marsan » 17. únor 2019 10:22


stále kvoká, stále kvoká
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 17. únor 2019 10:53

Otázka v jaké fázi člověk je, zda má čas, který by jinak promrhal, zda už má nějaké hity, které se prodávají a tak. Každá fáze fotobankování většinu z nás, co jsme se přidávali později stála nějakou sebereflexi.

Nicméně, pokud vyhazují ilustrace, tak tam asi budou nějaké popisy proč, tak je třeba si pohlídat vlastní postupy, aby chyby nevznikaly. Teda u mě to vždycky tak bylo - kolikrát to byla jen zamčená vrstva nebo jiná maličkost.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod avolagrf » 17. únor 2019 11:00

Jojo, asi tuším proč mi to vyhodili. Stále bojuju s tím, že moc nerozím tomu jak daleko zasahují vlastnické hranice různých ochranných zanček. (jednalo se o ilustrace takových těch červených kelímků na hraní beer pongu, tak asi ta samotná hra "beer pong" vlastní nějakou ochranou značku, a jáá ji porušila :roll: , jinak nevím no)
Zkusím je tam dát znova bez bez použítí slova beer pong v keywords :twisted:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
avolagrf
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17. únor 2019 09:48
Bydliště: Pardubice/Plzeň

Reputace: +4

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod PandaWild » 17. únor 2019 11:15

Dej si v případě pochybností slova do Googlu s "trademark", a pravděpodobně velmi často narazíš na to, že je vše trademark a kvůli tomu to neprochází (jako v případě "beer pong trademark")

V tomhle případě může vadit, že i "ping pong" je chráněný název, nejsou to obecná slova.

Je to zvláštní zlozvyk fotobank, že nepovolují trademark názvy ani v kw či titulku, přestože zákazník kupuje obrázek a ne slova, tak by to teoreticky nemělo vadit, ale vadí jim to.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod avolagrf » 17. únor 2019 11:36

Ale jaktoze kdyz zadám sloho beer pong do vyhledavani na shutterstocku tak mi to vyhledá sposu fotografii a illustrací? Mám strach, že když to popíšu jako "červené kelímky na hru" tak to nikdo nenajde :roll:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
avolagrf
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17. únor 2019 09:48
Bydliště: Pardubice/Plzeň

Reputace: +4

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod PandaWild » 17. únor 2019 12:33

Jo to jsou ty obvyklé záhady, jaktože to jiným prochází. Zřejmě to buď prošlo než se to stalo trademarkem, nebo to editoři nekontrolovali. Také jsem se potýkal s "ping-pongem", přestože ho tam je tolik přijatého (a bez editorial), než jsem to vzdal a ze slov ho vypustil. Záleží i dost na štěstí, na kterého editora se natrefí. A záleží na fotobance. Např. mi na ShutterStocku neprocházel pac-man, ale prošel mi na Fotolii a díky malé četnosti výskytů se stal hodně prodávaný. Je potřeba zkoušet a experimentovat. Ta pravidla nejsou až tak moc pevně daná. ... ale ještě nezavrhnout možnost, že to mohlo být vyhozené z jiného důvodu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 19. únor 2019 22:23

Tak jsem se právě dozvěděla, že leden byl na Istocku úplně stejně na nic jako na ostatních fotobankách :(
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Marsan » 20. únor 2019 08:06

shalom3 píše:Tak jsem se právě dozvěděla, že leden byl na Istocku úplně stejně na nic jako na ostatních fotobankách :(

jj taky mě došla "výplata"... :(
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Fauren » 20. únor 2019 08:11

Marsan píše:
shalom3 píše:Tak jsem se právě dozvěděla, že leden byl na Istocku úplně stejně na nic jako na ostatních fotobankách :(

jj taky mě došla "výplata"... :(


u mě se to ani nepříbližilo k tomu slovu a to podle statistik (v account management profile) 25 prodeju a mam 7 :D .. Dá se prosím vás zjistit podle toho pdf co si můžu stáhnout či mám udělaný tax form či ne?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Host » 20. únor 2019 21:34

Tak touhle dobou se mi každoročně začaly po lednovém propadu zvedat prodeje. Letos poprvé sešup pokračuje. O tom meziročním ani nemluvě. Dokonce i prodej videa se silně zpomalil. Je tady někdo ze služebně starších kdo to má jinak? Nějaký optimista??? :mrgreen:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron