Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod duben » 26. březen 2019 13:22

Ještě jak se tu řešila ta kvalita pro FB ... takhle je to v kvalitě pro Shutterstock ;) https://www.shutterstock.com/image-photo/closeup-moon-detail-crater-surface-real-1347696479?language=en&rid=762106
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 26. březen 2019 17:54

upe v tech morich rozeznam vlny :-)

je to paradicka
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.2xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 26. březen 2019 17:58

Tak to by ma zaujímalo čím si to vyfotil, keď ste tu všetci tak protizoomovo naladení.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod duben » 26. březen 2019 18:49

castyhost píše:upe v tech morich rozeznam vlny :-)

je to paradicka


Tak hlavně jsem musel retušovat tu spadlou americkou vlajku, aby nebyla přes půlku měsíce ;)))
+Vero, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod duben » 26. březen 2019 18:53

Bananaboy píše:Tak to by ma zaujímalo čím si to vyfotil, keď ste tu všetci tak protizoomovo naladení.


Píšu to v článku http://duben.org/tvorba/fotografovani/m ... -na-1836mm, tam máš tu sestavu kterou jsem to fotil i nafocenou. Je to kombinace Nikon 400m/2.8 + telekonvertor 1,7 + FT1 (redukce pro FF skla na Nikon 1 mirrorless) + Nikon 1 J1 (crop faktor foťáku je 2,7).

Takže já sice nejsem nijak protizoomově naladěný, ale tohle je focené na pevné sklo ;)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 30. březen 2019 22:30

Hodně lidí má tendenci dramaticky podceňovat míru rozkrádání fotek na internetu, tak tady máme nějaká čísla:

https://www.dpreview.com/news/360402903 ... ay-in-2018

Pro srovnání, odhady velikosti trhu stock fotek se pohybují okolo $25-50 miliard, takže pokud bychom počítali průměrně microstock $1 za fotku, nasekají zloději spolehlivě za měsíc větší škodu než je celý fotobankový trh.

Já osobně se už nenamáhám zloděje aktivně hledat nebo to nějak řešit, je to ztráta času.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod bez registrace » 1. duben 2019 07:53

Ahojte, nedávno jsem nastoupila na neschopenku z důvodu těhotenství a fotobanky jsem měla jako vedlejší činnost. Můžu mít vedlejší činnost, když pobírám nemocenskou z HPP (zaměstnání)?

Na potvrzení o trvání pracovní neschopnosti je potřeba potvrdit že nevykonávám zaměstnání (samostatnou výkonnou činnost). Proto se ptám...

Myslím, že by v tom být problém neměl, ale nejsem zrovna odborník na tuto oblast. Díky za odpověď.
Hodnocení: 0
bez registrace
 
IP: 85.70.254.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod bez registrace » 1. duben 2019 12:49

Podle toho co se mi podařilo zjistit na stránkách ČSSZ to je možné?

Dle zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů, se SVČ považuje za vedlejší samostatnou výdělečnou činnost, pokud OSVČ, v kalendářním roce:

vykonávala zaměstnání,
měla nárok na výplatu invalidního důchodu nebo jí byl přiznán starobní důchod,
měla nárok na rodičovský příspěvek,
měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské z důvodu těhotenství a porodu, pokud tyto dávky náleží z nemocenského pojištění zaměstnanců,
osobně pečovala o osobu mladší 10 let, která je závislá na péči jiné osoby ve stupni I, nebo o osobu, která je závislá na péči jiné osoby ve stupni II nebo stupni III nebo stupni IV, pokud osoba, která je závislá na péči jiné osoby, je osobou blízkou nebo žije s OSVČ ve společné domácnosti, není-li osobou blízkou,
byla nezaopatřeným dítětem podle ustanovení § 20 odst. 4 písm. a) zákona o důchodovém pojištění.
Hodnocení: 0
bez registrace
 
IP: 85.70.254.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 1. duben 2019 13:37

No, podívej, my tady taky právě nejsme odborníci na podobné předpisy. Ale když to tak rozebereme - pokud Ti fotobanky budou posílat nějaké peníze z prodejů, tak to neznamená, že vykonáváš samost. výdělečnou činnost, zpravidla jsou to obrázky nahrané v minulých obdobích. Pokud budeš nyní třeba ležet v posteli a kreslit nebo popisovat fotky, tak to stejně nikdo nedokáže. Do konce roku tak jako tak porodíš a pak už k rodičovským příspěvkům je možno si něco přivydělávat (pokud se nemýlím). Takže - asi bych si s tím nedělala moc hlavu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 1. duben 2019 15:08

bez registrace píše:Ahojte, nedávno jsem nastoupila na neschopenku z důvodu těhotenství a fotobanky jsem měla jako vedlejší činnost. Můžu mít vedlejší činnost, když pobírám nemocenskou z HPP (zaměstnání)?

Na potvrzení o trvání pracovní neschopnosti je potřeba potvrdit že nevykonávám zaměstnání (samostatnou výkonnou činnost). Proto se ptám...

Myslím, že by v tom být problém neměl, ale nejsem zrovna odborník na tuto oblast. Díky za odpověď.


Když děláš daňové přiznání pro OSSZ, tj. přehled OSVČ, tak něco platíš nebo ne? Pokud ne, tak není potřeba řešit, pokud ano, tak je lepší tam zajít a zeptat se. Totéž platí při pobírání mateřské.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé