Exkluzivita iStockphoto

Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod PaM » 28. březen 2019 08:28

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Exkluzivita na iStockphoto znamená, že nemohu na ostatních fotobankách nabízet žádný obsah nebo nemohu nabízet pouze obsah, který nabízím na iStockphoto jako exkluzivní? Předem děkuji za reakce..
Hodnocení: 0
PaM
 
IP: 37.48.10.1xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod admin » 28. březen 2019 08:41

Myslím, že zrovna u iStocku to znamenalo, že nesmíš nabízet nic... ale lepší je podívat se přesně do podmínek.

V každém případě doba, kdy se to vyplatilo je už dávno pryč. Dnes je to nevýhodné, nahraj to samé na Shutterstock + jednu dvě další fotobanky a máš dvojnásobek toho, co ti nabídne iStock jako exkluzivnímu autorovi.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod PaM » 28. březen 2019 09:03

Moc děkuji za odpověď. Na Shutterstock již nahrávám a chtěla jsem zkusit právě tu exkluzivitu iStock, jestli to bude nějaký rozdíl..docela mě zklamalo, že se to dnes již nevyplatí..
Hodnocení: 0
PaM
 
IP: 37.48.10.1xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod PaM » 28. březen 2019 10:16

Chtěla jsem se ještě zeptat, kdyby bylo případně možné tam nabízet pouze některé ilustrace pod exkluzivitou (musím ještě dopodrobna prostudovat pravidla té exkluzivity) nevíte náhodou, jak ze Shutterstocku odstranit více obrázků najednou, abych je nemusela odstraňovat po jednom v Catalog Manager, každý obrázek se musí rozkliknout a pak teprve je možné dát odstranit, což je poměrně zdlouhavé..
Hodnocení: 0
PaM
 
IP: 37.48.10.1xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod admin » 28. březen 2019 11:35

Takhle z hlavy nevím, jestli iStock umožňuje exkluzivitu jednotlivých snímků. CO se týkalo exkluzivity autora, tak to byl dlouhý proces a hodně pečlivě to prověřovali.

Smazání snímku z fotobanky je docela náročné - ne-li nemožné. Ono to sice jde smazat třeba ze Shutterstocku, ale z jeho partnerských stránek (další fotobanky co přeprodávají obsah) to zmizne třeba až za půl roku - prostě to NELZE ovlivnit. Tak pozor na to.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod PaM » 28. březen 2019 11:46

Já jsem právě o tu exkluzivitu již požádala a dnes ráno mi přišlo, že byla schválena a mám podepsat nějaké ujednání. Původně jsem myslela, že tam zkusím dát obrázky, které na Shutterstocku tolik nefrčí..Nenapadlo mě teda ale to, že když obsah odstraním ze Shutterstocku, že se na těch partnerských fotobankách budou ještě nějakou dobu zobrazovat..Mohla bych z toho pak mít u iStocku nějaké potíže popř. jsou za to nějaké sankce při té exkluzivitě? Toho se poměrně bojím..Ta pravidla exkluzivity zabírají několik stran a i když to nějak přelouskám a přeložím, moc tomu nerozumím..
Hodnocení: 0
PaM
 
IP: 37.48.10.1xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod PaM » 28. březen 2019 20:39

Opravdu tady není ještě někdo, kdo by znal nějaká podrobnější pravidla té exkluzivity iStockphoto?
Hodnocení: 0
PaM
 
IP: 37.48.10.1xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod castyhost » 28. březen 2019 20:43

Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:156e:31ef:4397:30xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod aaron007 » 29. březen 2019 10:41

Na istock jsem exklusivně nikdy nebyl. Co si pamatuji ze starých diskusí na mikrofotobanky, tak tam byla Magda a ta tam psala, že jako exklusivní nesměla nikde na mikrofotobankách prodávat žádné snímky. Před cca 5 lety psala, že se jí to tenkrát vyplatilo, ale později axklusivitu zrušila.
Zkus se podívat na mikrofotobnaky.cz, jestli ta stránka ještě funguje.
Hodnocení: 0
aaron007
 
IP: 88.102.132.1xx

Reputace: 0

Re: Exkluzivita iStockphoto

Příspěvekod PaM » 29. březen 2019 11:04

To forum mikrofotobanky.cz již bohužel neexistuje, ale každopádně moc děkuji za všechny reakce..
Hodnocení: 0
PaM
 
IP: 37.48.10.1xx

Reputace: 0

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé