National Geographic - Your Shot

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

National Geographic - Your Shot

Příspěvekod Tadeáš » 25. červenec 2019 09:35

Milí kolegové fotografové,
mé ego zase kousíček poporostlo a má teď rozměry menší planety. Proto jsem začal pošilhávat po možnosti, jak protlačit některou svou lepší fotografii někam, kde budu moci propagovat sám sebe. Web, blog ani podobné věci mi nesedí a tak jsem se zamyslel nad časopisy. Volba padla na National Geographic. Zjistil jsem, že pokud NG přímo neosloví fotografa, tak je možnost fotky nahrávat na jejich "fotobanku" Your Shot, kde si případně NG fotky může pro tisky vybrat. Mají samozřejmě spoustu pravidel, které vymezují možnosti pořízení a postprodukce snímku, ale jinak se to zdá být v podstatě fotobanka (i když výhradně pro partnery NG). Jen jsem zatím nezjistil, jak je to s exkluzivitou. Na druhou stranu asi fotku, která je třeba dost dobrá pro NG nechci nabízet jako RF za pár centů...
Má někdo nějaké info, jak to tam chodí? Není to asi úplně pro každého, nicméně spektrum fotografů je mezi fotobankéři široké, tak třeba někdo něco ví ;).
Hodnocení: 0
Tadeáš
 
IP: 193.179.186xx

Reputace: 0

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod Tadeáš » 25. červenec 2019 09:40

Zatím jsem zjistil:
1) registrace je snadná a zatím to nevypadá, že by tu byl nějaký schvalovací proces
2) je tam registrovaných cca 1 milion přispěvatelů
Hodnocení: 0
Tadeáš
 
IP: 193.179.186xx

Reputace: 0

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod Tadeáš » 25. červenec 2019 12:31

OK, takže je to nakonec malinko jinak, než jsem čekal. Trochu jsem pátral a testoval. Zjistil jsem následující:
1) zřejmě neexistuje schvalovací proces -> jsou tam i opravdu blátivé fotky z telefonu nebo levného kompaktu
2) potvrzuji bod 1 - zkusmo jsem nahrál fotku a ihned se objevila na webu
3) je tu limit pro nahrávání 15 fotek týdně
4) fotky vám ostatní uživatelé mohou komentovat a taky si je přidat do oblíbených
5) můžete být sledováni a můžete sledovat
6) to jak moc se váš snímek líbí ostatním uživatelům zřejmě může mít vliv na pravděpodobnost otištění
Hodnocení: 0
Tadeáš
 
IP: 193.179.186xx

Reputace: 0

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod Host » 25. červenec 2019 14:55

National Geographic už dávno není to, čím kdysi býval, nezávislým populárně vědeckým časopisem s obrovským renomé. Teď je to hlásná trouba určité názorové skupiny, která se nebojí manipulovat a lhát...
Překlad současných vydání do češtiny je k pláči, s gramatickými chybami a jazykovými nesmysly... :(
Před časem použili několik mých fotek jako ilustračních k takovému článku, že se k nim asi nikdy hlásit nebudu... :(
Obrazový materiál berou mimo jiné i z normálních fotobank.
Your Shot je zřejmě způsob jak ušetřit prostředky za nákup. Stejně to dělá i spousta jiných médií.
Pošlete nám fotky a možná dostanete slevu na předplatném, nebo tričko... ;)
Není to nic, čeho bych se někdy chtěl zůčastnit... :?
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod shalom3 » 25. červenec 2019 15:08

Určitou výhodou by mohlo být to, že je tam oproti jiným fb málo fotek a tedy možná větší šance na nalezení. Ovšem záleží na tom, jaká je tam návštěvnost. Nějak jsem zatím nenašla, za kolik ty fotky prodávají.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod Host » 25. červenec 2019 21:20

shalom3 píše:Určitou výhodou by mohlo být to, že je tam oproti jiným fb málo fotek a tedy možná větší šance na nalezení. Ovšem záleží na tom, jaká je tam návštěvnost. Nějak jsem zatím nenašla, za kolik ty fotky prodávají.

Oni ty fotky nikam neprodavaji. Pouzivaji je pro vlastni potrebu. Fotograf dostane velke kulove...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod Fry » 26. červenec 2019 06:32

Host píše:
shalom3 píše:Určitou výhodou by mohlo být to, že je tam oproti jiným fb málo fotek a tedy možná větší šance na nalezení. Ovšem záleží na tom, jaká je tam návštěvnost. Nějak jsem zatím nenašla, za kolik ty fotky prodávají.

Oni ty fotky nikam neprodavaji. Pouzivaji je pro vlastni potrebu. Fotograf dostane velke kulove...

Schválně jsem se tam podíval a jestli jsem to dobře vyčetl ze smluvnich podmínek, tak ano i ne. Fotky může použít kdokoli z National Geographic + jejich partneři. Každopádně se tam nikde nepsalo o tom, že by je používali zdarma. Proč by se pak ve smluvních podmínkach zabývali rozdílem ve vyplácení částky nad a pod 10 000$?
Hodnocení: 0
Fry
 
IP: 2a00:1028:8382:61b2:a13e:e971:7a4b:4fxx

Reputace: 0

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod admin » 26. červenec 2019 10:24

Hmm, na microstockgroup fóru píšou, že peníze tam dávají jen vítězům nějakých soutěží...

Quote from: Bateleur on October 10, 2008, 17:24
Quote from: madelaide on October 05, 2008, 16:11

National Geographic Society also retains rights over images submitted to them, even if not published. They don't ask for copyright, but for the lifetime right to use the images in whatever way they want, editorially or commercially

Do they pay anything?

Possibly in contests, yes, either cash or prize (could check). But for the "Your shot" section in NGM and NG website, no.

Regards,
Adelaide
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: National Geographic - Your Shot

Příspěvekod GreatWhite » 26. červenec 2019 11:03

tady Vocelka byl vybrán do Daily Dozen na yourshot. https://magazin.aktualne.cz/foto/snimek-fotografa-aktualne-se-dostal-do-vyberu-national-geogr/r~370c557aa6fb11e9a049ac1f6b220ee8/
jestli něco dostal se nepíše.
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150


Zpět na Nefotobanky - přímý prodej

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé