Youtube

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Youtube

Příspěvekod Host » 27. srpen 2019 14:01

GreatWhite píše:;) nene, všechno špatně. je to pomalé, proč 4 možnosti odpovědí. stačí 3. 10 sekund na odpověď? za takovou dobu uběhne Bolt stovku a ještě sbalí fanynku v první řadě hlediště. harry potter? kdo to je? hra o trůny? ta už nikoho nezajímá ani na csfd. kdybys udělal nějaký kvíz na tarantina, dva týdny před premiérou tenkrát v holywoodu, tak možná. když už kvíz, tak musí být aktuální. teď frčí keanu reeves. udělej něco na něho a zakomponuj do nadpisu a otázek hru cyberpunk 2077. celkově lidi víc zajímá herec než jeho role, ty se mění. témata otázek musí být: při které premiéře filmu sebou ožralá Emma Watson (představitelka Hermiony z Harryho Pottra) praštila na červený koberec a rozbila si nos? nikoho už nezajímá kdo dostal v bradavicích 10 bodů a získal školní pohár, jestli harry nebo hermiona. ;) peace


Přesně tak je to. Dodnes na tomhle principu fungují fotobanky.
Jen ta klíčová slova jsou jiná... ;)
A to mne naplňuje mírným optimismem.
Jen tak mimochodem OT, zastavil se mi letos fotobankový pád. Vystřídal ho velmi pozvolný vzestup. Dlouhá bude cesta z Death Valley do Tipperary... :)
Z YT si dělám trochu srandu, protože mne dnes nenapadá produkt, který by se tam dal monetarizovat...
Sledování a sdílení samo o sobě toliko k hovnu je... :|
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Youtube

Příspěvekod PandaWild » 27. srpen 2019 14:23

Painter píše:...Několik let jsem maloval akvarely, oleje atd. (prostě tradiční malba) a vše teď leží na půdě. Dával jsem svoje ilustrace na Deviantart a získal dokonce DD ale k čemu to vlastně bylo...
Ty to nemáš na FineArtAmerica? :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Youtube

Příspěvekod Painter » 28. srpen 2019 07:09

PandaWild píše:
Painter píše:...Několik let jsem maloval akvarely, oleje atd. (prostě tradiční malba) a vše teď leží na půdě. Dával jsem svoje ilustrace na Deviantart a získal dokonce DD ale k čemu to vlastně bylo...
Ty to nemáš na FineArtAmerica? :shock:


Nahrál jsem tam jen digitální ilustrace a ani jeden prodej, ikdyž jsem tam už asi půl roku nekoukal tak nevím. Dával jsem jen těch 20 základních nebo kolik jich tam je.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.174.2xx

Reputace: 0

Re: Youtube

Příspěvekod PandaWild » 28. srpen 2019 07:24

Z 20 základních moc prodejů nebude. Jestli máš ruční malby, ty se tam prodávají docela dobře, to bys mohl zkusit. Není to sice sláva jak (bývalý) SS, ale zatím se mi poplatky vždy dostatečně vyplatily. A když někdo umí dělat ruční tvorbu, je docela škoda ji tam nemít, to je na ni dělané.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Youtube

Příspěvekod Bananaboy » 28. srpen 2019 08:11

Ja mám z tých základných 20 obrázkov 3 predaje za 9 rokov, takže si to nejako preber. :lol:
+Lenka Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Youtube

Příspěvekod PandaWild » 28. srpen 2019 08:14

Bananaboy píše:Ja mám z tých základných 20 obrázkov 3 predaje za 9 rokov, takže si to nejako preber. :lol:
Při obvyklejším portfoliu 2000 obrázků by to vycházelo na 1 prodej týdně (u mne průměr $22 na 1 prodej, to by vycházelo $100 měsíčně). To bys byl v balíku! :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Youtube

Příspěvekod Riky » 28. srpen 2019 19:21

Painter píše:Pokud se ptáš jestli to vůbec někdo bude sledovat, tak si myslím že to není tak že by si to chtěl pro radost. Jen místo peněz chceš dostávat like, odběr, sdílení atd. Pokud pak video uvidí málo lidí budeš stejně zklamaný že si se s tím dělal a zhlédlo to jen x lidí. Stejně jako jsme zklamaný že se neprodává na FB. Dneska už asi moc lidí nedělá něco opravdu jen pro radost. Instagram, Facebook atd. vše je pro něco.


A povedzte, Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom "pro radost"?

Je rozdíl mezi motivací, uspokojením a vlastní hodnotou. Motivace může být jak emocionální, tak i materiální, zatímco uspokojení je pouze v rovině emocionální. A vlastní hodnotu bych měla mít nastavenou uvnitř sebe, a měla by být neměnná, ale to by byl ideál, který je nedosažitelný. Vždy svou hodnotu odvozujeme z interakace s okolím.

Pochybuju, že by Tarantino natočil film, a pak, přestože by kina zela prázdnotou, prožíval z toho filmu radost (uspokojení), a přitom by si stále stejně myslel jak je dobrý. Jistě by aspoň zapřemýšlel zda je stále ten skvělý vypravěč jako v předchozích, vysoko hodnocených filmech. Nemluvě o zhacené jedné z hlavních motivací. 8-)

Nevidím nic špatného na tom, že někdo tvoří videa pro radost, ale zároveň mu přináší uspokojení když je někdo sleduje. Je to totiž jejich účel - aby se na ně někdo někdy podíval. Do stejné kategorie patří fotky, knihy, weby,.... ale ono i když jen upeču bábovku a návštěva mi ji pochválí, to je pak úplně jiná radost a uspokojení než když ji nespálenou vytáhnu z trouby.

Souhlasím, že člověk nesmí být závislý na laicích, sledovanosti a hodnocení od druhých. Ale ať chceme nebo ne, je to naše potřeba, která nás spoluutváří.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Youtube

Příspěvekod shalom3 » 28. srpen 2019 21:40

Jak to vidím já, tak youtube má různé tváře. Někdo tam dává hodnotné příspěvky a má poměrně malou sledovanost a málo hodnocení. Jiný zas nahrává příspěvky, nad kterými tak nějak kroutím hlavou, co je to za ptákovinu. A přitom má třeba statisíce sledování nebo i miliony a nespočet hodnocení. Samozřejmě, tam je cíl vydělávat na reklamě. Asi to nejsou malé částky, píše se i o statisících dolarů. Mně by ale takové ptákoviny nebavilo a ani nenapadlo vytvářet, protože bych si myslela, že na to nikdo nemůže koukat. Pro mě je využití youtube takové, že si tam vyhledávám návody na grafiku a nějakou dobrou muziku nebo dokumentární film.
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Youtube

Příspěvekod Painter » 29. srpen 2019 14:31

Riky píše:Pochybuju, že by Tarantino natočil film, a pak, přestože by kina zela prázdnotou, prožíval z toho filmu radost (uspokojení), a přitom by si stále stejně myslel jak je dobrý. Jistě by aspoň zapřemýšlel zda je stále ten skvělý vypravěč jako v předchozích, vysoko hodnocených filmech. Nemluvě o zhacené jedné z hlavních motivací. 8-)


Ano to jsem právě myslel. Tarantino asi nepotřebuje peníze, ale stejně za tím vždy cíl. Neříkám že je to špatně. Jen jsem upozorňoval že pokud si stěžuje na FB ale zajímá ho sledovanost tak za chvíli bude na jiném foru (o YT) si ztěžovat (bude smutný) že se to nesleduje, a proč lidé koukají na tohle atd. Jasně že každého potěší jakákoliv pochvala, like atd. To je normální ale zdá se mi dříve lidé dělali opravdu pro radost. Mám třeba kamaráda který fotí ale fotky má jen ve foťáku. Má z nich radost. Ano samozřejmě to také někdy někomu ukáže, a ten ho pochválí. Ale nefotí stylem tohle vyfotím dám to na Instáč a like se pohrnou. To je hlavní rozdíl to dělat a nebo rovnou tu odměnu čekat, a víceméně to pro ní dělat.
+Riky Hodnocení: +1
Painter
 
IP: 31.30.174.2xx

Reputace: 0

Re: Youtube

Příspěvekod shalom3 » 29. srpen 2019 15:14

Tak ono se tu a tam stává, že právě někdo dělá něco jen tak pro radost a pak je z toho třeba najednou slušný byznys. Víc ale naopak, někdo dělá něco pro byznys a pak je naštvanej, že se mu to vůbec nechytá. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron