Kradene Portfolio

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod admin » 14. září 2018 09:57

castyhost píše:kdyz nemaji kontakt v podpisu portfolia tak majitele asi tezko dozene

bez odezvy je divny, odpovi vzdycky...napis znovu a pridej vykricniky

Jasně na Shutteru nejsou kontaktni informace, ale jsou třeba na dreamstime a dalších fotobankách a 90 procent autoru prodává tam i tam, takže to není tak težké najít kontakt.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod peto » 2. září 2019 15:53

Zdravim, tak uz sa to stalo aj mne. Nahodou som nasiel ako niekto predava casti mojej ilustracie.
Moj original:
https://www.shutterstock.com/image-vect ... 1c7zg-2-99

Tuto zlodej:
https://www.shutterstock.com/image-vect ... 0_Lzwg-1-1
https://www.shutterstock.com/image-vect ... _Lzwg-1-25
https://www.shutterstock.com/image-vect ... 0_Lzwg-1-9
https://www.shutterstock.com/image-vect ... _Lzwg-1-18

Idem to nahlasit. Zda sa ze aj ine ilustracie ma takto ukradnute.
Hodnocení: 0
peto
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14. srpen 2014 10:57

Reputace: +1

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod Host » 2. září 2019 16:20

Tak a teď honem, kdo to dřív nahlásí vyhrává. Pokud na to přijdou šutrníci z Indie sami, tak zablokují oba dva.
Až to dojde zlodějovi, tak nahlásí všechny okradené aby je zablokovali.
Vlastně to je docela dobrý byznysplán. Okrást, nabonzovat, zabanovat... Nejméně měsíc může zloděj vydělávat jen tak. Vlastně třeba i déle, protože ne všichni budou bojovat jako Tonda...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod peto » 2. září 2019 16:59

Host píše:Tak a teď honem, kdo to dřív nahlásí vyhrává. Pokud na to přijdou šutrníci z Indie sami, tak zablokují oba dva.
Až to dojde zlodějovi, tak nahlásí všechny okradené aby je zablokovali.
Vlastně to je docela dobrý byznysplán. Okrást, nabonzovat, zabanovat... Nejméně měsíc může zloděj vydělávat jen tak. Vlastně třeba i déle, protože ne všichni budou bojovat jako Tonda...


Napisal som mail, uvidime. Kazdopadne dufam ze mi nehrozi zablokovanie mojho uctu :( To by bol riadny pruser, 10 rokov prace :(
Hodnocení: 0
peto
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14. srpen 2014 10:57

Reputace: +1

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod fotobanker » 2. září 2019 18:10

Host píše:Tak a teď honem, kdo to dřív nahlásí vyhrává. Pokud na to přijdou šutrníci z Indie sami, tak zablokují oba dva.
Až to dojde zlodějovi, tak nahlásí všechny okradené aby je zablokovali.
Vlastně to je docela dobrý byznysplán. Okrást, nabonzovat, zabanovat... Nejméně měsíc může zloděj vydělávat jen tak. Vlastně třeba i déle, protože ne všichni budou bojovat jako Tonda...

Toho bych se nebal. Je tam jasne videt, kdo nahral obrazek drive. Muze se asi stat, ze si autor udela ucet na fotobance az pote, co tam prodava zlodej, ktery to ma odjinud, ale to minimalne je dost nepravdepodobne zrovna na shutterstocku.
Mimochodem ja jsem Shutterstocku psal a bez odezvy. Nicmene po par mesicich kradene obrazky zmizely vcetne dvou portfolii. Psal jsem jak shutterstocku, tak do auditka na microstockgroup. Jednu vec dokonce prodavala velka eventova firma z Californie. Ta to po po kontaktovani stahla s omluvou.
Hodnocení: 0
Visual Artist
Uživatelský avatar
fotobanker
 
Příspěvky: 97
Registrován: 24. říjen 2014 10:13

Reputace: +3

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod peto » 9. září 2019 08:32

Zdravim,
update:
Po napisani do Shuterstocku neodpovedali hned, po 3 dnoch som poslal opatovne mail. Po 2 dnoch prisla odpoved ze ukradnute ilustracie vymazali a aj realne tam uz nie su. Takze super :) Este ale ostali 3 ilustracie ktore asi zabudli vymazat, takze som pisal znova.
Dufam ze to prebehne tiez bez problemov.
Hodnocení: 0
peto
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14. srpen 2014 10:57

Reputace: +1

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod PandaWild » 9. září 2019 08:42

Předpokládám správně že, jako vždy, tomu zloději jen smazali obrázky a portfolio mu nechali dál aktivní, zatímco poctivé autory banují bezdůvodně?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod peto » 9. září 2019 08:47

Nuz vyzera to ze ano, porftolio mu nadalej funguje. A myslim ze je tam viac kradnutych ilustracii, kedze niektore som uz videl predtym aj niekde inde. A tiez je to portfolio stylovo tak roznorode, vidno ze to nerobil jeden autor.
Hodnocení: 0
peto
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14. srpen 2014 10:57

Reputace: +1

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod Host » 17. prosinec 2019 17:57

Shutterstock mi právě potvrdil, že krást se už může beztrestně. :twisted:
Byl jsem upozorněn na Číňanku, která měla v portfoliu značné množství mých fotografií. Nahlásil jsem ji a oni smazali pouze moje ukradené fotografie z jejího portfolia.
Zlodějka může spokojeně pokračovat...
Dřív za to byl ban.
V budoucnosti asi smažou okradeného a zloděje pochválí. :twisted:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Kradene Portfolio

Příspěvekod castyhost » 17. prosinec 2019 18:45

to je divny, jak velky a stary to portofilo ma?
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé