V jakém programu upravujete videa?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod admin » 9. říjen 2019 08:17

Trochu si teď hraju s videem a zajímalo by mě, v čem ho upravujete. Hned mě napadlo Adobe After Effects (ale nemám předplatné), VirtualDub (no, tam mi zase chybí kodeky). Nějaké další tipy na osvědčené aplikace pro editaci videa? Potřebuji jen trochu sestříhat, případně přidat zvukovou stopu na pozadí, nějaký úvodní slajd a titulky...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod PandaWild » 9. říjen 2019 08:21

Když k VirtualDub přidáš XMedia Recode, tak nedostatek kodeků nevadí. (dají se sice do VirtualDub přiinstalovat pluginy pro další formáty a kodeky, ale to není moc dobře funkční).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod duben » 9. říjen 2019 08:26

Pokud je to v mobilu používám Quik https://play.google.com/store/apps/deta ... play&hl=en a umí to všechno co potřebuješ, je to hotové za pár minut a vlastně v tom poslední dobou dělám videa primárně.

Jinak dělám videa ve Photoshopu, ale je fakt, že tam nedělám titulky a nevím jestli to umí.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod Návštěvník » 9. říjen 2019 08:50

Na lehké úpravy slouží ve Windows 10 aplikace Fotky, ve které lze i zpracovávat videa.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod admin » 9. říjen 2019 08:55

Návštěvník píše:Na lehké úpravy slouží ve Windows 10 aplikace Fotky, ve které lze i zpracovávat videa.

Ehmn, já jedu pořád na Win7 :)

Ale teď jsem si vzpomněl, že jsem kdysi něco stříhal ve VSDC Free Video Editor jdu ho zase vyhrabat :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod Návštěvník » 9. říjen 2019 09:14

admin píše:
Návštěvník píše:Na lehké úpravy slouží ve Windows 10 aplikace Fotky, ve které lze i zpracovávat videa.

Ehmn, já jedu pořád na Win7 :)

Ale teď jsem si vzpomněl, že jsem kdysi něco stříhal ve VSDC Free Video Editor jdu ho zase vyhrabat :)


V operačním systému Windows 7 se používá instalační balíček Windows Movie Maker Installer. Tento program je schopen do operačního systému Windows 7 přidat program Microsoft Windows Movie Maker. Tento program je možné využívat při úpravách videa.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod shalom3 » 9. říjen 2019 09:34

To mi udělalo radost, že ještě někdo používá Win7 - myslela jsem, že jsem takový ujetý staromilec ;) .
Poslední dobou jsem pár videí zkoušela mordovat v Blenderu. Mám pocit, že ten editor je vcelku vymakaný, ale ještě toho umím v něm opravdu málo. Na youtube je o tom hodně videí, ale v AJ, což je pro mne stále ještě celkem problém.
Jinak spíš doporučuji nechat si Blender 2,79, protože mně na Windousech 2.80 padala jak jen to šlo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod Bananaboy » 9. říjen 2019 10:02

Ak chceš niečo zadarmo, tak sú tu dva časom preverené programy, ktoré na základné operácie s videom bohato stačia:

Shotcut: https://shotcut.org
a
OpenShot: https://www.openshot.org

No a ako spomína shalom3, tak tiež Blender s jeho videoeditorom.

A ešte je tu jeden zaujímavý open source projekt, ktorý sa nazýva "Olive". https://www.olivevideoeditor.org

Zatiaľ je v štádiu alpha. Je aj vo verzii "portable", takže ho nie je potreba inštalovať. Proste sa dá jednoducho vyskúšať a ak ti nesadne, tak ho len vymažeš. Prostredie programu Olive pripomína prostredie Adobe Premiere Pro a autori sa netaja tým, že by vo finálnej verzii chceli, aby bol aj rovnako dobrý ako Premiere Pro.

A inak ja som tiež Windows 7 pozitívny, takže nás je viac. :D Na súčasnom počítači už ani iný Windows nechcem. Jedine keď si niekedy v budúcnosti kúpim nový počítač a bude tam predinštalovaný Windows 10, tak až potom zmením operačný systém.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod aaron007 » 9. říjen 2019 10:07

Dobré zkušenosti mám s programem shotcut. Na to, že je zdarma je super.
Dělal jsem v něm třeba https://www.youtube.com/watch?v=siZbjgFdjuM&t=8s
Hodnocení: 0
aaron007
 
IP: 2a00:1028:9199:8746:6c40:5fb8:180e:a4xx

Reputace: 0

Re: V jakém programu upravujete videa?

Příspěvekod admin » 9. říjen 2019 12:41

Nakonec jsem to poladil (v podstatě jen přidal úvodní a závěrečnou titulku a vodoznak v rohu) v tom VSDC video editoru:

https://www.youtube.com/watch?v=OC_VyRWZXWg

Klindě mi to zkritizujte, moc rád si nechám poradit. Na videa jsem totální amatér a moc mi nejdou - tohle je snímáno mobilem u okna.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Další

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé