Upload na iStock

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Chalabala » 9. listopad 2019 18:33

shalom3 píše:Na Istocku si člověk sám nemůže smazat nic, co už schválili. Když něco schválí, tak se tím dál už nezabývám. Existuje snad nějaký seznam památek/objektů, které nelze komerčně fotit bez povolení, ale nechávám to na nich. ;)



Existuje jakýsi základní přehled, který vytvořilo Getty. Některé stavby jsou tam uvedeny konkrétně, ale třeba k typu staveb (například k hradům) jsou tam obecnější pokyny. https://wiki.gettyimages.com/
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Host » 9. listopad 2019 18:58

Bohužel se editoři nijak neřídí pravidly uvedenými v seznamu. Požadují PR a vyhazují cokoliv, co nese známky lidské činosti. V seznamu uvádějí jako přijatelné zříceniny a opuštěný majetek. Zříceniny spolehlivě vyhodí i když je v popisu odkaz na stránky dokazující jejich volnou přístupnost na pozemcích státu a není kde získat souhlas. Občas je berou jako editorial, což má smysl jen v případě hodně známých památek a vyjímečných záběrů. Jinak je škoda práce s nahráváním architektury do Getty.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Upload na iStock

Příspěvekod host » 9. listopad 2019 20:12

Dobře, diky za radu, architekturu na IS tedy davat nebudu :-)... Mate pravdu, normalne smazat to nejde, ale pisou ze pomoci "opening ticket" by to snad slo, zatím jsem nezkousela…
Pokud jde o popisovani fotek, musí se s popisem pockat, az se nahraji..?
Hodnocení: 0
host
 
IP: 2a00:1028:96cd:bb32:a848:cbeb:c613:84xx

Reputace: 0

Re: Upload na iStock

Příspěvekod PandaWild » 9. listopad 2019 20:49

Nebo "Zasaď strom, postav dom ... a sepiš k němu vlastní Property Release".
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Upload na iStock

Příspěvekod shalom3 » 9. listopad 2019 21:27

Jenomže - vím já, jestli si dovoluji zveřejnit fotku svého vlastního majetku :roll:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: Upload na iStock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 10. listopad 2019 00:40

A mezitím nějaký to selfíčko s lopatou, aby bylo se čím prokazovat, že jde o tvé dílo :lol: 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: Upload na iStock

Příspěvekod castyhost » 11. listopad 2019 08:53

Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
+Vero Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 185.71.42.xx

Reputace: 0

Re: Upload na iStock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. listopad 2019 10:09

TAk zatím jsem spíš z iStocku spíš vytočená než, abych měla motivaci tam něco cpát. Časté odhlašování (zřejmě někde problém v mém nastavení) je asi to nejmenší. Zatím mi vyházeli snad vše, co se na šutru a spol dobře a často prodává. Neprochází fotky systematicky, takže třeba v druhé dávce skončili s kontrolou v půlce a zbytek visí. Pak dalších asi 5 dávek OK a pak se v další ponimrali a další zas ok. Docela jsem celý víkend měla smůlu na minivýpadky, kdy klikám na červená slova a pak se tam jen točí a točí a točí kroužek. Naštěstí jen dvarkát nefungovala možnost SAVE.
I vedle IStocku mi třeba 123RF nebo Dreams (i když tam se něco chystá a doufejme, že k lepšímu) přijdou jako super přehledné a pěkně udělané fotobanky. Vlastně ani nevím jak se dozvím, že jsem něco vydělala, prostě nevím kam kouknout. Jediné, co vidím je úpěšnost schvalování a ta je zatím nejhorší z fotobank. 30 % ilustrace (většinou, že bych snad obrázkem například ručně namalovaného veselého soba či cynického kocoura mohla porušovat práva), 37 % commercial obrázky (kam se teda zřejmě započívají i ty, které zatím čekají) a 58 % editorial (tam už jsem na to přišla, že jsou oproti šutru krapet víc připodělanější, takže ideál ulice bez lidí a trpaslíků).

Pardon, já jsem si prostě musela postěžovat.

Asi meta 1 bude dostat tam 1100 oblíbených obrázků (což je desetina mého obsahu na šutru) a počkat, zda dostanu chuť tvořit plány na metu 2.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: Upload na iStock

Příspěvekod shalom3 » 11. listopad 2019 11:25

Jo, voni to tam maj nějak takhle nastavený :lol: . Jako bych se v tom poznávala, co se mých začátků týká. Dokonce mě nakrkli tak, že jsem tam nějakou dobu přestala nahrávat. Ale pak se to pomalu začalo zlepšovat, teď už moc vektorů nevyhazují a fotky sporadicky (těch já zas tak moc nemám a rozhodně existuje kvantum mnohem lepších). Poslední dobou tam něco šoupnu většinou v pátek nebo sobotu, to většinou projde velmi brzy a bez problémů. Prodeje se ale zvyšují celkem příjemně, ze začátku se tam neprodalo také skoro nic. Je fakt, že občas se najde nějaký rapl, který vystrčí skoro celou dávku, ale to mi už nevadí, později to tam natlačím znovu a projde to.
Osobně bych doporučila asi toto:
- používat DeepMeta, bez problémů převezme kw z jakéhokoli klíčovacího nástroje, odklikám ta opravdu důležitá slova, na červená kašlu - ty se tam prostě nenaperou, když mě při odklikávání napadne něco zajímavého, tak to tam dopíšu (jen občas, protože ono to jen málokdy projde)
- nahrávat malé dávky (já dávám tak 10-15 ks)
Co se týká zobrazování příjmů, tak už to beru jako sport, že přibližně 20. vyjde najevo, jak si vedu. Takové těšení na tah sportky ;) .
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: Upload na iStock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 11. listopad 2019 12:47

shalom3 píše:Osobně bych doporučila asi toto:
- používat DeepMeta, bez problémů převezme kw z jakéhokoli klíčovacího nástroje, odklikám ta opravdu důležitá slova, na červená kašlu - ty se tam prostě nenaperou, když mě při odklikávání napadne něco zajímavého, tak to tam dopíšu (jen občas, protože ono to jen málokdy projde)
- nahrávat malé dávky (já dávám tak 10-15 ks)
Co se týká zobrazování příjmů, tak už to beru jako sport, že přibližně 20. vyjde najevo, jak si vedu. Takové těšení na tah sportky ;) .


Na DeepMeta se podívám, co je to zač, případně ti napíšu, kdybych tápala.

Na tah sportky jsem zvyklá z Profim., aktuálně čekám na říjnový report. Kde bývají obvykle i daleko starší stažení a řídí se to tím až odběratel zaplatí :) Ale zas ty částky za kus jsou tam fajn, jen těch kusů je míň a míň 8-) :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

PředchozíDalší

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé