Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 15. listopad 2019 11:25

Začátečník píše:Není to náhodou tak, že do určité malé roční částky tyto starosti vůbec nejsou?


Nevím jak ten termín přesně je, ale něco jako nepravidelný příjem, ale tam fotobanky dle mého nepatří.. patří tam třeba prodej přebytků ze zahrady do určité částky. Nevím jak přesně to je. Určitě spousta věcí obejít jde, ale na to chce mít životem dobře protřelou účetní a mít jí z čeho zaplatit, což z výše uvedené "do určité malé roční částky" asi těžko půjde. Takže lepší řádně danit :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 15. listopad 2019 11:27

Host píše:Koneckonců kdoví jak to potom bude... To si třeba už Čechové zvolí svého, Jaslovskými Bohunicemi osvíceného a řepkovým olejem pomazaného monarchu Babiše - Bureše prvního a tyto trapné transakce už nebudou třeba, protože vše bude naopak. Odevzdáme všechno a občas dostaneme nějaké drobné podle míry loajality k panovníkovi. :mrgreen:


Pak je potřeba vždy patřit do té nejpočetnější skupiny natahovačů rukou a potenciálních voličů, aby z toho člověk něco měl..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Sahbi » 15. listopad 2019 13:38

Hodnocení: 0
Sahbi
 
IP: 193.179.186xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Riky » 20. listopad 2019 16:27

Na fotobankách sice jsem nějaký pátek (skoro 2 roky), ale moje portfólio je opravdu malinké. Mám sice i fotky, které se prodávají víc než ostatní, ale k bestsellerům to má asi daleko. Jenže to nemám s čím porovnat. Proto se ptám vás - co máte víc zkušeností s fb - kolik prodejů denně se dá udělat s jednou fotkou? Jsou to jednotky? Nebo snad desítky? Či dokonce stovky denně? Vůbec nemám představu o potenciálním zájmu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod admin » 21. listopad 2019 11:10

Riky píše:Na fotobankách sice jsem nějaký pátek (skoro 2 roky), ale moje portfólio je opravdu malinké. Mám sice i fotky, které se prodávají víc než ostatní, ale k bestsellerům to má asi daleko. Jenže to nemám s čím porovnat. Proto se ptám vás - co máte víc zkušeností s fb - kolik prodejů denně se dá udělat s jednou fotkou? Jsou to jednotky? Nebo snad desítky? Či dokonce stovky denně? Vůbec nemám představu o potenciálním zájmu.


V dnešní době považuji za bestseller cokoliv, co se prodává pravidelně každý den (nebo aspoň skoro). Ty nejlepší kousky mají jednotky prodejů za den, dříve to bývaly i desítky, ale to už je tak 6 let zpátky.
+Riky Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Anika » 21. listopad 2019 12:51

admin píše:
Riky píše:Na fotobankách sice jsem nějaký pátek (skoro 2 roky), ale moje portfólio je opravdu malinké. Mám sice i fotky, které se prodávají víc než ostatní, ale k bestsellerům to má asi daleko. Jenže to nemám s čím porovnat. Proto se ptám vás - co máte víc zkušeností s fb - kolik prodejů denně se dá udělat s jednou fotkou? Jsou to jednotky? Nebo snad desítky? Či dokonce stovky denně? Vůbec nemám představu o potenciálním zájmu.


V dnešní době považuji za bestseller cokoliv, co se prodává pravidelně každý den (nebo aspoň skoro). Ty nejlepší kousky mají jednotky prodejů za den, dříve to bývaly i desítky, ale to už je tak 6 let zpátky.

To odpovídá i u mě - bestseller na ss mám s vánoční tematikou, takže v tomhle období tak do 10 prodejů denně, vyjímečně i víckrát, v mimovánočním období tak 3 - 5 x do týdne (kupodivu). Pak tam mám takové, které jdou několikrát za týden. Na depositphotos mám jeden, který se prodává i několikrát denně a dělá mi tam asi 80% prodejů, jinde se to spíš střídá. Není to nic moc obrázek, spíš měl štěstí :) Ale to jsou vektory, ne fotky.
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod duben » 21. listopad 2019 13:05

Tak to tak pozoruju a ja ocividne nemam bestseller ani jeden :(
+Marsan Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 21. listopad 2019 14:49

To já tedy také nemám bestseller. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 21. listopad 2019 15:46

Můj seller (pokud se tak dá nazvat) se prodává tak 4x až 5x týdně, byl ale jeden den, kdy se prodal 4x. Pak mám asi dvě fotky, které mají málo prodejů, ale zas se trefují do lepších cen.
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Anika » 22. listopad 2019 16:04

Teda já už nemůžu... Od včera se snažím protlačit do fotobank tři nové vektory. Na 123RF asi padají do černé díry, nebo co, na depositphotos jeden prošel přes stocksubmitter, další dva se snažím nahrát přes web a nejde to, istock má sice systém nahrávání nahouby celkově, ale aspoň funguje, na SS po martýriu se zvětšováním epsů se nahrál jen jeden, další dva až přes web, takže s ručním doplňováním KW. Udávají limit 100MB, ale vektor 96 MB neprošel kvůli velikosti.

Vektoristi, jak to řešíte se shutterstockem? Přemýšlím, jestli má ještě smysl tam ty epsy cpát, když na to strávím půl dne a kdoví jak se to vůbec bude prodávat :( Jak jdou prodeje nových vektorů? Já jsem letos moc nenahrávala, tak nemám přehled. Přemýšlím, že tam budu posílat jen bitmapy.

Kde jsou ty časy, kdy stačilo obrázky popsat a zmáčknout tlačítko v stocksubmitteru...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot]