Vlákno stížností a nářků

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Host » 22. listopad 2019 17:06

S videem to není o mnoho lepší. Po docela náročném uploadu vše vyhazují protože je to "too similar". Dnes mi jako například vyhodili navlékání svatebního prstenu, předávání svatební kytice nevěstě i ženicha a nevěstu v růžové zahradě. Společným jmenovatelem byly květiny....
Debilové!!! :twisted:

Jediný způsob jak to tam dostat, je nahrát vše najednou, popsat a jednotlivě odesílat ke schválení. Potom vše bez problému berou. Naprosto nezbytné je hlídat si aby odeslaná videa opravdu neměla nic společného. Letadlo, nevěsta, medvědi, počítač, oheň v krbu, prošlo. Ženicha a elektrikáře jsem si už netroufnul, protože jsou to lidi a muži, což je příliš "too similar"...
Ach jo... :roll:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 23. listopad 2019 12:45

Anika píše:Teda já už nemůžu... Od včera se snažím protlačit do fotobank tři nové vektory. Na 123RF asi padají do černé díry, nebo co, na depositphotos jeden prošel přes stocksubmitter, další dva se snažím nahrát přes web a nejde to, istock má sice systém nahrávání nahouby celkově, ale aspoň funguje, na SS po martýriu se zvětšováním epsů se nahrál jen jeden, další dva až přes web, takže s ručním doplňováním KW. Udávají limit 100MB, ale vektor 96 MB neprošel kvůli velikosti.

Vektoristi, jak to řešíte se shutterstockem? Přemýšlím, jestli má ještě smysl tam ty epsy cpát, když na to strávím půl dne a kdoví jak se to vůbec bude prodávat :( Jak jdou prodeje nových vektorů? Já jsem letos moc nenahrávala, tak nemám přehled. Přemýšlím, že tam budu posílat jen bitmapy.

Kde jsou ty časy, kdy stačilo obrázky popsat a zmáčknout tlačítko v stocksubmitteru...

Taky už jsem nahrávání dost omezila, speciálně teď je asi efekt minimální, protože to tam cpou všichni pod tlakem a obrázky brzy někam zapadnou. Kupodivu z vánočních témat se prodalo několik starých věcí, teď už je ani nedělám. Servery jsou asi přetížené, blbne to skoro všude. Takže posledně jsem to cpala přes Stocksubmitter tak dlouho, dokud to neprošlo.
Nad Shutrem jsem taky šílela, to zvětšování je neuvěřitelný opruz. Snad se vyplatí jen nějaké jednoduché motivy, které se dají na to "prostěradlo" natáhnout tak, aby se to vešlo do nějakých rozumných datových objemů. Nově věci se prodávají stále sporadicky, asi je nutné čekat, až se uleží. Jen mám hrůzu z toho, jaká další "usnadnění" přijdou. Třeba to, že každá fotobanka bude chtít své vlastní rozměry :mrgreen:
A ještě další věc. Na Shutru vyšoupli několik obrázků kvůli barvám. Na jejich náhledu byly barvy skutečně jako vyblité. Když jsem si však eps a jpg otevřela u sebe, barvy byly naprosto shodné. K tomuto jevu došlo jen u několika obrázků, které jsem tam nacpala zas znovu nezměněné a prošly, aniž by se barvy zmršily. Přitom dělám všechno pořád stejně v RGB.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. listopad 2019 10:29

A přitom se teďka na šutru pěkně tedy rychle odsouhlasují fotky a objevují se i rychle v galerii, ale prodejnost tomu neodpovídá - ta stojí za prd
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Vero » 25. listopad 2019 10:57

ivusakzkrabice píše:A přitom se teďka na šutru pěkně tedy rychle odsouhlasují fotky a objevují se i rychle v galerii, ale prodejnost tomu neodpovídá - ta stojí za prd


Mám pocit, že jsem někde četla, že už schvalujou 'bez lidí'... To by vysvětlovalo tu rychlost :)
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod ivusakzkrabice » 25. listopad 2019 12:07

Vero píše:
ivusakzkrabice píše:A přitom se teďka na šutru pěkně tedy rychle odsouhlasují fotky a objevují se i rychle v galerii, ale prodejnost tomu neodpovídá - ta stojí za prd


Mám pocit, že jsem někde četla, že už schvalujou 'bez lidí'... To by vysvětlovalo tu rychlost :)


To by mohli i líp platit kontributorům, když ušetří za člověkohodiny :D
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 25. listopad 2019 12:22

Jen počkej, až udělají robota na automatické prodeje. Ten bude kvalifikovaně odhadovat potřeby zákazníků a vždycky jim něco nacpe. ;) A mezitím už zvětší povinné rozlišení obrázku na formát malého vesnického náměstí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Vero » 25. listopad 2019 13:52

Ale zaznamenali jste tu informaci taky nebo mám vlčí mhu? :lol:
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod shalom3 » 25. listopad 2019 14:19

Myslíš informaci o automatickém schvalování? Domnívám se, že všechno kolem zákulisí fotobank jsou jen konspirace, pod pokličku jim nevidí nikdo. Zajímavé je, že skoro na všech fotobankách začátečníkům hodně dlouho trvá, než se něco schválí a pak se ten proces většinou postupem času urychlí (pozorovala jsem to na všech fb, kam nahrávám). To by vypadalo na to, že napřed to skutečně kontrolují naživo a pak, v případě, že se autor osvědčí, už to projde jen nějakým automatem. Při tom množství nahrávaných obrázků si nedovedu představit, kolik lidí by museli na kontrolování mít. Ale zase, je to jen domněnka.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Host » 25. listopad 2019 16:32

Na kontrolování obrázků nemají a nikdy neměli ve fotobankách vůbec nikoho. Jsou to všechno externisté. Čas od času třeba Šutr vyhodí inzerát, že hledají nové. Je to špatně placená pakárna, málokdo to vydrží dělat dlouhodobě. Před časem byla na netu zpověď jedné z revizorek. Asi se to ještě dá dohledat. Možná to teď kombinují s robotem, ale kdo ví...
Vyhořelý Ind a robot jedno jsou... :mrgreen:
+Marsan Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Vlákno stížností a nářků

Příspěvekod Vero » 25. listopad 2019 19:48

shalom3 píše:Myslíš informaci o automatickém schvalování? Domnívám se, že všechno kolem zákulisí fotobank jsou jen konspirace, pod pokličku jim nevidí nikdo. Zajímavé je, že skoro na všech fotobankách začátečníkům hodně dlouho trvá, než se něco schválí a pak se ten proces většinou postupem času urychlí (pozorovala jsem to na všech fb, kam nahrávám). To by vypadalo na to, že napřed to skutečně kontrolují naživo a pak, v případě, že se autor osvědčí, už to projde jen nějakým automatem. Při tom množství nahrávaných obrázků si nedovedu představit, kolik lidí by museli na kontrolování mít. Ale zase, je to jen domněnka.


Jo jo, přesně tu jsem myslela :)
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot]