Slávim

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Slávim

Příspěvekod Návštěvník » 5. leden 2020 09:13

shalom3 píše:To vůbec není špatný, mně by ale stačilo, kdyby ta naše mouračka aspoň občas chytla nějakou myš. ;) Kromě toho už neví, co by samou mlsností žrala, ale má smůlu, to by musela prodat každý den aspoň jeden Single


Dej a bude ti dáno. Kup mouračce nejlepší granule a bude ti dáno v podobě prodejů na fotobankách.
+Marsan, +PandaWild Hodnocení: +2
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod ivusakzkrabice » 5. leden 2020 19:49

shalom3 píše:To vůbec není špatný, mně by ale stačilo, kdyby ta naše mouračka aspoň občas chytla nějakou myš. ;) Kromě toho už neví, co by samou mlsností žrala, ale má smůlu, to by musela prodat každý den aspoň jeden Single


Musíš bejt tvrdá, tim moji dva somrujou o lepší jak můžou. Dostanou stejně jen občas, kdy já chci. A tak hezky baštěj co je ;) :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Slávim

Příspěvekod shalom3 » 5. leden 2020 21:42

copak to jo, já jsem tvrdá, ale protějšek to nevydrží. Ta potvora se asi nudí, tak vždycky jde a zatne mu drápky do nohy, jako že se protahuje, a zamňouká. On si to interpretuje jako žádost o stravu a jde jí přihodit na plnou misku. Když se mu zdá, že neubylo, tak načne novou konzervu. Ještě štěstí, že tu máme taky sociálně slabé kočky, které pak všechno dorazí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Slávim

Příspěvekod joncko » 5. leden 2020 23:51

Tak po dlhšej dobe konečne pekný predaj... video na Shutru za 210 dolárov. Juchú :)
+Bananaboy, +Marsan, +ivusakzkrabice, +shalom3 Hodnocení: +4
joncko
 
Příspěvky: 45
Registrován: 2. listopad 2016 09:54

Reputace: +15

Re: Slávim

Příspěvekod shalom3 » 6. leden 2020 01:19

fííí - a jak dlouhá je ta delší doba - jen tak, abych věděla :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Slávim

Příspěvekod joncko » 6. leden 2020 10:08

shalom3 píše:fííí - a jak dlouhá je ta delší doba - jen tak, abych věděla :(

:D predaje nad 100 dolárov by som za tie 4 roky vo fotobankách vedel spočítať na jednej ruke, takže zatiaľ to nieje tak často ako by som chcel ;)
Hodnocení: 0
joncko
 
Příspěvky: 45
Registrován: 2. listopad 2016 09:54

Reputace: +15

Re: Slávim

Příspěvekod Jirik Rak » 6. leden 2020 14:18

Ahojte,
jsem tu nový. Fotím několik let a přes vánoce jsem se rozhodl se zaregistrovat na několika fotobankách. Vybral jsem, co harddisk za ta léta dal a vybral cca 60 fotek. Šutr mi vzal samozřejmě polovinu. 3.1. jsem vydělal první čtvrťák. Do budoucna bych chtěl fotit témata s větším potenciálem prodejnosti nežli má ta nynější směska. Přesto, má cenu při registraci do dalších fotobank nahrávat toto portfolio znovu? Je tam nějaká šance, že se ještě něco prodá? Nebo mám energii šetřit na novou tvorbu. Mé portfolio: https://www.shutterstock.com/cs/g/Jirik+Rak

Díky za názor
Jiřík
Hodnocení: 0
Jirik Rak
 
Příspěvky: 8
Registrován: 6. leden 2020 13:48

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod Egeris » 6. leden 2020 14:45

Ahoj, nahrávat i jinam má určitě cenu, třeba takový iStock je (alespoň u mě) v prodejích srovnatelný se shutterstockem, Adobe Stock je zhruba na polovině... Jinak chce to nastudovat, co jsou to IPTC metadata a jak je používat, hodně to ulehčí práci.

A jen pár postřehů k tvojí tvorbě - fotky jako jsou květinky, stromy, keře, větve, kachničky... prostě co fotí každej, nemá podle mě moc smysl nahrávat. Už jsou toho všude miliony a šance na prodej zrovna té tvojí květinky je prakticky nulová. Když už ale takovou fotku nahrát chceš, pak je dobré mít přesný titulek i s latinským jménem, stejně tak ten lat. název dát do KW, dost zákazníků to právě takto hledá. Co se týká úprav fotky, tak mně se líp prodávají spíše "živější" fotky, kde jsou pořádně výrazné barvy. Ona i ta miniatura v hledání musí zaujmout... Třeba ta tvoje fotka motýla by byla mnohem hezčí, kdyby byla kontrastnější s víc saturovanými barvami. Takto je taková šedá a nevýrazná... stejně jako foto toho hada v ruce. Naopak fotka té kapličky (s odrazem) je barevně hezká, akorát ty objekty mají trochu světlou auru, na což je taky potřeba dávat pozor. :lol:

Ale jinak to není žádná věda a nevyplatí se nad každou fotkou laborovat hodiny. Je to masovka, takže to tam hrň co to jde :lol:
+Jirik Rak Hodnocení: +1
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Slávim

Příspěvekod TXX » 6. leden 2020 14:53

joncko píše:Tak po dlhšej dobe konečne pekný predaj... video na Shutru za 210 dolárov. Juchú :)


Můžeš prozradit námět? Animace, zvířata, lidi apod.
Hodnocení: 0
TXX
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod Jirik Rak » 6. leden 2020 19:44

Egeris píše:Ahoj, nahrávat i jinam má určitě cenu, třeba takový iStock je (alespoň u mě) v prodejích srovnatelný se shutterstockem, Adobe Stock je zhruba na polovině... Jinak chce to nastudovat, co jsou to IPTC metadata a jak je používat, hodně to ulehčí práci.

A jen pár postřehů k tvojí tvorbě - fotky jako jsou květinky, stromy, keře, větve, kachničky... prostě co fotí každej, nemá podle mě moc smysl nahrávat. Už jsou toho všude miliony a šance na prodej zrovna té tvojí květinky je prakticky nulová. Když už ale takovou fotku nahrát chceš, pak je dobré mít přesný titulek i s latinským jménem, stejně tak ten lat. název dát do KW, dost zákazníků to právě takto hledá. Co se týká úprav fotky, tak mně se líp prodávají spíše "živější" fotky, kde jsou pořádně výrazné barvy. Ona i ta miniatura v hledání musí zaujmout... Třeba ta tvoje fotka motýla by byla mnohem hezčí, kdyby byla kontrastnější s víc saturovanými barvami. Takto je taková šedá a nevýrazná... stejně jako foto toho hada v ruce. Naopak fotka té kapličky (s odrazem) je barevně hezká, akorát ty objekty mají trochu světlou auru, na což je taky potřeba dávat pozor. :lol:

Ale jinak to není žádná věda a nevyplatí se nad každou fotkou laborovat hodiny. Je to masovka, takže to tam hrň co to jde :lol:


Díky za rady začátečníkovi. Myslíš, že bych mohl vidět tvoje portfolio, ať si udělám nějaký obrázek...nebo je to mezi fotobankéři neslušný požadavek? :lol:
Hodnocení: 0
Jirik Rak
 
Příspěvky: 8
Registrován: 6. leden 2020 13:48

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]