Prodej AUDIA

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Prodej AUDIA

Příspěvekod Doczky » 5. leden 2020 10:59

Zdravím Vás kolegové fotobankéři. :-)

Po delší době jsem se opět vrhl do víru fotobankového života. Nemá někdo z vás zkušenosti s prodejem audia? Myslím tím krátké hudební skladbičky jako různé jingly, podkresy, apod. Na Dreamstime jsem před rokem jednu vánoční melodii uploadnul a během roku se prodala.

Je tu někdo, kdo má v portfoliu i audio a může srovnávat, jak se prodává oproti fotkám či vektorové grafice?

Díky Jirka.
Hodnocení: 0
Doczky

Reputace: 0

Re: Prodej AUDIA

Příspěvekod kelley » 8. leden 2020 10:17

Ahoj,
něco jsem zkusil na fotobanky nahrát, ale kromě toho, že mi jednu skladbu na Pond5 pochválil kurátor a potom neznámo kam zmizela, se neprodalo nic. Fotobanky mají audio jen jako "bokovku" a nic moc se v tomhle segmentu neděje. Nezkoušel jsem zatím audiojungle.net, tam to vypadá docela nadějně. Pak jsou tu ještě nefotobankové platformy jako prodejhudbu.cz, cdbaby.com, distrokid, itunes atd...i když ty se zaměřují spíš na "normální" písničky než na jingly a podklady atd...
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
kelley

Reputace: +18

Příspěvekod Bananaboy » 8. leden 2020 11:47

Audio sa oplatí nahrávať exkluzívne na AudioJungle. Je tam najviac predajov a možnosť určiť si vlastnú sumu za skladbu. Čo nevezmú na AudioJungle, tak to buď skúsiť nahrať exkluzívne na Shutterstock, alebo neexkluzívne na ostatné fotobanky ktoré berú audio.
http://tiny.cc/onemanvideos
Bananaboy

Reputace: +986

Příspěvekod Doczky » 12. leden 2020 10:25

Na Audiojungli jsem, ale protlačit tam nějaký file je pomalu nad lidské síly. :-) Zatím tam mám jen jeden a podle mě ten nejslabší, který jsem se kdy pokoušel do této knihovny dostat.

Zatím je brzy na hodnocení. Mám audio na Pond5, Dreamstime a Audiojungle. Dám vědět pokud se prodeje pohnou. Jinak u focení můžu s klidem říct, že i když vlastně už nenahrávám žádné fotky ani grafiku, tak občas přijde výplata. Nejhorší je ten vlak rozjet, pak už jede sám. :-)

Přeji všem fotobankéřům krásnou neděli.
Doczky

Reputace: 0

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse