Program na pridavani klicovych slov

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod ivusakzkrabice » 24. leden 2020 13:46

Já používám pořád photostock v neplacené verzi a jak už jsem si zvykle psát si keywordy sama, tak to ani moc neřeším.
Inspiraci jsem se inspirovávala tady https://www.microstockgroup.com/tools/keyword.php ale nějak to v poslední době moc nefunguje na spoustu slov to nic nenajde, takže opět zpátky jedu podle sebe
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod Fauren » 30. leden 2020 11:20

ivusakzkrabice píše:Já používám pořád photostock v neplacené verzi a jak už jsem si zvykle psát si keywordy sama, tak to ani moc neřeším.
Inspiraci jsem se inspirovávala tady https://www.microstockgroup.com/tools/keyword.php ale nějak to v poslední době moc nefunguje na spoustu slov to nic nenajde, takže opět zpátky jedu podle sebe


taky použivám photostock a taky jsem použival slova z microstock ale tak před 2 mesíci jakokdyby ukončil svoji životnost. Tak používám teď na klíčová slova shutterstock ten má dobrou zásobu slov a ten stocksubmitter ale tam mě štve že mi to vždy dá ty nejpoužívanější slova.. (jako úplně ty základní)
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod shalom3 » 30. leden 2020 13:07

Fauren píše:.... a ten stocksubmitter ale tam mě štve že mi to vždy dá ty nejpoužívanější slova.. (jako úplně ty základní)

nejpoužívanější slova - to se mi tedy fakt nezdá. Nevím, jestli máš novou verzi Stocksubmitteru. Já klíčuji přes ten Quick meta nástroj. Po zaklikání obrázků podobných k mému mi to vyhodí až stovky kw, které se dají seřazovat na několik způsobů - popularita, relevance apod. Některá slova jsou tak neobvyklá, že je musím dohledávat ve slovníku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod Fauren » 30. leden 2020 22:27

vím že tam tohle je .. ale nikdy mi ty slova nepřijdou tak vyjímečná
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 551
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod shalom3 » 31. leden 2020 00:12

Tak to bude asi tím, že jsi výjimečný angličtinář ;) . My, co máme jazykový level A2 (nebo možná už B1), tak nepohrdneme hned tak nějakým anglickým slovíčkem :lol: . Ale ono to asi bude o tom, jak nápaditě jsou oklíčované obrázky, ze kterých se ta slova převezmou - bez rozdílu, zda se klíčuje přímo přes Shutter nebo jiný klíčovací nástroj.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod rostik924 » 29. únor 2020 14:08

Díky za tip na Xpiks, jen bych se chtěl zeptat hlásí mi před nahráním nějaké chyby, jako spelling error apod, nevím co s tím, jestli to mám ignorovat nebo o co se vlastně jedná
Hodnocení: 0
rostik924
 
Příspěvky: 13
Registrován: 27. únor 2020 09:26

Reputace: 0

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod Netherspite » 1. březen 2020 06:14

Sahbi píše:Mimochodem ono jde přidávát KW i jen tak ve windowsu a dokonce hromadně. Stačí označit příslušný počet fotek a nakopírovat je do informací. Jde tam dát i název a popis. Kdybych nenahrával i na iStock, tak se na to vyprdnu a jedu jen přes Microstock plus, ale bohužel getty nechce spolupracovat :-/


(sorry for writing in English)

Uploading and submitting to iStock/Getty works in both StockSubmitter and Microstock+ :)

---

On topic: StockSubmitter is completely free if you want to use it only for keywording/uploading/etc. (without automatic submission).
Even automatic submission is free and unlimited for Shutterstock, Bigstock,. iStock and Alamy. For the rest of the agencies it's up to 33 files/month to each agency.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Netherspite
 
Příspěvky: 111
Registrován: 13. červenec 2014 19:43

Reputace: +20

Re: Program na pridavani klicovych slov

Příspěvekod jura_dolezal » 20. březen 2021 18:23

Pro přidávání KW používám výhradně Zoner PS 17. Jednou jsem ho ofiko stáhl zdarma při jedné akci. Za mě je to nejrychlejší nástroj na přidávání KW. V Adobe bridge je přidávání KW hrozně nemotorné. Všechny KW přidávám anglicky. Většinou mi jich stačí pár. Pak vložím fotku na SS kde mi SS nabídne seznam relevantních KW, které jen odklikám podle toho jak se hodí. Když jsem s výsledkem spokojený tak KW zkopíruji do Zoneru a pak provádím upload na další FB pomocí stocksubmiteru. Je to o zvyku ale pro mě je to nejrychlejší WF.
Hodnocení: 0
Nikon D7000; Sigma 17-50/2,8; Nikon 35 a 50/1,8G; Sigma 150/2,8 Macro; Blesk Yongnuo; Stativ Manftotto MT 190 Cx PRO3 s kul. hlavou. Fotím krajiny, přírodu, zvířata, street foto.
Uživatelský avatar
jura_dolezal
 
Příspěvky: 10
Registrován: 1. březen 2017 12:45
Bydliště: Opava

Reputace: 0

Předchozí

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz