Coronavirus vs. microstock

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod weyo » 16. březen 2020 19:33

A ruku na srdce, hlavne pre tých ktorí sa živíme fotobankami alebo Tí ktorí máte/máme veľmi dôležitý príjem z fotobánk je táto situácia len predýchaním, pretože vo firmách fabrikách, obchodoch...atd. sa business takmer alebo úplne zastavuje, ale microstock funguje dalej. Myslíte, že to postihne aj túto sféru, alebo naopak? Verím, že veľa z nás už túto tematiku má v portfóliu.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
weyo
 
Příspěvky: 453
Registrován: 3. červenec 2014 07:45
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Reputace: +121

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod duben » 16. březen 2020 19:36

Upřímě řečeno to moje zrovna hitovka není ... a to jsem to nefotil ani v Coronaviru, ale byla to vlastně taková nechtěná předpověď ... https://www.shutterstock.com/image-phot ... 1626658030
+zdenat5 Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod weyo » 16. březen 2020 19:40

+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
weyo
 
Příspěvky: 453
Registrován: 3. červenec 2014 07:45
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Reputace: +121

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod castyhost » 16. březen 2020 19:43

brejle pod rouskou?
to neni moc koser

btw strelil jsem dvakrat cerstvej hrob, jinak nnormal
+zdenat5 Hodnocení: +1
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Host » 16. březen 2020 21:32

Myslím, že focení klasické healthcare tématiky je jenom krysí závod. Tohle téma je bohatě zastoupené a dokonale zpracované.
Uspěje ten, kdo dokáže předvídat jak to vše dopadne a včas začne zpracovávat ta správná témata novým způsobem a nebude se bát...
Pokud na Koronu nevychcípáme ( minimálně dětí se to netýká ;) ), tak věřím že je to ten správný kopanec do prdele, který jsme už dávno potřebovali, jenom jsme to nevěděli. RESTART!
Krize je příležitost nejenom v microstocku... :)
Pohorky na nohy, atombordel do batohu, masku a spoustu filtrů, jídlo a hurá přes kopečky do Itálie fotit horká témata. To jen tak pro začátek, kdyby to náhodou nedopadlo... 8-)
+zdenat5 Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod admin » 16. březen 2020 21:37

weyo píše:A ruku na srdce, hlavne pre tých ktorí sa živíme fotobankami alebo Tí ktorí máte/máme veľmi dôležitý príjem z fotobánk je táto situácia len predýchaním, pretože vo firmách fabrikách, obchodoch...atd. sa business takmer alebo úplne zastavuje, ale microstock funguje dalej. Myslíte, že to postihne aj túto sféru, alebo naopak? Verím, že veľa z nás už túto tematiku má v portfóliu.


Já jsem hodně zvědavý, jaký dopad to bude mít na fotobanky. Zatím se to docela drží (ale je ještě brzo, ta krize přijde spíše později). Počítám, že minimálně třetinový propad tam bude.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Host » 16. březen 2020 21:51

Může tam být naopak vzestup, protože bude potřeba daleko větší tlak reklamy na prodej zboží v krizi.
Tohle jen málokdo odhadne. Věřím tomu, že vzniknou úplně nové trendy a témata...

Pro začátek se zkuste zamyslet. Všude je mraky pohledů do lednice, do mikrovlnky, televize a všeho možného ze zábavy a konzumu.
Pořádný detail spalovací pece krematoria i s nebožtíkem uvnitř v plném provozu abyste pohledali.
Firmy s těžkou zemní technikou také třeba přejdou z liniových staveb na hloubení jam.
Ke sloganu: "Hromadný hrob pro vaši vesnici zajistíme levně a rychle," budou potřebovat ty správné ilustrace.... :mrgreen:
+zdenat5 Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod weyo » 16. březen 2020 21:54

Host píše:Může tam být naopak vzestup, protože bude potřeba daleko větší tlak reklamy na prodej zboží v krizi.
Tohle jen málokdo odhadne. Věřím tomu, že vzniknou úplně nové trendy a témata...

Pro začátek se zkuste zamyslet. Všude je mraky pohledů do lednice, do mikrovlnky, televize a všeho možného ze zábavy a konzumu.
Pořádný detail spalovací pece krematoria i s nebožtíkem uvnitř v plném provozu abyste pohledali.
Firmy s těžkou zemní technikou také třeba přejdou z liniových staveb na hloubení jam.
Ke sloganu: "Hromadný hrob pro vaši vesnici zajistíme levně a rychle," budou potřebovat ty správné ilustrace.... :mrgreen:


Ano. kopa inšpirácie.
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
weyo
 
Příspěvky: 453
Registrován: 3. červenec 2014 07:45
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Reputace: +121

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Fauren » 16. březen 2020 22:53

tu je otázka jak dlouho to potrvá. Pokud to bude 2 týdny okej, měsíc - bude to těžké, ale zvládne se to.. No a jak to bude 2 měsíce tak to poletí do pr... :? Těžké tohle odhadnout, protože Čína určitě zatajovala informace, takže podstatě se o koronaviru dozvídáme až z Itálie.

A taky souhlasím s názorem, že by to mohl být pěkný restart, protože bude pak potřebova všude házet pozitivní zprávy, reklamy nahodit zpátky ekonomiku a to si žádá nás :)
+zdenat5 Hodnocení: +1
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Vero » 17. březen 2020 08:10

Tak u mě zatím jasno: rapidně mi ubyly prodeje za předplatné, ale přibyly prodeje za vyšší částky. Takže pro mě zatím letošní březen aspiruje na siný měsíc.
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron