Prodej AUDIO

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Prodej AUDIO

Příspěvekod Majk88 » 25. březen 2020 18:32

Čaute, chci se zeptat. Tvoří tu někdo hudbu a prodává ji na "audiobankách" ?

Otázka, kde je nejlepší prodávat hudbu a co konkrétně je lepší jestli nějaké krátké samply nebo celý song? Díky
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod Bananaboy » 25. březen 2020 19:30

Ja tvorím hudbu, ale zatiaľ ju nepredávam. Dôvod je jednoduchý. Zatiaľ mi nič neprijali. :(

Vytvoril som si na AudioJungle exkluzívny účet na ktorom plánujem predávať hudbu exkluzívne a oddelene od môjho druhého, neexkluzívneho (grafického) účtu na Envate.
Ako píšem, ešte mi nič neprijali. Sú hodne prísni a ani ti nenapíšu, čo je na tvojej skladbe zle. V čase, keď som tam tie skladby posielal (minulý rok v lete), tak som ešte dosť kašlal na mixing a mastering, takže chyba bude zrejme niekde tam. Tak to niekedy skúsim lepšie zmixovať a zmasteringovať a pošlem im to znovu.

Čo som tak pochytil z Youtube a nejakých fór o skladaní audia, tak sa asi najlepšie predávajú takzvané "corporate" songy. Sú to také tie, jednoduché štvorakordové cajdáky, ktoré slúžia ako podmaz pod korporátne videá so šťastnými businessmanmi s úsmevmi na ksichtoch, ktorí si potriasajú ruky i inými, šťastnými businessmanmi s úsmevmi na ksichtoch. Ja sa ich tiež snažím skladať a uvidím, či nekecali a či sa fakt budú predávať. :D

Tu je ukážka takého, typického, korporátneho songu. Hlavným poznávacím znamením je tlmená gitara, (v angličtine "muted guitar").
https://audiojungle.net/item/corporate- ... y/25618033
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod Pavson » 25. březen 2020 20:22

A v jakém programu to skladas?
Hodnocení: 0
Pavson
 
IP: 193.165.236.1xx

Reputace: 0

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod Bananaboy » 25. březen 2020 20:46

Ja skladám v FL Studio.
https://www.image-line.com/flstudio/
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 25. březen 2020 20:53

Bananaboy píše:Čo som tak pochytil z Youtube a nejakých fór o skladaní audia, tak sa asi najlepšie predávajú takzvané "corporate" songy. Sú to také tie, jednoduché štvorakordové cajdáky, ktoré slúžia ako podmaz pod korporátne videá so šťastnými businessmanmi s úsmevmi na ksichtoch, ktorí si potriasajú ruky i inými, šťastnými businessmanmi s úsmevmi na ksichtoch.

Já si myslím, že dnešní doba si už bude žádat trošku jinou náladu, třeba něco takového.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod Painter » 26. březen 2020 07:17

Nejede spíš teď elektro music. Ooyyho skladby jsou v každém druhém videu a na Epidemicu ma 16mil. stažení.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod Majk88 » 26. březen 2020 09:00

Blbé, že ti nedali ani vědět v čem je problém. U obrázků a vektorů ti aspoň napíšou, kde je chyba no :D ... já zkouším skládat na ipadu přes Garageband...Zkoušel někdo skládat přes tablet nebo telefon?
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod duben » 26. březen 2020 13:57

Asi záleží se zamyslet, jak dobrou hudbu umíš dělat a kdo by ji mohl hledat a proč. Já zatím hledal komerčně využitelnou hudbu z důvodů:
1) Znělka k úvodu videa na YT jako podbarvení
2) Podbarvení nějakého hudebního sestřihu fotek nebo videí
3) Cvičební hudbu

Ty podbarvovací jsou fajn, ale na cvičení není použitelné reálně nic a stojí to raketu (jakože 50 USD za jeden kráký song nevalné kvality), já potřebuju pro cvičební 40 minutovou lekci těch skladeb asi tak 8-10 a pokaždé jinou.

Takže třeba pro tuhle video sérii, kde točíme plné cvičební lekce + cvičení s dětmi viz. https://www.youtube.com/watch?v=UOvmwsW ... iG&index=4 jsme nakonec sehnali a zajistili fitness licenci pro online použití. Kromě toho, že je to uzpůsobené potřebám cvičitelek, tak to i finančně a kvalitou hduby je úplně jinde. Takže jsem zjistil, že podobnou hudbu na fotobankách/audiobankách nemá smysl hledat.

I tohle ber v úvahu když budeš něco vytvářet. Podbarvení max. mobilních aplikací, firemních prezentací apod. jinak tam reálné využití moc nevidím.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod Bananaboy » 26. březen 2020 19:46

Majk88 píše:Blbé, že ti nedali ani vědět v čem je problém. U obrázků a vektorů ti aspoň napíšou, kde je chyba no :D ...

Bolo by lepšie, keby napísali chybu, ale tuším, že to bolo práve v absencii toho mixu a masteringu. Včera som sa s jednou skladbou chvíľu pohral a už znie lepšie. Ja som to skladal v lete, keď som mal v PC zapojené 5.1 priestorové reproduktory. Používam ich pri sledovaní filmov so 6 kanálovým zvukom práve kvôli priestorovému, zvukovému efektu. Proste domáce PC kino. A keďže nie som netopier, tak mi pri tom 5.1 zvukovom systéme unikli nežiadúce frekvencie. Tak som to včera skúsil so sluchátkami a fakt mi v pesničke použité basy takmer urvali uši. :D Stačilo v equalizéri odstrániť spodné frekvencie, trochu sa pohrať s hlasitosťou jednotlivých nástrojov, pridať nejaké reverbátory a skladba je hneď o pár levelov lepšia.

A aké z toho plynie poučenie? Neskladajte hudbu s priestorovými reproduktormi. Je to na prd! Skladajte hudbu s kvalitnými sluchátkami na ušiach!

Alebo keď už skladáte s reproduktormi, tak si vždy na záver aspoň skontrolujte ako skladba znie v sluchátkach.

Aj tak by ma zaujímalo ako tam tie skladby kontrolujú. Buď to preženú cez nejaký equalizér, ktorý im ukáže nežiadúce frekvencie, ktoré sú mimo povolené spektrum a skladbu automaticky vyhodia.
Alebo zamestnávajú Batmana s netopierým sluchom. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Prodej AUDIO

Příspěvekod castyhost » 16. květen 2020 05:24

Uvazuji nad nahravanim videi s orig zvukem, nebo nahravani samostatneho zvuku. Treba ruch mest, kukacka atd.
Jestli se vyplati investece do smeroveho stereo mikrofonu.

Ma nekdo zkusenost?
Ma
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 109.80.225.2xx

Reputace: 0

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé