Slávim

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Slávim

Příspěvekod Bananaboy » 6. duben 2020 11:14

To video by som chcel vidieť. To musí byť poriadna pecka. Po mojích videách ani pes nakazený koronavírusom neštekne. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Slávim

Příspěvekod h.sunny » 6. duben 2020 11:26

Potvrzuji prodeje nových fotek (to už i v březnu a české motivy hodně do Česka), ovšem že by prodeje byly nejlepší, tak to tedy fakt ne. Na počet to špatné není, (i když za to roky a novou techniku by to kuci mělo růst poněkud exponenciálněji) ale v poslední době většinou jen za 0,35, což také nebývalo. Naposledy někdy v lednu za 50 a 15, to jsem si ale výskala! Takže to do této rubriky vlastně nepatří, moc tedy neslávim. Jen to Česko, a to mě těší. Takže malej jupík!
Hodnocení: 0
h.sunny
 
IP: 86.49.242.xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod janko » 6. duben 2020 19:49

Bananaboy kamaráde to video jsem dělal zhruba 3 minuty...videa s kterýma se mazlím .. a jsou celkem kvalitní ty se neprodávají vůbec :shock: nejvíc se prodávají rychlokvašky..
Hodnocení: 0
janko
 
IP: 2a00:ca8:a10:5000:9d70:7755:5c43:4xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod shalom3 » 6. duben 2020 20:49

Jo, úplně přesně, videa, která jsem prodala za 100 USD (ne teď, v minulosti), za ně se fakt docela stydím. Ty vypiplané kousky se prodají zřídkakdy za neodolatelné ceny v řádu centů. Tak jsem si práci rozdělila - shity po desítkách, mezitím vždycky nějaký kousek pro radost.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Slávim

Příspěvekod Bananaboy » 6. duben 2020 23:30

Tak to by som asi zase nebol ja, keby som nepopieral všetky zákony fotobankérskeho businessu.

Mne sa celkovo videá predávajú málo, ale keď sa už nejaké predá, tak sa predá kvalitnejšie video, na ktorom som sa viac narobil. Zrovna jedno, ktoré sa mi najviac predáva na Shutterstocku, mi dalo najviac práce. Bol to dlhý rendering z Cinemy a ešte som pridával špeciálne efekty v AE. Trvalo veľmi dlho, kým som ho vytvoril.

Ja síce žiadne vyslovene 3 minútové rýchlokvašky nemám, takže nemám moc s čím porovnávať, ale mám pár jednoduchších videí, ktoré som vytvoril trochu rýchlejšie než tie kvalitnejšie videá a z nich sa nepredalo ešte žiadne. Takže na mňa tie teórie o predajoch najľahších videí nejako neplatia.

Mimochodom, keď si dám zobraziť cudzie videá na Shutterstocku na nejaké kľúčové slovo a zoradím ich podľa populárnych (a teda asi aj najpredávanejších), tak sa mi na prvých stránkach zobrazia väčšinou kvalitné videá a nie žiadne jednoduché shity. Tak potom už fakt nerozumiem, ako sa vám môžu viac predávať rýchlokvašky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Slávim

Příspěvekod PandaWild » 7. duben 2020 08:24

Tipuji že nemají na mysli rozdíl mezi 3D videem na kterém člověk stráví měsíc, a 5-sekundovým cvakem z foťáku z ruky. Tam je jasné že se více práce projeví. Spíš se bude jednat o nesoulad mezi očekáváním a realitou u výtvorů na zhruba stejné úrovni.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Slávim

Příspěvekod shalom3 » 7. duben 2020 11:03

Já vůbec nedělám foťáková nebo kamerová videa, ale jen animace, většinou abstraktní. Podívala jsem se na Shutter a jedna z věcí, které mi vyjely na frázi 3d abstract animation (v rámci oblíbených) je třeba toto:
https://www.shutterstock.com/cs/video/c ... urple-pink
Mj. používám prográmek DP animation Maker. Vytvoření podobného videa v něm by byla celkem hračka - udělat si obrázek, kde prostorovost simuluji pomocí gradientu, pak ho do toho programu načíst a aplikovat na něj rozvlnění.
V Blendru se samozřejmě dále učím, stala se z toho pro mne taková záliba. Ale někteří machři v těch tutoriálech jsou schopni sfouknout úžasné abstrakce během nějakých 10 minut (na delší tutoriály v angličtině zatím nemám ;) - to musím ještě počkat, až budu jak Blender tak i anglinu umět mnohem lépe).
Je fakt, že prodej abstrakcí není úplně masivní, ale občas to vylepší skóre.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Slávim

Příspěvekod Painter » 8. duben 2020 07:58

shalom3 píše:...třeba toto:
https://www.shutterstock.com/cs/video/c ... urple-pink
Mj. používám prográmek DP animation Maker...

Shalom prosím může se zeptat jak nastavuješ render v DP Animation makeru? Zkoušel jsem do avi ale tam se problikují černé snímky a video mi vyhodili. Naposled jsem myslím rendroval do mov s nastvením 4k a stretch pro obraz. Je to ale hrozně zdlouhavý a pak jsem to stejně ještě protahoval zkrz AE takže další čas na render.
Je pravda že mě se prodalo také několikrát video které je vytvořené v DP animation za několik minut. Spíš mi to přijde že je nejdůležitejší použitelnost. Jen tak nějaká abstrakce - k čemu to kdo použije navíc mezi milionem dalších.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod Bananaboy » 8. duben 2020 08:35

Ja som si to všimol už pri vektoroch. Každá moderná téma, alebo technika, ktorú som začal používať a tvoriť s ňou, už bola v tom čase na ústupe a mimo záujmu kupujúcich. To samé je aj teraz s videami. Abstrakcie sa vždy predávali ako teplé pečivo, ale začal som ich tvoriť ja a už sa zrazu nepredávajú. Proste dokonalý prípad Járu Cimrmana pozdě přicházejícího. :D

Normálne, ja keď začnem stavať záchody, tak ľudia prestanú srať. :lol:
+Berunin, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Slávim

Příspěvekod castyhost » 8. duben 2020 08:47

to je dobry :-)

to jsi vlastne takovej indikator, virgule...
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:9943:87f2:b4e1:e794:c92e:59xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé