Minimální až nulové prodeje

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Majk88 » 3. květen 2020 13:12

Mám takových pár otázek

- kolik přidáváte denně nebo týdně obrázků
- jaké téma nejčastěji fotíte
- co se vám nejvíce prodává
- jaké máte výdělky měsíčně
- jak velké máte portfolio

Třeba mi odpovědi na tyhle otázky nějak otevřou oči.
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Návštěvník » 23. květen 2020 12:27

Majk88 píše:Mám takových pár otázek

- kolik přidáváte denně nebo týdně obrázků
- jaké téma nejčastěji fotíte
- co se vám nejvíce prodává
- jaké máte výdělky měsíčně
- jak velké máte portfolio

Třeba mi odpovědi na tyhle otázky nějak otevřou oči.


Jsem na tom podobně jako ty, ale už to moc neřeším. Spousta práce a peníze žádný. Člověka občas nakopne to, že se něco jednou do roka prodá za pár desítek dolarů, to ostatní je na zmrzlinu :D Chce to hlavně co nejvíce kvalitní obsah, hlavně obsahově s prodejním potenciálem a mít těch fotek samozřejmě co nejvíc a to já prostě nemám. Když se podívám na některá portfólia, které vlastní někdo, kdo se tím třeba živí, tak je to na úplně jiné úrovni.. nápadem, náročností zpracování atp.. Někdo má 10 000 obrázků a může z toho mít pár desítek dolarů měsíčně a někdo si s takovým portfoliem vydělá 10x víc. Otázka je, kam až se člověk může posunout dopředu a zlepšit se, ale myslím si, že nic moc nevymyslíš. Ti nejlepší si tím vydělají a ti ostatní akorát dumají co a jak, stačí se podívat na toto forum :D
+Fauren, +Majk88 Hodnocení: +2
Návštěvník
 
IP: 89.103.152.xx

Reputace: 0

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Neznamy » 23. květen 2020 14:24

castyhost píše:z poslednich fotek me zaujalo tohle
https://www.shutterstock.com/image-phot ... 1190863018
nevim co to je, kde to je, jestli je to stary, mlady, restaurovany, pristupny...
vim ze to je v evrope, na kopci a fresh


Pořádně si přečti co psal castyhost. Naznačil ti, že by rád kupující věděl kde ta budova je. V klíčovýh slovech pouze Evropa. A co takhle ČR (nebo jiný stát), kraj, jaký je to architektonický sloh, čím se to místo vyznačuje, atd.

Klíčová slova máš obecně napsaná fakt mizerně. Koukal jsem asi na 4 fotky, a u každé bylo něco co na té fotce není. Třeba tohle:
https://www.shutterstock.com/image-phot ... 1704964861
Kde najdu oceán, řeku, město? V klíčových slovech jo, ale na fotce vážně ne. A když už je na asfaltu nápis stop, proč není na tom založena ta fotka? Kdybys kladl důraz na ten nápis stop (a takhle nepovedeně ho neoříznul), tak hned máš koncept - může to někdo koupit pro ilustraci článku o bezpečnosti na silnici, o přednosti v jízdě na křižovatkách, možná k článku o pojištění auta apod. Ale takhle jak to máš ty? K čemu ta fotka je? Zamysli se nad tím, kdo by tu fotku měl koupit, k čemu by se mu hodila. Vypadá to, že to nevíš ani ty sám podle nic neříkajících klíčových slov. Popisná klíčová slova jsou k ničemu, důležité je téma té fotky, co ta fotka má ilustrovat.

Takže vezmi dron, nafoť křižovatku shora tak, aby byl hlavním tématem nápis stop. Samozřejmě tam musí být prozrazený i zbytek křížících se silnic. V nejlepším případě můžeš zachytit i projíždějící auto (já bych udělal dlouhým časem aby bylo auto máznuté, což nevím zda s dronem jde). Při popisu fotky klaď důraz na bezpečnost na silnici a přednost zprava, klíčová slova adekvátně tomu. A pak sleduj prodeje.

Na Shutterstocku jsem zadal klíčová slova "road safety" (neumím dobře anglicky, tak to možná není ideální spojení). A co jsem tam našel na první stránce dle relevance:
https://www.shutterstock.com/image-phot ... -227326327
typově podobná fotka té tvé výše zmiňované s křižovatkou - nějaké dramatické mraky, silnice a stromy (popisná klíčová slova). Vzhledem k tomu, že je ve výsledcích na první stránce, tak určitě nějaké prodeje mít bude. A to nemá ještě ani pořádně napsaný titulek.

Klíčová slova (samozřejmě i fotka) mají být hlavně konceptuální - popisující nějaký koncept, myšlenku. Když někdo chce ilustrovat "silniční bezpečnost", rozhodně nehledá "Dramatic sunset with clouds shining through golden hour and beautiful golden light". Kupující většinou nevědí, jak nějaké téma ilustrovat, a proto hledají pomocí konceptuálních slov, a ne podle popisných.

Zkrátka a dobře, přemýšlej jako kupující. Od začátku (plánování fotky) až do konce (klíčová slova). S tou technikou co máš, bys měl prodávat o sto šest. Pozor, ta technika je jen prostředek, jak dosáhnout nějakého výsledku. Ale dron a povolení nemá každý, takže nemáš takovou konkurenci. Tak směle do toho.
+Baldion, +Bananaboy, +Berunin, +admin Hodnocení: +4
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Host » 23. květen 2020 20:24

Kdyz ony se silnice, zeleznice a vlastne ani jine stavby shora nesmi fotografovat, protoze je to klasifikovano jako obecne ohrozeni a hrube poruseni doplnku X. Mozne to je pouze pri oficialne udelene vyjimce UCL, ktera by mela byt na vyzadani dolozitelna. UCL tyto vyjimky udeluje pouze bezpecnostnim slozkam, zahranicnim produkcim a jinak asi uz nikomu... Tohle se daleko lepe a hlavne legalne foti z ultralightu, nebo neceho jineho s kridly, nebo rotorem a pilotem uvnitr....
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod joncko » 23. květen 2020 20:52

len tak zbežne som pozrel tvoje portfólio...
- fotky jedla nemajú pre mňa tú správnu "šťavu" - chýba tomu svetlo, farby sú trochu mdlé a tiež vyváženie bielej občas pokulháva.
- foto krajiny sú viacmenej priemerné a v dnešnej konkurencii je to podľa mňa strata času
- ostatné foto - až na pár výnimiek im chýba iskra alebo nejaký príbeh
- ilustrácie nehodnotím lebo sa tomu nevenujem

No ale poďme k veci - vravíš že máš drona ale v tvojom portfóliu som našiel len tri letecké videá a z toho u dvoch sa mi točí hlava keď na ne pozerám. To je oblasť na ktorej by som na tvojom mieste zapracoval!!! Pusti sa do videa a hlavne si daj záležať na postprocese aby mali zábery viac života a farby ;)
+Vero Hodnocení: +1
joncko
 
Příspěvky: 45
Registrován: 2. listopad 2016 09:54

Reputace: +15

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Majk88 » 24. květen 2020 15:16

Děkuju vám všem za konstruktivní kritiku. Určitě jsem nad tím takto nepřemýšlel....ani na tom záběru silnice. Rozhodně se musím zlepšit. Co se týče dronu je fakt, že bych na tom mohl daleko více zapracovat.

Spíše mě baví více videa. Takže bych se chtěl do budoucna věnovat hlavně videím...
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod ivusakzkrabice » 24. květen 2020 17:58

Možná na to moc dupeš az účelem ryhle udělat a nacpat to do fotobank..

třeba tohle
https://www.shutterstock.com/image-vect ... 1704630271
Prostě rychlovka, která je anglicky správně, ale nic neodráží. Používaný hash tag pro aktuální (ač už pasé) situaci je bez předložky, tedy STAY HOME. Pak jde udělat spousta recyklací, třeba s korona ježečkama okolo, s lidičkama uvnitř, se zombíkama venku...

a tohle zas keywording
https://www.shutterstock.com/image-phot ... 1190863018
já tři grácie poznám, mám to tam ráda, ale bez řádného popisu to nikdo nedá. Osobně bych takovou fotku rovnou dala jako editorial a řádně popsala. Inspiruj se u míst wikipédií a vedlejší panel měj překladač (pokud není anlická verze) a překládej důležitá slova https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99i_ ... are%C3%A1l) hned tam doházej colonnade, sculptural group, Three Graces, czech republic, moravia..
+Baldion, +Berunin Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Neznamy » 25. květen 2020 13:56

Host píše:Kdyz ony se silnice, zeleznice a vlastne ani jine stavby shora nesmi fotografovat...


Můj příspěvek byl spíše o tom ukázat způsob přemýšlení, který vede k prodejům, a ne radit přímo co má Majk88 fotit/natáčet. Rada, že má vyfotit křižovatku s nápisem stop byla ukázka toho, že z fotky s mizernými prodeji, se dá přepracováním udělat fotka, která prodeje mít může. Protože fotka bude mít téma. Provedení je až další věc. Samozřejmě postprocesing a klíčová slova hrají velkou roli, ale když fotka nemá téma, ani špičkový postprocesing a klíčová slova to nezachrání. Klíčová slova jsou "odrazem" fotografie - když autor neví, k čemu by fotka sloužila, nemůže u ní mít ani kloudná klíčová slova, a pak tam má slova typu: zelená, krajina, stromy, což jsou z mého pohledu klíčová slova, která mohou tvořit tak 10–20 % klíčových slov, zbytek má popisovat co na fotce není vidět, ale je to tam (tj. popisovat téma, oblasti využití).

Ještě jednou naznačím způsob uvažování o fotobankových fotkách. Třeba u téhle fotky máš téma taky vyložoně před sebou, ale nevyužil jsi ho:
https://www.shutterstock.com/image-phot ... 1230989107
Já bych se zaměřil na ty dráty vysokého napětí (už při samotném focení), a udělal bych z toho téma. I energetické firmy potřebují fotky k propagaci, a pokud by dráty byly více zdůrazněné, máš téma. Ta fotka by chtěla udělat líp barevně, aby nebyla tak zašedlá, a hned máš prodejní kousek. A taky je na té fotce silnice - kdyby na ní bylo elektroauto, hned máš další téma - spojení elektřiny (drátů vysokého napětí) a elektroauta. Například článků o elektroautech a jejich výdrži jsou kvanta, a ty články je potřeba nějakou fotkou ilustrovat. Opět jsou to jenom ukázky, jak o těch fotkách přemýšlet, ne rady co přesně máš dělat.

Moc nevěřím tomu, že by fakt nešlo fotit silnici dronem. Stačí se podívat na Shutterstock a dát spojení Road Drone View - 132tis. výsledků. Já osobně bych nevolil tak vysoký pohled, aby nápis stop byl jasně čitelný. Je důležité uvědomit si, co je hlavním tématem fotky, a to také musí zabírat adekvátní plochu.
+Baldion, +Bananaboy, +Berunin, +Vero, +admin, +shalom3 Hodnocení: +6
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod Host » 25. květen 2020 15:22

Fotit jde samozrejme uplne vsechno, jenom vas pri tom a potom nesmeji chytit... :) Od leta kvuli lepsimu sledovani budou zavadet smernici EU o pouzivani dronu. Mimo jinych hovadin, tam bude i nezbytnost mit registracni znacku - stitek a odpovidac. Tyka se to prakticky vsech dronu s kamerou. Male plus bude, ze pokud mate "letecke prace" tak vam UCL muze povolit letani nad nezucastnenymi lidmi.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Minimální až nulové prodeje

Příspěvekod duben » 26. květen 2020 09:19

Hele za mě, který taky neprodává jak na běžícím pásu, ale nějaké ty prodeje má, pravidelné přidávání , mraky fotek fajn ... ale to dělá miliony lidí a spousta z nich líp než ty.

Kromě rad co ti tu dali ostatní, za mě lepší méně fotek které za to stojí, než spousta i odpadních. Krajiny prima, ale tam je mega konkurence ve špičkově zpracovaných, tématicky orientovaných fotkách. Pokud neumíš dělat úžasné krajinářské fotky, nemáš dokonalý postprocess, nemáš podle mě šanci prakticky ani paběrkovat.

Můžeš si vybrat specifické téma ČR a nafotit konkrétní témata skvěle, ale budeš omezený jen na ČR firmy a nějaký ten turismus a související věci. Můžeš začít přemýšlet jako nakupující a fotit tématicky pro to cos vymyslel. Nebo můžeš fotit pro radost a to nejlepší z nejlepšího dávat na FB a dávat si záležet.

Pokud chceš jet ve velkém objemu, stejně už dneska musíš mít perfektní postprocess a fotky které mají náboj, myšlenku a ne jen takové cvaky bez nápadu.

Případně se podívej do kalendáře na seznam světových svátků, výročí, festivalů a tak s cca 3-5 měsíčním předstihem nějaké téma nafoť a dej na FB. Držím palce ;)
+Majk88 Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Předchozí

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé