Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod Vero » 16. červen 2020 20:50

hypotekyfidler.cz píše:
Vero píše:
ivusakzkrabice píše:Tak už to tam je k prodeji, ale o pěkný kus dráž.. :(
Hustě - tak to je asi poprvé vživotě, co jsem na něco zareagovala včas :D

A zafungovalo to? Já jsem to také zkusil, na paypalu si zablokolvali platbu, ale ještě nestrhli, ale peo nějakou autorizaci po mně chtěli to po selfie s občankou. Tak jsem jim napsal, že jim nic takového posílat nebudu a čekám teď, co se bude dít.


Jo, ale ta autorizace mi trvala asi půl hodiny. Už to mám aktivované a programy stažené - všechno šlape. Koukni kdyžtak na ten FB link v prvním příspěvku a nebo to ještě řeší na FB Kreativních kreatur... Třeba s tím měl někdo taky problém. Možná mají strach, že to chce někdo přeprodávat ve velkém :D Tipla bych, že měli dneska najednou dost prodejů z Čr :D
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod Bananaboy » 16. červen 2020 21:24

admin píše:A proč neděláš letáky rovnou v Illustrátoru?


Robím letáky aj v Illustratore. Mám ich veľa aj v portfóliu na fotobankách. Práve preto som ich chcel zrecyklovať do InDesign formátu a predávať na fotobankách, ktoré predávajú InDesign templaty. Bola by to takmer bezpracná recyklácia a pritom úplne odlišný okruh zákazníkov. Zákazník, ktorý je zvyknutý tlačiť na papier z InDesign súborov si nebude kupovať EPS. Obzvlášť ak ovláda len InDesign a je mu ľahšie upraviť texty v template priamo v InDesigne.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 16. červen 2020 21:37

Vero píše:
hypotekyfidler.cz píše:
Vero píše:
ivusakzkrabice píše:Tak už to tam je k prodeji, ale o pěkný kus dráž.. :(
Hustě - tak to je asi poprvé vživotě, co jsem na něco zareagovala včas :D

A zafungovalo to? Já jsem to také zkusil, na paypalu si zablokolvali platbu, ale ještě nestrhli, ale peo nějakou autorizaci po mně chtěli to po selfie s občankou. Tak jsem jim napsal, že jim nic takového posílat nebudu a čekám teď, co se bude dít.


Jo, ale ta autorizace mi trvala asi půl hodiny. Už to mám aktivované a programy stažené - všechno šlape. Koukni kdyžtak na ten FB link v prvním příspěvku a nebo to ještě řeší na FB Kreativních kreatur... Třeba s tím měl někdo taky problém. Možná mají strach, že to chce někdo přeprodávat ve velkém :D Tipla bych, že měli dneska najednou dost prodejů z Čr :D


Tak jsem nakonec kód dostal i bez selfie, zadal jsem ho a jsem zvědavý, jestli se něco bude dít. Zatím mi pořád svítí termín další měsíční platby 3.7. tak nevím, zkusím jim asi napsat. Pokud by to ale fungovalo, tak by to byla bomba.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 16. červen 2020 22:20

Tak to fakt funguje, další platbu mám už nastavenou na 3.7. 2021
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod kolemjdouci » 17. červen 2020 04:49

Teda nechci vam do toho kecat, treba se pletu a kazdemu co mu vyhovuje, ale pohybuju se 25 let v okoli grafiky pro reklamu a az na blby japkare pouzivaj vsichni Corel. CC mi nuti uz nekolik let zdarma, ale nejak jsem nemel potrebu - z meho pohledu jedina vec trosku k necemu je Lightroom, zbytek mi prijde lepsi v Corelu.
Hodnocení: 0
kolemjdouci
 
IP: 95.85.254.xx

Reputace: 0

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod Painter » 17. červen 2020 06:16

Bananaboy píše:
admin píše:A proč neděláš letáky rovnou v Illustrátoru?


Robím letáky aj v Illustratore. Mám ich veľa aj v portfóliu na fotobankách. Práve preto som ich chcel zrecyklovať do InDesign formátu a predávať na fotobankách, ktoré predávajú InDesign templaty. Bola by to takmer bezpracná recyklácia a pritom úplne odlišný okruh zákazníkov. Zákazník, ktorý je zvyknutý tlačiť na papier z InDesign súborov si nebude kupovať EPS. Obzvlášť ak ovláda len InDesign a je mu ľahšie upraviť texty v template priamo v InDesigne.


Takhle to ale nejde. Do ID se to vloži vektorová grafika jak jeden objekt na který je link. Zákazníkovi by jsi musel přibalit link a on by pak stejně měl jen jeden rámeček který by moc editovat nemohl (v ID). Něco jako kdyby tam vložil bitmapu. Musel by jsi jedině poukládat jednotlivé prvky do EPS (jako pozadí, text, stíny atd.) a ty tam natahat. Pak by zákazník s tím mohl alespoň pohyboat nebo zmenšovat/ zvětšovat atd. ale stejně pokud by chtěl přímo nějakou úpravu tak by to musel otevřít v Corelu nebo Illustratoru a předělat a link se mu aktualizuje.
Nevím jaké jsou podmínky ve fotobankách na tyhle template ale myslím že to musíš vytvořit přímo v ID bez linků. Tak aby to bylo opravdu editovatelné.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.172xx

Reputace: 0

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod Painter » 17. červen 2020 06:24

kolemjdouci píše:Teda nechci vam do toho kecat, treba se pletu a kazdemu co mu vyhovuje, ale pohybuju se 25 let v okoli grafiky pro reklamu a az na blby japkare pouzivaj vsichni Corel. CC mi nuti uz nekolik let zdarma, ale nejak jsem nemel potrebu - z meho pohledu jedina vec trosku k necemu je Lightroom, zbytek mi prijde lepsi v Corelu.


S tím teda moc nesouhlasím. Nedělám grafku tak dlouho ale pracoval jsem s ID docela dlouho a pokud jde o nějaké větší brožury, knihy atd. tak to bych v Corelu fakt dělat nechtěl. Teď dělám v Corelu brožuru a sázet pokaždé vše ručně je o hodně pracnější než mít z minula připravené rámečky v ID jen vyměnit vazby. Automatické číslování stránek, rozmístění pravá/levá strana, templaty na okraje atd. Možná že to v Corelu jen neumím ale je to o hodně náročnější.
Co se týká přímo fotobank tak bych taky raději dělal v AI než že si něco spachtím v Corelu (musím bez efektů) pak to otevírám v AI - samozřejmě se mi rozhází například přechody - takže to zase předělávám, udělám efekty a mohu teprve uložit rozumný EPS pro FB.
Jak bych uvítal přímo AI
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.172xx

Reputace: 0

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. červen 2020 08:48

kolemjdouci píše:Teda nechci vam do toho kecat, treba se pletu a kazdemu co mu vyhovuje, ale pohybuju se 25 let v okoli grafiky pro reklamu a az na blby japkare pouzivaj vsichni Corel. CC mi nuti uz nekolik let zdarma, ale nejak jsem nemel potrebu - z meho pohledu jedina vec trosku k necemu je Lightroom, zbytek mi prijde lepsi v Corelu.

V corelu ale nesestříháš video, neupravíš zvuk, neodstraníš z nahrávky zvuky na pozadí, nemůžeš upravovat css soubor a hned vidět výsledek na obrazovce atd.. dalo by se pokračovat hodně dlouho.
Já to používám jenom pro sebe a pro své podnikání, nepotřebuji webmastera, grafika, videostudio, rekamní agenturu ... Něco jako když si Olda Říha řídil na koncerty sám náklaďák s technikou. :lol: Není to sice úplně efektivní, ale zase mě to baví...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod Vero » 17. červen 2020 09:11

No a já bych jednou ráda pracovala oficiálně jako grafik, ale když koukám na nabídky pracovních míst (a to koukám hodně), tak jsem tam Corel teda nezahlídla ani jednou... ?
Hodnocení: 0
Vero
 
Příspěvky: 353
Registrován: 8. září 2016 12:08

Reputace: +54

Re: Adobe Cloud - 139 EUR na rok...

Příspěvekod Bananaboy » 17. červen 2020 11:26

Painter píše:
Takhle to ale nejde.
...
Tak aby to bylo opravdu editovatelné.


Tak to si ma moc nepotešil. Ale aj tak nechápem, prečo to urobili tak, aby to nešlo. Veď priamo v ID sa dajú tiež kresliť vektory, nie? Všade sa chvália skvelou kompatibilitou medzi svojimi softwarmi a taká triviálna vec ako naimportovať vektory z Illustratoru do InDesignu, ktorý tiež zvláda vektory im robí problém. :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz