Deviantart

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

Deviantart

Příspěvekod Lenka » 7. červen 2014 10:28

Nikde jsem ho tu nenašla, tak ho přidám sem (snad je to správnej chlívek). Kdyby se sešlo víc "deviantů" pro vzájemnou podporu, tak to nemusí bejt špatný. Jsem tam dva dny a návštěvnost mám tak slušnou, že jsem se odvážila přidat si na profilovku odkazy na moje věci ve fotobankách.

"/IguanasBear has 106 pageviews total, 3 journals and their 89 deviations in their gallery were viewed 517 times./"

http://iguanasbear.deviantart.com/

Kdyby měl někdo zájem tak můžeme třeba vyměnit lamy.... :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Deviantart

Příspěvekod PandaWild » 7. červen 2014 11:19

Jak se Deviantart liší od fotobank? Jestli chápu dobře tak je to spíš na uměleckou tvorbu než na fotky?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Deviantart

Příspěvekod Lenka » 7. červen 2014 13:09

Liší se tím, že tam můžeš dát úplně cokoli, a můžeš mít provize z prodeje potištěných "reklamních předmětů", když si někdo objedná tvůj design (podle velikosti obrázku to vytisknou na parádní plátno nebo na magnetku, něco můžeš přidat, něco zakázat) a zatím jsem nabyla dojmu, že tam nejde prodávat přímo grafiku jako takovou. Čili nemá smysl moc tam přidávat "sdružený smajlíky" protože stáhnout jdou jen zadara, ale můžeš je tam dát po jednom a povolit tisk na podložky pod myš. :-)
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Deviantart

Příspěvekod PandaWild » 7. červen 2014 13:16

Aha takže tam nejsou provize z prodeje v digitální formě, ale že to DeviantArt vytiskne na objednaný předmět. Hm, to může být také zajímavé. Jsem zvědavý na zkušenosti, zda budeš mít nějaké zisky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Deviantart

Příspěvekod admin » 7. červen 2014 14:24

Co vím, tak Deviantart byla původně galerie grafiků - něco jako behance, dribbble atd. Možnost prodeje tisku přidali pozdeji, takže na to nejsou tak úplně yaměřeni a tak se obávám, že těch prodejů tam bude zanedbatelně - a hlavně se budou prodávat ty promakané kousky a ne nějaké jednoduché ilustrace, co se prodávájí na Shutterstocku. Takže osobně bych se tam moc nehnal. Neznám nikoho, kdo by tam měl nějaké prodeje... ale to jsou jen moje zkušenosti, rád si poslechnu ostatní.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Deviantart

Příspěvekod Lenka » 7. červen 2014 15:09

Tak jsem tam zatím dva dny tak uvidíme. Osobně si myslím, že promakané věci jsou výborné na velká plátna, ale na drobnostech se ztratí. Takže zatím věřím, že se tam může v pohodě vejít ten, kdo dělá velké věci, i ten, kdo dělá jednoduché obrázky, které se hodí právě na podložky pod myši, magnetky, hrnky.... Jak to bude doopravdy, ukáže čas. :)

Určitě není nutné, aby se tam někdo "hrnul", ale když jsem zakládala tohle vlákno, myslela jsem spíš na ty, kdo už tam jsou, že by bylo dobře o sobě navzájem vědět. :-)
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Deviantart

Příspěvekod Ala01 » 7. červen 2014 16:24

Niekto písal na tomto fóre o zazzle a podobných stránkach že Deviantart a Society6 sú z nich najlepšie. že sa najviac predáva počas sviatkov. Možno že pre niektorých to môže byť dobré.
Hodnocení: 0
Ala01
 
Příspěvky: 163
Registrován: 11. duben 2013 17:49

Reputace: 0

Re: Deviantart

Příspěvekod Ala01 » 7. červen 2014 16:27

Niektoré tie obrázky na prednej strane sú zvláštne. Mohli by tam viac dávať fotky alebo tradičné umenie.
Hodnocení: 0
Ala01
 
Příspěvky: 163
Registrován: 11. duben 2013 17:49

Reputace: 0

Re: Deviantart

Příspěvekod Lenka » 7. červen 2014 17:24

Na tradiční umění je tam celá kategorie. http://www.deviantart.com/traditional/
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Deviantart

Příspěvekod Lucka » 7. červen 2014 19:01

Lenka:
Na Deviantart jsem 8 let asi s 330 deviations, ale už jsem tam teda dlouho nic nepřidala a ty starší věci nejsou všechny zas tak slavné :D Za tu dobu se mi nikdy nic neprodalo, ale ne všechno mam v nabídce jako print. Je to tam hlavně o té komunitě, komentářích, přidávání do oblíbených, aby tvoje obrázky měly víc shlédnutí musíš zase komentovat nebo přidávat do oblíbených obrázky ostatních, děkovat za každý fav, posílat obrázky do různých skupin, které to pak zase sdílí dál atd., takže je potřeba se tomu věnovat.. Nedělala bych si asi moc velké naděje, že se tam dá vydělávat. Ale zase je šance získat nějakou odezvu od ostatních uživatelů. Jsou tam hlavně umělecké věci oproti tomu, co je ve fotobankách. Ráda si tam galerie procházím a hledám inspiraci.
Jinak přidala jsem si tě do watch ;)
Hodnocení: 0
Lucka
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14. červenec 2013 09:44

Reputace: 0

Další

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé