Stocksy

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Stocksy

Příspěvekod Richard » 23. červen 2014 09:40

http://www.stocksy.com/
Máte někdo zkušenosti s touto fotobankou? Něco jsem o ní četl na microstockgroup.com, tak by mě zajímalo, jestli tam jdou prodeje. Ceny mají pro přispěvatele docela zajímavé :)
Hodnocení: 0
Richard
 
Příspěvky: 7
Registrován: 12. květen 2014 19:53

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod Hamin » 23. červen 2014 09:54

Ale nedostane se tam jen tak každý ;)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Stocksy

Příspěvekod Magda » 23. červen 2014 10:49

Stocksy vznikla loni a protože jejím zakladatelem je Bruce Livingstone, který kdysi založil iStockphoto, tak jsem se o tuhle fotobanku začala velmi zajímat. V té době jsem ještě byla exkluzivním fotografem IS, ale protože jsem nebyla vůbec spokojená jakým způsobem se tato fotobanka mění (před několika lety Bruce Livingstone totiž prodal iStock Getty), tak jsem poslala odkaz na své portfolio do Stocksy. K mému překvapení jsem dostala pozvánku s žádostí o 10 fotek v plném rozlišení na ukázku. Fotky jsem vybrala bohužel špatně, nejspíš byly příliš fotobankové a tak mě nakonec nevzali. Kdybych tehdy tušila jak bude později obtížné dostat novou pozvánku, tak bych těch deset fotek vybírala mnohem pečlivěji. Později jsem měla další možnost poslat jim odkaz na portfolio, v té době už ale měli přijatých spoustu fotografů, takže si začali víc vybírat a další pozvánka mi nepřišla. Pokud jde o prodeje, tak Stocksy je nová fotobanka, ve srovnání s jinými fotobankami mají mnohem míň fotek a navíc je mají dražší než microstock, přesto se zdá, že si vedou velmi dobře a zákazníků i prodejů postupně přibývá. Konkrétní čísla bohužel neznám, přesto dál zkouším se tam dostat. Líbí se mi jejich přístup k fotografům a fotky v jejich nabídce jsou bližší tomu, co sama ráda fotím než fotky v mikrofotobankách. Pokud to budete chtít někdo taky zkusit, tak letos to probíhá trochu jinak než loni. Připravte si odkaz na vaše portfolio na internetu a výběr 25 fotek v plném rozlišení, obojí se posílá najednou. Fotografy si ale vybírají jinak než jak to známe z mikrofotobank. Pro přijetí nestačí splnit nějaké podmínky co se týče kvality. Důležitý je styl a obsah. Chtějí fotografy jejichž styl ladí s tím jejich a kteří budou schopni fotit náměty, které jim chybí a které zrovna potřebují. Takže nejde jen o to, jestli umíte dobře fotit - přijmou vás jen tehdy, jestli budou mít pocit, žeby se jim vaše fotky mohly opravdu hodit.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod ondrej83 » 23. červen 2014 14:32

Ahoj, s mojí angličtinou nějak nechápu jejich exkluzivitu.... Pochopil jsem to tak, že je mohu nahrát i jinam, ale nemůžu prodávat???


You CAN sell prints & products elsewhere
You CAN upload to other agencies
You CANNOT sell the same image or sister images at other agencies

Díky moc za vysvětlení....
Hodnocení: 0
ondrej83
 
Příspěvky: 43
Registrován: 12. srpen 2013 22:43

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod Magda » 23. červen 2014 14:58

Můžeš prodávat i v jiných fotobankách, ale nesmí to být stejné fotky jako máš na Stocksy, ani to nesmí být jiné fotky ze stejné série - to jsou ty "sister images".
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod ondrej83 » 23. červen 2014 19:48

Aha, takže jako autor být exkluzivní nemusím, ale fotky exkluzivní být musí... Díky:-)
Hodnocení: 0
ondrej83
 
Příspěvky: 43
Registrován: 12. srpen 2013 22:43

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod Magda » 4. červenec 2014 14:47

Pokud to někdo budete chtít zkusit, tak doporučuji tyto odkazy:

http://www.jengrantham.com/2014/06/13/h ... t-stocksy/
http://www.michaeljayfoto.com/agency-ne ... ntributor/
http://www.pinterest.com/stocksyunited/ ... -lookbook/

První dva jsou od fotografů Stocksy - jejich zkušenosti s touhle fotobankou a doporučení pro ty, kteří chtějí poslat svoje portfolia a třetí je od editorů Stocksy a je to výběr stylu fotek a seznam námětů o které mají letos zájem. Mrzí mě, že jsem to četla až po odeslání své přihlášky, zjistila jsem totiž, že pokud jde o témata co je zajímají, tak jsem se příliš netrefila. Portfolio na internetu jsem ještě předělala a připadá mi docela dobré, ale těch 25 fotek v plném rozlišení už neovlivním :(
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod Majk88 » 4. červenec 2014 17:31

You CANNOT sell the same image or sister images at other agencies

tady to znamená že ten stejný obrázek, který tam nahraju nemůžu mít např. na SS co ? :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Stocksy

Příspěvekod Magda » 4. červenec 2014 17:38

Nejen ten stejný obrázek, ale nesmíš tam mít ani jiný obrázek ze stejné série. Kdyby byly stejné fotky i na SS, tak by je ve Stocksy asi moc lidí nenakupovalo, když je tam mají o dost dražší ;)
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Stocksy

Příspěvekod Magda » 23. srpen 2014 15:05

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo letos taky posílal žádost o přijetí do Stocksy a pokud ano, tak jestli vám už odpověděli. A když odpověděli, tak po jak dlouhé době. Píšou tam, že vzhledem k velkému množství zájemců to může trvat 1-2 měsíce než odpoví. V mém případě (i v případě některých dalších lidí) je to už ale víc jak 2 měsíce a musím přiznat, že jsem z toho čekání hodně nervózní. Přitom každou chvíli přijímají fotografy, kteří poslali svoji žádost mnohem později. Tak už nevím co si o tom myslet. Pokud zase nemají o mé fotky zájem, tak by bylo pro mě jednodušší, kdybych to věděla co nejdřív, tohle čekání je hrozně náročné :cry:
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Další

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron