ALAMY DACS payback

Fotobanky, které prodávají obrázky s licencí RM (například Alamy)

ALAMY DACS payback

Příspěvekod Hamin » 1. srpen 2014 20:40

Přišel mi email od ALAMY, že se prodala nějaká má fotka v určité licenci. Doporučují mi dát souhlas k tomu, aby mě ALAMY zastupovali ohledně získání provize za tento prodej. 4etl jsem si email, ale nejsem si jistý, co to vlastně DACS payback scheme přesně znamená. V emailu mi píšou, že přes DACS mohou být další prodeje a doporučují mi ALAMY odsouhlasit, že mě mohou zastupovat ohledně získání provizí.. Nemáte s tím někdo zkušenost, také to někomu z vás v minulosti přišlo ?

Tady je znění celého emailu, který mi ohledně tohoto přišel..:

"We believe you're owed additional money based on a selection of your UK sales. There are 1 licences you can claim for.

The funds are available using the DACS payback scheme. As you're based outside the UK, you can't claim directly but the good news is that we can claim on your behalf. We'll take care of all the paperwork and make the claim for you. We expect the funds to be paid out in December but don't know the value of these yet. We'll cover our costs and then we'll split the remaining funds with you (50/50). Your Alamy account will be credited in the usual way.

If you're happy for us to claim on your behalf we need your permission. Please sign and complete this form.

Please return it to us as soon as possible - no later than Sept 1st 2014. Either email a digital copy to dacspayback@alamy.com or send it by post to DACS, Alamy Limited, 127 Olympic Avenue, Milton Park, Abingdon, Oxfordshire, OX14 4SA, United Kingdom.

Remember, without this signed document we can't claim on your behalf.
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod Miky » 2. srpen 2014 08:06

Jj taky mi to prislo: “There are 6 licences you can claim for.“
Poslali pak jeste dalsi mail, ze muzes zadat i sam i kdyz nejses z UK.
Chapu to tak ze mame 3 moznosti.
1. Vykaslat se na to = nedostanem nic.
2. Poslat Alamy ten vyplneny form = sance ze dostanem 50% z $???
3. Udelat to na vlastni triko = sance ze dostanem 100%(minus poplatek/dan) z $??? (nemam s DACS zadnou zkusenost, zrovna ctu jak na to).
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod Miky » 3. srpen 2014 12:53

Tak uz jsem se dostal k tomu DACS a trochu to prozkoumal. Zaregistroval jsem se tam a osobne zazadal o ten payback. Zatim je to moje prvni cerstva zkusenost z DACS, tak to co ted pisu neberte jako 100% fakt, ale ja to tak zatim pochopil.

DACS je neziskova organizace, ktera se stara o autory, publikovani a licencovani v UK. Nic neprodava, ani nehoni zlodeje fotek. Ty penize pochazi od publisheru, kopirek, knihoven a dalsich organizaci. V podstate jde o to, ze tam ted lezi 4 miliony liber, ktere patri autorum a je jen otazka kdo se o ne prihlasi. Nemaji nic spolecneho s Alamy a ni s jinou fotobankou, ale vzhledem k tomu, ze Alamy ma celkem dobry prehled jak se publikuji vase fotky v UK, tak pro ne je naprosto jednoduchy vyplnit par formularu za vas a vydelat na tom 50%.

Takze jestli si chce nekdo uloupnout kousek z tech 4 milionu liber, tak muzete zadat take(i kdyz vubec neprodavate na Alamy), ale musite vedet alespon o jedne knize nebo magazinu, kde byla publikovana vase fotka/ilustrace, ktera se prodavala(mimo jine) v UK a vyplnit tam ISBN/Nazev knihy a par formularu. Staci najit tu knihu treba na amazon.co.uk tam jsou vsechny informace a identifikacni cisla o publikovani.
Me to vyplneni zabralo asi 15 minut a ted jsem vazne zvedav co se bude dit :shock: :D
P.S. mate cas na vyplneni do - 30 September 2014
http://www.dacs.org.uk/for-artists/payback
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod ahas » 3. srpen 2014 13:26

Miky, diky za prehled. Nasel jsem par knizek na britskem Amazonu, zkusim to vyplnit a poslat taky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod ahas » 3. září 2014 08:18

Miky, nasel jsem v CR organizaci GESTOR (podobnou britske DACS), ktera spravuje odmeny pro autory pri opetnem prodeji dilu. Vyhodou te ceske je, ze spolupracuje s vice partnery v ruznych statech (zrovna DACS je jejich partnerem v Britanii).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod Miky » 3. září 2014 08:26

ahas píše:Miky, nasel jsem v CR organizaci GESTOR (podobnou britske DACS), ktera spravuje odmeny pro autory pri opetnem prodeji dilu. Vyhodou te ceske je, ze spolupracuje s vice partnery v ruznych statech (zrovna DACS je jejich partnerem v Britanii).

diky, mrknu na to
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod Miky » 12. prosinec 2014 09:42

Malem jsem to prehlidnul, cca pred tydnem mi prislo od DACS na ucet 70 liber.
Tech par minut vyplnovani se vazne vyplatilo. Doufam ze vas bylo vic kdo se prihlasil o tenhle Vanocni bonus. :)
Hodnocení: 0
Miky
 
Příspěvky: 389
Registrován: 16. říjen 2013 07:39

Reputace: +68

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod ahas » 30. prosinec 2014 00:28

Zapomnel jsem referovat o platbe z DACS - 128 liber.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ahas
 
Příspěvky: 178
Registrován: 10. duben 2013 07:34
Bydliště: Praha

Reputace: +34

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod emko » 9. září 2015 18:04

tak mi dnes prislo, ze za me alamy chce pozadat dacs o vraceni poplatku za minulej rok (udajne za jednu fotku). financne to samozrejme nebude zadny terno, ale i tak bych rad bych pozadal sam...
akorat teda nechapu za jakou fotku, protoze ani u jedne neni psana licence prodana do UK... mate s tim nekdo zkusenosti? nebo tam mam zadat vsechny fotky s woldwide licenci? diky.
Hodnocení: 0
emko
 
Příspěvky: 5
Registrován: 5. leden 2014 11:17

Reputace: 0

Re: ALAMY DACS payback

Příspěvekod duben » 30. září 2015 14:28

Udělal jsem na základě diskuze s Olekem základní návod a dal ho na web http://fotorady.cz/fotorady/ziskejte-pe ... e-britanii, případně udělám návod na formulář, ale vzhledem k datumu asi až trochu později a pro příští rok :)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Další

Zpět na Macrostock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé