asi další křeč :)

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod kocab22 » 27. duben 2016 07:58

Ok,

Takže už mi napsali že požadují PR. Víte jakým způsobem bych ke kresbám nejsnadněji generoval PR ? Nejlepší by byl nějaký skript / akce do Photoshopu, protože tam sken obrázku vždy lehce upravuji.
Ravenko ty tam píšeš, že samo vyplněná data ? Jak to mám chápat? :) A předpokládám, že by tam měl být ještě tvůj podpis ?
Když kreslím podle své fotografie, tak bych měl PR udělat asi na tu fotku? A když kreslím živě v přírodě, tak by měla stačit PR na nakreslený obrázek jo ?

Určitě se to tady někde řešilo, ale je tak snadné se ptát :).. No nic jdu šmejdit na fóru a googlit ;)

Díky za případné odpovědi.
Hodnocení: 0
Nothing is more dangerous than an idea when it is the only one
you have..
Uživatelský avatar
kocab22
 
Příspěvky: 60
Registrován: 29. leden 2014 08:01

Reputace: +1

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod Ravennka » 27. duben 2016 08:50

Samo vyplněná data = samozřejmě, že tam pod tím fotografem, atd. jsou vyplněná data má a svědka... ale že to jsem v té ukázce smazala. :mrgreen:

Používám tenhle PR - http://www.arcurs.com/images/universal- ... encies.doc akorát jsem to tam maličko potunila, ať se to vejde na jednu stránku. Vyplnila jsem všechna data v compu, pak vytiskla, podepsala sebe, podepsal se svěděk a naskenovala jsem to ;) (1x tohle PR, pak jsem v compu tam jenom sázela obrázky a ukládala. Vše zůstalo stejné, jenom ten obrázek se mění) Photographer a Model/Property owner jsem já; Witness je někdo jiný.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod kocab22 » 27. duben 2016 19:31

Ok, už tomu rozumím. A do položky date jsi dala jaký datum? Nebo to jsi tam vůbec nedávala? A to že se ve smlouvě mluví o fotce a přitom mluvíme o ilustraci je jedno? Je to teda docela opruz, jestli budu muset PR dělat ke každé ilustraci.. Mám na SS pár ilustrací z minula ale určitě jsem nic takového nevyplňoval
Hodnocení: 0
Nothing is more dangerous than an idea when it is the only one
you have..
Uživatelský avatar
kocab22
 
Příspěvky: 60
Registrován: 29. leden 2014 08:01

Reputace: +1

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod Ravennka » 27. duben 2016 21:08

No na tyhle naskenovaný věci to chtít určitě budou... nebo teda mi se ještě nestalo, že ne =) Každopádně datum jsem dala ten den, kdy jsem to skenovala... ale používala jsem to vždycky pak už. Jenom jsem tam měnila ten obrázek =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod kocab22 » 28. duben 2016 07:44

Tak mi zamítli další test, tentokrát s odůvodněním - Edges--Paths are sloppy and/or poorly constructed. Přitom se jedná o vektor vytvořený z kresby fixem a tzv. sloppy efekt považuji za přidanou hodnotu, která by se mohla líbit :o ..
Máte někdo zkušenosti s takovou ilustrací?
Přílohy
totem small.jpg
totem small.jpg (109.72 KiB) Zobrazeno 3702 krát
Hodnocení: 0
Nothing is more dangerous than an idea when it is the only one
you have..
Uživatelský avatar
kocab22
 
Příspěvky: 60
Registrován: 29. leden 2014 08:01

Reputace: +1

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod Bananaboy » 28. duben 2016 08:09

No ale ak je sloppy efekt zámerom a pridanou hodnotou, tak si mal na to schválne v popise a keywordoch upozorniť. To je ako s tými blurred rozmazanými fotkami, ktoré tu niektorí posielajú. Keď pošleš neostrú fotku tak ju zamietnu, ale keď ju schválne rozmažeš a upozorníš na to v popise a kľúčových slovách, tak prejde. To samé platí aj v tomto prípade. Keď im tam do popisu napíšeš niečo v zmysle "with sloppy effect", tak to máš v cajku. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod kocab22 » 28. duben 2016 08:38

Ha! Okej zkusím a uvidíme.. V KW jsem to napsal, dával jsem tam slova jako sketch, rough atd.. Tak to dám i do popisu. Když už jsme u toho popisu, všiml jsem si že je tam docela hodně znaků k použití, kolik jich tak běžně využíváte? Já tam napsal něco ve smyslu "vektorová ilustrace severo amerického totemu" nebo tak něco .. Vy se tam rozepisujete nějak víc?
Hodnocení: 0
Nothing is more dangerous than an idea when it is the only one
you have..
Uživatelský avatar
kocab22
 
Příspěvky: 60
Registrován: 29. leden 2014 08:01

Reputace: +1

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod styna » 28. duben 2016 08:49

Jak kdo... Teď se tu vede zajímavá diskuze jak popisovat soubory. Někomu stačí pár slov a někdo používá sáhodlouhé popisky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod Anika » 28. duben 2016 09:19

kocab22 píše:Ha! Okej zkusím a uvidíme.. V KW jsem to napsal, dával jsem tam slova jako sketch, rough atd.. Tak to dám i do popisu. Když už jsme u toho popisu, všiml jsem si že je tam docela hodně znaků k použití, kolik jich tak běžně využíváte? Já tam napsal něco ve smyslu "vektorová ilustrace severo amerického totemu" nebo tak něco .. Vy se tam rozepisujete nějak víc?


Já bych tam napsala něco jako "Ručně kreslená umělecká ilustrace severo amerického totemu, černá na bílém pozadí, indiánský (native americans) motiv, sken se slopy effektem, vektor"

Z nedávné doby mám zkušenost s tím, že Shutterstock skenované a vektorizované obrázky (už) nepřijímá. V mém případě to byly watercolor malby, všude to prošlo ok, ale na ss jen jako bitmapy, s tím, že trasované to nechtějí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: asi další křeč :)

Příspěvekod PandaWild » 28. duben 2016 10:07

Vektorizované obrázky a fotky projdou tak, že se musí upravit aby vypadaly jako že by mohly být vytvářené ručně ve vektorech - minimalizovat počet barev (parametr vektorizace), zjednodušit křivky (menu) a odstranit malé plošky (skript). Vzniklé díry se odstraní podložením jednobarevnou plochou nebo mřížkou s přeneseným motivem obrázku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé