Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Ladka » 6. srpen 2018 09:36

Dobrý den přátelé,
jsem čistý fotograf amatér, před cca měsícem jsem se více ze zvědavosti než ze ziskuchtivosti :) přihlásila do fotobanky shutterstock.
Mám občas problémy s jejich nesmyslnými rejection fotografií, kdy viditelně neodpovídá uvedený důvod skutečnosti. Obrátila jsem se na ně s dotazem. Poslali mi link na online popovídání si s nějakým zkušeným fotografem . Ten byl z fotky nadšený, řekl, že není důvod ji odmítnout, ať ji podám znovu a popíšu do textu reviewerovi co má vidět. Opět byla zamítnuta prý OUT OF FOCUS. S dotyčným poradcem se m i¨nepdoařilo už spojit, protože mi poslali link na někoho jiného, a tento link je platný jen časově omezenou dobu (jaksi nepočítají , že zde v Evropě je jiný čas než v Americe), takže větčinou najdu v emailu link, kde sem i ukáže, že jeho platnost už vypršela. Na klasické emaily nikdo nereaguje.
No, za měsíc mám na učtu 1,65 dolarů (chacha), což mě sice mile překvapilo, ovšem ten recenzní proces, kdy to snad kontrolují roboti nebo lidé kteří nemají vůbec ponětí o tom co to je fotografie natož umělecká, mě dost vytáčí a popravdě i trochu ponižuje a přemýšlím jestli se na to všechno ne vykašlat a nepřejít třebaq do jiné fotobanky.
Byla bych ráda, kdybyste mi někdo napsal své zkušenosti. Díky moc. Laďka
Hodnocení: 0
Ladka
 
IP: 147.251.186.xx

Reputace: 0

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Anika » 6. srpen 2018 09:55

Ahoj, jestli chceš, tak sem nahraj ukázku, lidi ti určitě poradí. Každej, komu něco vyhodili, si myslí, že je to neprávem, ale časem a nabytými zkušenostmi to pak vidí jinak. Třeba je ta fotka opravdu málo ostrá. A někdy tu samou fotku napodruhé přijmou, to je různé.
Do jiné fotobanky můžeš jít i tak, není podmínka být jen na jedné.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod castyhost » 6. srpen 2018 09:59

a na co jsi (byla) teda zvedava?
jsem trochu zvedavy... ;-)

farmy na SS nahraji tisice souboru tydne a neotravuji je
v prvni vlne prochazi nahrane soubory SW a vyhazovaci blabol prida podle algoritmu
jine fotobanky jsou vesmes k nicemu, pomer nahrane vs vydelek je 2x a vice nizsi
zajimave vydelavat zacne portfolio 1k ks a vetsi
umeni a radoby umeni se skoro neprodava
atd

se na to radej vyprdni, smaz na SS ucet a jdi ven ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod duben » 6. srpen 2018 10:20

castyhost píše:jine fotobanky jsou vesmes k nicemu, pomer nahrane vs vydelek je 2x a vice nizsi


Mám to tak, že výdělečné na úrovni ShutterStock jsou i Getty/ESP, Fotolia (jak kdy) a když se zadaří tak Alamy (ale tam to není pravidelné, spíš nahodilé), ostatní se pak liší cca o řád.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod duben » 6. srpen 2018 10:21

Ukaž o jakou fotku jde, poradíme z našich zkušeností, obecně ale na fotobanky dává smysl nahrávat komerční fotografie, nebo fotky s komerčním potenciálem. Umění dává smysl prodávat jinak a jinde.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Laďka » 6. srpen 2018 11:02

Anika píše:Ahoj, jestli chceš, tak sem nahraj ukázku, lidi ti určitě poradí. Každej, komu něco vyhodili, si myslí, že je to neprávem, ale časem a nabytými zkušenostmi to pak vidí jinak. Třeba je ta fotka opravdu málo ostrá. A někdy tu samou fotku napodruhé přijmou, to je různé.
Do jiné fotobanky můžeš jít i tak, není podmínka být jen na jedné.



Ahoj Aniko,
no kdyby to bylo jednou a kdyby mi nepotvrdil i další fotograf z shutterstock, že souhlasí se mnou, tak se na to vykašlu, respektive asi se na to vykašlu, nechám fotky co projdou a hotovo. Ráda ti tu fotku pošlu, ale nevím jak ?? Sem ??
Hodnocení: 0
Laďka
 
IP: 147.251.186.xx

Reputace: 0

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Anika » 6. srpen 2018 11:08

Ano, sem, stačí třeba náhled, a výřez (malý kousek ve 100%), kde je vidět ostrost. Já nejsem úplně expert přes fotky, ale je tu spousta dalších ochotných radilů ;) . Moje fotky moc nevyhazujou, tak si myslím, že poznám alespoň po technické stránce, co by mohlo projít a co ne. V nejhorším Ti akorát ještě víc zamotáme hlavu :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Ladka » 6. srpen 2018 11:15

Tak snad natřikrát zmenšený výřez projde
Přílohy
včela.jpg
Je to výřez Podle mě je včela je ostrá, logicky bodláky kolem ne
včela.jpg (216.32 KiB) Zobrazeno 4734 krát
Hodnocení: 0
Ladka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 6. srpen 2018 10:59

Reputace: 0

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Ladka » 6. srpen 2018 11:24

duben píše:Ukaž o jakou fotku jde, poradíme z našich zkušeností, obecně ale na fotobanky dává smysl nahrávat komerční fotografie, nebo fotky s komerčním potenciálem. Umění dává smysl prodávat jinak a jinde.



No, myslím, že to je přesně ono !! Tos trefil.
Fotím pro radost a chci, aby se na fotky člověk rád podíval, ale komerční fotky dělat neumím, popravdě vlastně ani nevím co to je. Tohle fotím nejraději (zase velký výřez, tak to není uplně ono).
Hele a kde se lépe prodává umění ?? ;)
Přílohy
37419664_1105206882961712_2065050804544339968_o.jpg
37419664_1105206882961712_2065050804544339968_o.jpg (226.22 KiB) Zobrazeno 4732 krát
Hodnocení: 0
Ladka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 6. srpen 2018 10:59

Reputace: 0

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod ivusakzkrabice » 6. srpen 2018 11:40

Můj názor je ten, že dohadování se kvůli jedné fotce je zbytečná ztráta času a energie..
Fotobanky je lepší vnímat jako pásovou výrobu a "zmetky" prostě neřešit
+Ladka, +kelley Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Další

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé