Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod vera » 3. srpen 2017 09:03

Děkuji za odpovědi. Vzhledem k tomu, že jsem 5 let na volné noze a živí mne v podstatě jen fotobanky tak mne ten trend dost děsí a začínám se opět poohlížet po zaměstnání.
Hodnocení: 0
vera
 
IP: 62.168.26xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Host » 3. srpen 2017 09:33

vera píše:Děkuji za odpovědi. Vzhledem k tomu, že jsem 5 let na volné noze a živí mne v podstatě jen fotobanky tak mne ten trend dost děsí a začínám se opět poohlížet po zaměstnání.

To je celkem pochopitelné. Koruna má i nadále posilovat a dolar čeká spíš pokles.
Trochu přemýšlím o exkluzivitě na Istocku. Je to jediná stabilní a hlavně rostoucí fotobanka se současným výkonem na úrovni šutru.
Yuri Arcurs asi před časem věděl co dělá... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Bananaboy » 3. srpen 2017 09:45

ToM píše:
Bananaboy píše:Ja som momentálne na tom tiež zhruba na 50% oproti príjmom z pred dvoch rokov.

Nahráváš stále? S jakou intenzitou ve srovnání se stavem dřívějším? Já jsem totiž na tvorbu několik měsíců nehrábnul a dlouho jsem nic nenahrál. Nebylo to schválně ani záměrně, prostě se tak stalo z důvodů zdravotních, rodinných a dalších jiných.

Ja som si v apríli pripravil a okľúčoval megadávku 300 vektorov aby som mal v lete čo nahrávať a aj ju postupne po 20 kusoch týždenne nahrávam. No lenže zároveň som sa v apríli vyprdol na kreslenie nových vecí a prakticky celý máj, jún a júl som nič nové nenakreslil. Už som asi pred týždňom začal zase kresliť vektory, ale aj tak, keď sa mi minie tá 300 kusová dávka, tak budem určitý čas bez nahrávania. Celkovo som ale tiež trochu poľavil. Tento rok som nahral ešte len zhruba 400 vektorov a budem rád ak to do konca roka dotiahnem aspoň na 600 kusov. Pred tými dvoma rokmi som zvládol pridať ročne aj takmer 1000 vektorov. Bola silnejšia motivácia. Človek vedel, že keď pridá nové veci, tak sa príjmi zvýšia. Teraz pri týchto súčasných, nízkych príjmoch ma prestáva baviť tvoriť. Nahrávanie nových vecí absolútne nepomáha a čím ďalej, tým častejšie sa snažím na internete obzerať po iných zdrojoch príjmu, pretože je už viac než jasné, že na fotobankách mi už pšenka nepokvete.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Host » 3. srpen 2017 11:27

weyo píše:len treba makať a nie hundrať. :-)


Tady je návod jak zajímavě vyfotit tryskáč....https://www.slrlounge.com/photographing-fighter-jet/
Koupíte pár světel, najmete si Delfína a potom už jen fotíte a těžce vyděláváte.... :D

Yuri už není konkurencí, když má tu exkluzivitu na IS :lol:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Martin » 3. srpen 2017 12:05

Ano berou skoro vsechno, omylem jsem nahral spatne orizly panorama s bilim okrajem a prijato...
Tady je neco z microstockforum:
Shutterstock released their second quarter 2017 results and they are miserable, which is why they're down 17% on NYSE today.

Their results in a nutshell:

Revenue increased 8% to $134.0 million
Income from operations decreased 69% to $3.3 million
Net income decreased 58% to $3.1 million
Adjusted EBITDA decreased 19% to $18.3 million
Diluted EPS decreased 55% to $0.09 per share
Key Operating Metrics

Paid downloads decreased 2%
Revenue per download increased 9%
Image collection expanded 57% to 144.7 million images
Video collection expanded 55% to 7.6 million clips

More on: http://investor.shutterstock.com/phoeni ... ID=2290950

Struck by their explanation of the plummeted income from operations: "driven by an increase in operating expenses primarily due to higher royalty costs associated with increased levels of revenue, increased spend in marketing and increased administrative expenses." My royalties at SS are the lowest during the last four or 5 months in the last 2 years, despite constant and significant increase of my portfolio.

Similarly, explanation for low net income: "due to the decline in operating performance and a higher-effective tax rate, which was partly offset by non-operating transactional gains related to foreign currency as compared to the second quarter of 2016." Time to start worrying about the "leading global technology company offering a creative platform for high-quality assets, tools and services", with their own outlook in mind:

"The Company's current expectations for the full year 2017, reduced from those previously announced, are as follows:

Revenue of $535-545 million, down from $545-560 million
Income from Operations of $30-40 million, down from $47-52 million
Adjusted EBITDA of $85-$95 million, down from $105-110 million
Non-cash equity-based compensation expense of approximately $30 million
Effective tax rate in mid-30's%
Capital Expenditures of approximately $45 million, including capitalized labor of approximately $20 million"
(data jsou porovnavany se stejnym obdobim 2016)
Takze ani bych se nedivil, kdyby v blizke dobe osekali penize pro contributory.

Nejlepsi leta pro microstock uz jsou pryc, lepsi to uz nebude.
Hodnocení: 0
Martin
 
IP: 78.45.130.1xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Chalabala » 3. srpen 2017 12:16

A stejně si myslím, že se ve fotobankách dají slušně vydělat peníze.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Bananaboy » 3. srpen 2017 14:00

Ono by vôbec nevadilo, že príjmy na Shutterstocku klesajú keby sa to odrazilo vo zvyšovaní príjmov na ostatných fotobankách. Je predsa jedno z akej fotobanky tie peniaze získame. Hmm.. lenže to je ten problém, že na ostatných fotobankách príjmy tiež nerastú. Buď tiež klesajú, alebo v lepšom prípade aspoň stagnujú. Možno si poviete, že sa zlepšila Fotolia, 123RF a IStock, ale to stále nestačí na zalepenie finančnej "diery" ktorá vznikla poklesom príjmov na Shutterstocku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod castyhost » 3. srpen 2017 14:26

kdyz zisky jednotlivce klesaji na SS, logicky nemohou rust jinde, bo vsichni nahravaji na vsechny fotobanky soucasne....nabidka prevysuje nekolikanasobne poptavku
kdyz o to neni zajem, muze byt cena jakkoli nizka

btw, SS udelal blbost se zmenou cenu Single & Other, vydelava fufniky a prodeje jsou jen o malo vyssi
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod Chalabala » 3. srpen 2017 14:31

Bananaboy píše:Ono by vôbec nevadilo, že príjmy na Shutterstocku klesajú keby sa to odrazilo vo zvyšovaní príjmov na ostatných fotobankách. Je predsa jedno z akej fotobanky tie peniaze získame. Hmm.. lenže to je ten problém, že na ostatných fotobankách príjmy tiež nerastú. Buď tiež klesajú, alebo v lepšom prípade aspoň stagnujú. Možno si poviete, že sa zlepšila Fotolia, 123RF a IStock, ale to stále nestačí na zalepenie finančnej "diery" ktorá vznikla poklesom príjmov na Shutterstocku.


Takovou zkušenost nemám. Když porovnám leden až červenec 2017 vs. stejné období 2016, tak vidím, jako by se část prodejů od Shutterstocku přelila do ostatních. Velký nárůst Istock/Getty, 123RF a také Photodune. Zkouším navíc nové kanály prodejů jako EyeEm nebo Twenty20 a zatím to vypadá nadějně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Manipulace s prodeji a klesající prestiž?

Příspěvekod duben » 3. srpen 2017 15:15

EyeEm a Twenty20 neznam, jak moc se tam prodava oproti ostatnim fotobankam? Ma smysl to zkouset? Na urovni jake mensi fotobanky to s prijmy asi tak je?
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]