shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 29. září 2017 14:36

ivusakzkrabice píše:Nesetkal jste se někdo s touhle chybou?

The file <b>IL0073.eps</b> that you recently uploaded could not be read by our image processor. Please verify that the file is not corrupt and re-upload it.

Už se s tím trápím třetí den. Nahraju, popíšu, pošlu, objeví se v Batches Pending Approval, pak se podívám a není tam a není ani ve schválených a zamítnutých, když pak submituju další obrázky, tak mi tam visí tahle hláška. Jinak do adobe stock šla nahrát bez problémů a je tam


Jen hlásím, že v tomto případě byla výjimečně chyba mezi židlí a klávesnicí. Takováto událost se stávám MAXIMÁLNĚ jednou za deset let..
Měla jsem tam zamčené nějaké tvary (celkem 4), zřejmě už takovouto chybu odhalí jejich robot, jen ji tak zdatně nepopíše jako indický šutroštočí schvalovač :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 29. září 2017 17:56

Keď ten ich image processor dokáže rozoznať zamknuté vrstvy v eps súbore, tak sa až desím, čo všetko ešte môže dokázať. Napríklad by rozoznal dĺžku a počet ciest alebo bodov použitých v ilustrácii. Tým by sa dali veľmi rýchlo a účinne odhaľovať recyklácie. Hlavne tie, ktoré majú len zmenené farby a pri ktorých ostáva počet ciest a bodov nezmenený. Dúfam, že ten ich image processor nie je až taký prepracovaný a dokonalý aby to dokázal.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 30. září 2017 05:47

Nemám tucha jak to funguje po technické stránce, jak hodně to je či není náročné naprogramovat, rozhodně by mohlo jít o inovaci, která šutru ušetří peníze za lidské pracovníky. Stačí se zaměřit na časté a zbytečné chyby, které třeba já jako začátečník dělám nevědomky, opakovaně a neúmyslně. I taková pitomost, že uložím EPS v aktuální verzi. Nebo třeba zapomenutý bod, zamknutá vrstva.....
Třeba v AdobeStocku už mne při nahrávání rovnou upozorňují, že daná fotka není ostrá, dle jejich představ či je rozšumělá. Zatím jsem vždy usoudila, že je lepší to smazat, neposílat dál
Naprogramovaný algoritmus, který vektor či fotku projede má sice nějakou nemalou cenu, je to ale investice, která je pak určitě levnější než člověkohodina a v budoucnu se prostředky na ni vynaložené určitě vrátí.. minimálně šutru, když né nám :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: shutterstock

Příspěvekod Anika » 30. září 2017 09:53

ivusakzkrabice píše:Nemám tucha jak to funguje po technické stránce, jak hodně to je či není náročné naprogramovat, rozhodně by mohlo jít o inovaci, která šutru ušetří peníze za lidské pracovníky. Stačí se zaměřit na časté a zbytečné chyby, které třeba já jako začátečník dělám nevědomky, opakovaně a neúmyslně. I taková pitomost, že uložím EPS v aktuální verzi. Nebo třeba zapomenutý bod, zamknutá vrstva.....
Třeba v AdobeStocku už mne při nahrávání rovnou upozorňují, že daná fotka není ostrá, dle jejich představ či je rozšumělá. Zatím jsem vždy usoudila, že je lepší to smazat, neposílat dál
Naprogramovaný algoritmus, který vektor či fotku projede má sice nějakou nemalou cenu, je to ale investice, která je pak určitě levnější než člověkohodina a v budoucnu se prostředky na ni vynaložené určitě vrátí.. minimálně šutru, když né nám :) ;)

Podívej se po rozšíření do ilustrátoru s názvem Vectorstockhelper. Je to plugin na export právě pro fotobanky. Ten umí tyhle chyby odhalovat a exportovat rovnou i eps10 s jpg najednou (ale je to omezené velikostí plátna).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: shutterstock

Příspěvekod Návštěvník » 30. září 2017 10:49

prosím vás u nahrávání keywords u shutterstocku proč to nejde když zkopíruju slova z jiné fotobanky proč mi to označí jako jedno slovo a nejde to rozdělit to musím na shutterstocku dělat ručně? :? :oops: Někdo rada?

Děkuju moc
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 2a00:1028:8d1c:533a:e90e:2a73:24a2:18xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 30. září 2017 11:11

jsou tam čárky oddělující jednotlivá slova?
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 30. září 2017 11:54

Anika píše:Podívej se po rozšíření do ilustrátoru s názvem Vectorstockhelper. Je to plugin na export právě pro fotobanky. Ten umí tyhle chyby odhalovat a exportovat rovnou i eps10 s jpg najednou (ale je to omezené velikostí plátna).


Díky, kouknu se po tom, ta velikost plátna problém bude, fotolia / adobestock vyžaduje 15 mpx a já tam nahrávám vektory ráda, protože se tam dobře prodávají :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: shutterstock

Příspěvekod ivusakzkrabice » 30. září 2017 12:00

Návštěvník píše:prosím vás u nahrávání keywords u shutterstocku proč to nejde když zkopíruju slova z jiné fotobanky proč mi to označí jako jedno slovo a nejde to rozdělit to musím na shutterstocku dělat ručně? :? :oops: Někdo rada?

Děkuju moc


zřejmě tam máš jen mezeru, kterou ss uznává jako oddělení slov, které patří k sobě a tvoří dohromady vždy jeden keyword.
myslím, že ss bere jen čárky a tuším i středníky..
myslím, že 123RF při snaze použít použité keywordy u schválených to takhle znesnadňuje mezerama :) ;)
ale pokud chceš snadnější cestu ke keywordům a nevadí ti i něčí práci tak trochu vykrást, tak zkus tohle http://www.microstock.top/kwtool.html Já to teda používám nejvíc pro inspiraci, občas jsou slova, která mne prostě nenapadnou a v tom je výborný! :)
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 30. září 2017 12:17

Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod Anika » 30. září 2017 13:57

ivusakzkrabice píše:
Anika píše:Podívej se po rozšíření do ilustrátoru s názvem Vectorstockhelper. Je to plugin na export právě pro fotobanky. Ten umí tyhle chyby odhalovat a exportovat rovnou i eps10 s jpg najednou (ale je to omezené velikostí plátna).


Díky, kouknu se po tom, ta velikost plátna problém bude, fotolia / adobestock vyžaduje 15 mpx a já tam nahrávám vektory ráda, protože se tam dobře prodávají :) ;)


To se týká jen exportu jpg, já s tím exportuju eps, a jpg pak dodatečně jako uložit pro web. Ten plugin dokáže zvětšit plátno pro export do jpg zhruba 5x, víc ne, takže nelze exportovat jako jpg vektor o původní velikosti 200 x 200px, ale 1000 x 1000 jde ok. (Na velikost pro fotobanky). Ale kdo dělá velké vektory, zvládne export jedním klikem :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé