shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Kolemjdoucí » 29. květen 2018 11:56

Navstevnik_3 píše:Neni to nejaky hoax? Ja jsem teda kolikrat dost paranoidni, ale todle mi prijde uz docela za hranou.

Je tu nekdo ze stalych clenu kdo by to chtel vyzkouset?

Aby to nebylo vylozene na test nekdo s podobnym stylem: https://www.shutterstock.com/cs/image-p ... -740444881

Koupil bych nejaky konkretni obrazek v domluveny cas OD a pak si dat vedet jestli se to pripocetlo?


pár takových ilustrací v portfóliu mám, nechci ale dávat link sem. Jde poslat na email, nebo jinam?
Hodnocení: 0
Kolemjdoucí
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod zdenat5 » 29. květen 2018 12:34

Všimla sem si už dávno, nikdy neprodaných vektorů umístěných jako oblíbené, ale říkala sem si, že se jim to asi líbilo a tak to zvýhodnili, tak to i jednu dobu bylo. Většina se jich v popředí drží dost dlouho. Tak nevím - pravda je, že možnost kontroly nemáme žádnou. :cry:
Když přestaneme těmhle kolosům věřit, asi nám nezbývá nic jiného než s tím seknout.
Otázka je jak moc nás okradou .
Zdena
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 626
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +132

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 29. květen 2018 13:07

Podobné myšlenky ohledně prodejů, které běží jaksi na pozadí, mne napadají už dávno. A neexistuje možnost, jak to prověřit. I když někde na ten obrázek kápneme, tak nevíme, na které fb mohl být zakoupen. Většina z nás nahrává na minimálně 3 fb. V časovém horizontu cca 1 týdne (nahráno i prodáno, ale nezaplaceno) by se to možná zjistit dalo, ale u starších obrázků???
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: shutterstock

Příspěvekod Hamin » 29. květen 2018 13:58

Toto již řeší na fóru Shutterstocku: https://forums.submit.shutterstock.com/ ... heated-us/

Zatím se k tomu SS vůbec nevyjádřil. Jak zvláštní.. :roll:
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 29. květen 2018 14:26

Podle mě je jedinou možností to hromadně zkoušet - tedy udělat nějakou iniciativu -- nejlépe na globálním fóru microstockgroup.com a domluvit si testovací stažení - v okamžiku, kdy budou Shutterstockové fórum pak bombardovat desítky až stovky lidí s tím, že se jim nezapočítal upload, tak s tím začne Shutterstock něco dělat. Žádnou jinou možnost, jak prokázat, že se nějaký prodej nezapočítal nevidím. To, že se někde objeví moje fotka a u toho "zdroj: Shutterstock" nic neznamená. Mohlo se stát třeba to, že nějaký podvodník zakoupil fotky kradenou kreditkou a pak je dal někam na stažení (už se mi to jednou u jiné fotobanky stalo - na warezu se objevila moje nová ilustrace, kterou jsem nahrál jen na tu jednu fotobanku a neměla ani jeden prodej).
+Mickies Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 29. květen 2018 14:28

SS taky rozdava obrazky i vidka v ramci marketingovych kampani
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Baldion » 29. květen 2018 16:16

zdenat5 píše:Ahoj,
bude to tak jeden mi tam nechce už druhý den - přejmenovávám ho a, b, c, d, atd a nic - ostatní schváleny hned. Třeba je to boj proti manufakturistům. Prodeje bídné. :roll:


Dělám to úplně stejně. Zatím je rekord písmeno "r". Uvidíme, jestli se dostanu i dál. :lol:
+zdenat5 Hodnocení: +1
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: shutterstock

Příspěvekod Navstevnik_3 » 29. květen 2018 16:42

Kolemjdoucí píše:
Navstevnik_3 píše:Neni to nejaky hoax? Ja jsem teda kolikrat dost paranoidni, ale todle mi prijde uz docela za hranou.

Je tu nekdo ze stalych clenu kdo by to chtel vyzkouset?

Aby to nebylo vylozene na test nekdo s podobnym stylem: https://www.shutterstock.com/cs/image-p ... -740444881

Koupil bych nejaky konkretni obrazek v domluveny cas OD a pak si dat vedet jestli se to pripocetlo?


pár takových ilustrací v portfóliu mám, nechci ale dávat link sem. Jde poslat na email, nebo jinam?


napis mi prosim sem: pz383@email.cz

domluvime se. Diky
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 29. květen 2018 17:10

Určitě dejte pak vědět, jak to dopadlo. Ale obávám se, že by to musela být náhoda, asi by to fakt chtělo masovou akci. Je spíš pravděpodobné, že k tomu nedochází soustavně, ale jenom sem-tam, což ovšem při té frekvenci nákupů může házet i tak celkem pěkné částky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: shutterstock

Příspěvekod zdenat5 » 30. květen 2018 06:15

Baldion píše:
zdenat5 píše:Ahoj,
bude to tak jeden mi tam nechce už druhý den - přejmenovávám ho a, b, c, d, atd a nic - ostatní schváleny hned. Třeba je to boj proti manufakturistům. Prodeje bídné. :roll:


Dělám to úplně stejně. Zatím je rekord písmeno "r". Uvidíme, jestli se dostanu i dál. :lol:

No jo po třech dnech jsem to tam protlačila a odmítli mi to, že název není popisný a anglicky . :lol:
A teď to zase nejde.Fakt dobrý. :lol: A jako bonus - ani jeden prodej. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 626
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +132

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron