Similar content - omezení podobných obrázků

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod mada » 5. květen 2019 18:53

Začínám chápat, odkud vítr fouká... :D ;) A proč se o "toho pána" tak zasazujete. :D
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod castyhost » 5. květen 2019 19:46

ja to nechapu
davam fant
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.xx

Reputace: 0

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod Baldion » 5. květen 2019 20:33

mada píše:Začínám chápat, odkud vítr fouká... :D ;) A proč se o "toho pána" tak zasazujete. :D

Myslíte, že je to "hostovo" portfolio? "Ale fotí hezky, to nemůžu říct." :D
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod Host » 5. květen 2019 22:43

Ne, to není "Hostovo" portfolio :)
Jídlo skoro nefotím protože bych ho sežral už v průběhu příprav na focení :D
Ten pán je služebně mladší, ale dobrý.
Mlátí to s vámi opravdu velmi silně Mado.
Zajděte si někam, kde vám poradí jak se toho zbavit... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod mada » 6. květen 2019 07:58

Host: Do poradny si zajděte vy, dala jsem do relevantního vlákna link na jedno portfolio, původně s jedním krátkým komentářem, že mi hlava nebere, že projde 30 skoro stejných fotek (což tady mnohokrát udělali jiní lidé s jinými portfolii), protože v tomto tématu lidi řeší, co způsobí, že podobné fotky projdou nebo neprojdou, a vy to musíte dokola a dokola komentovat nějakými řečmi o závisti. Tak se omlouvám, že jsem vám šlápla na kuří oko, a tímto končím a jdu pracovat, protože je pondělí a musím připravit a nafotit spoustu fotek, jelikož nahrát 30x jednu a tu samou mi neprochází. Pak se samozřejmě budu tak 4-5 hodin zalykat závistí, protože to, že někomu prochází, co Shutterstock nazývá content spammingem, je vždy známkou mimořádně kvalitního a záviděníhodného portfolia, zvláště když někomu projde třeba 30 fotek jedné pampelišky nebo fotek jak z mobilu - to se nad kvalitou jeho fotek můžu přímo udusit.
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod hanecek » 6. květen 2019 08:04

Já bych to řekl tak. Z pohledu kupujícího je lepší pokud má na výběr vyfocené jídlo i z různých variant.Portfolio je hezké. Co se týče schvalování.. no mě taky vyhodí celou várku s tím že je to similar.. a pak ji zase vezmou. záleží kdo tam sedí.
Hodnocení: 0
hanecek
 
IP: 2a00:ca8:a10:5000:71cf:44ac:d918:99xx

Reputace: 0

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod Návštěvník » 6. květen 2019 08:07

Máte pravdu. Je to tady hrozné. Jenom samí zlí cizí lidé, je toho celá planeta. Všichni nám házejí klacky pod nohy, jakoby neměli nic jiného na práci. Ve fotobankách hromada nekvalitního obsahu, už toho je tam několik miliónů a vůbec to nejde zastavit. Ach to pondělí.....
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod Egeris » 6. květen 2019 08:09

Fotky jako tak hezké, ale musím souhlasit s mada. Většina z nich je si extrémně podobná, dokonce lze najít i takové, které jsou víceméně stejné, třeba tyhle 2:

https://www.shutterstock.com/image-photo/delicious-homemade-soup-bear-garlic-fresh-1368641075

https://www.shutterstock.com/image-photo/delicious-homemade-soup-bear-garlic-fresh-1368641072

Jediný rozdíl co vidím je v úpravě - ta první je asi neupravená, jak vylezla z foťáku, zatímco ta druhá už upravená je. Jinak jsou to totožné snímky :D

Mně taktéž odmítají fotky kvůli podobnosti, i když jsou třeba z jiného úhlu či v jiné kompozici. Tady projdou dvě naprosto totožné fotky (a stejných je jich tam asi víc). Tak nevím, nejspíš budu taky obviněn ze závisti :lol:

No a o šrotu z telefonů, případně naprosto expozičně nezvládnutých fotkách, kterých denně přijímají tuny, to už nemá smysl se asi bavit ;) ... ono celkem naštve, když tomu člověk věnuje čas, jak focením, tak pak v editoru a nakonec mu fotku zamítnou kvůli šumu či podobným nesmyslům... a pak vidí, že někdo jiný tam cpe stovky fotek krajinek s vypálenou oblohou a vesele mu to berou. Fakt to není o závisti, spíš o frustraci z toho, že pravidla platí jen pro někoho :roll:
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod GreatWhite » 6. květen 2019 08:49

jsem jediný komu se zdá, že mu chybí na těch fotkách trochu projasnění???
+Anika Hodnocení: +1
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Similar content - omezení podobných obrázků

Příspěvekod GreatWhite » 6. květen 2019 09:53

celý tento problém takového masového nahrávání jednoho motivu 500 krát jinak je i v tom, že pak dá borec při úpravě v Lightroomu Synchronizovat celou kompletní sadu, ale u poloviny fotek ze setu pak chybí trochu světla. protože má jiný úhel záběru nebo se mu nějak změnily podmínky při focení, to chtělo někde jinak potahat za čudlíky při úpravě. anebo měl prostě jenom unavené oko u první fotky a synchronizací poslal celou sadu do té pověstné černé díry :/ potom má třeba dvě stránky pěkně naaranžovaného čokoládového řezu s banánem, ale zákazník mu stejně na dva kliky myší uteče....a koupí si fotku dortíku od weyo, který má jak aranžmá, tak nasvícení a postprocess dotažený u celé sady do konce....chci říct, jako asi se dá krátkodobě bojovat s tou kvantitou fotek na fotobankách svou vlastní kvantitou v portfoliu, ale vždycky si to trochu odnese kvalita :/ navíc 20 tisíc fotek jídla proti 30 milionům fotek jídla :) stejně už je ten boj předem prohraný, to prostě nedožene nikdo
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé