3D obrázky a vše kolem nich

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod PandaWild » 12. leden 2017 12:21

Proč to vlastně z Photoshopu ukládáš tím "Save to web" místo "Save as" ? Já nějak nikdy nepochopil, k čemu vlastně je to uložení pro web, vždy ukládám jen jako běžné obrázky. Tak jestli to nezpůsobuje tahle volba, a raději zkusit použít Save as ?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Neznamy » 12. leden 2017 12:42

Gamut originálu je jaký - Adobe RGB (nebo nějaký podobný širší gamut) nebo taky sRGB?
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 12. leden 2017 12:46

PandaWild píše:Proč to vlastně z Photoshopu ukládáš tím "Save to web" místo "Save as" ? Já nějak nikdy nepochopil, k čemu vlastně je to uložení pro web, vždy ukládám jen jako běžné obrázky. Tak jestli to nezpůsobuje tahle volba, a raději zkusit použít Save as ?

Skúšal som aj "Save as" hneď ešte včera večer na najvyššiu kvalitu. Výsledok úplne na chlp rovnaký so "Save for Web", tj. pruhy ako na americkej vlajke. :lol:
Vyskúšal som zo zúfalstva ešte exportovať zdrojové Fireworks png a aj zdrojové psd z Photoshopu v Gimpe a tiež bezúspešne. Všade len pruhy..., pruhy..., pruhy... Tak jo, asi s tým nijak nepohnem. Skúsim poslať na fotobanky výstupné JPG z Fireworksu, pretože sa mi zdá najlepšie a budem hodne dúfať, že hoši na fotobankách majú kvalitné monitory na ktorých tie pruhy nebude vidieť a nie takú 9 ročnú vykopávku od "ťamťungu" ako mám ja. :lol:

Neznamy píše:Gamut originálu je jaký - Adobe RGB (nebo nějaký podobný širší gamut) nebo taky sRGB?

Táto informácia sa dá kde zistiť?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Neznamy » 12. leden 2017 13:17

Bananaboy píše:
Neznamy píše:Gamut originálu je jaký - Adobe RGB (nebo nějaký podobný širší gamut) nebo taky sRGB?

Táto informácia sa dá kde zistiť?


Např. ve Photoshopu - paletka Informace. Myslím, že to neukazuje defaultně, takže postup pro zapnutí:
Volby panelu (ikonka čtyři proužky v pravém horním rohu paletky Informace), zde sekce Stavové informace, zaškrtnout Profil dokumentu (ve Photoshopu CC třetí položka shora v levém sloupci).

Jinak já tam proužky vidím i na mém EIZO CG318 monitoru. Takže jenom monitorem to nebude.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 12. leden 2017 13:25

Neznamy píše:Např. ve Photoshopu - paletka Informace. Myslím, že to neukazuje defaultně, takže postup pro zapnutí:
Volby panelu (ikonka čtyři proužky v pravém horním rohu paletky Informace), zde sekce Stavové informace, zaškrtnout Profil dokumentu (ve Photoshopu CC třetí položka shora v levém sloupci).

Jinak já tam proužky vidím i na mém EIZO CG318 monitoru. Takže jenom monitorem to nebude.

Tak díky za vysvetlenie. Našiel som to, zapol som to a píše mi to, že:

"Untagged RGB (8bpc)"

Tak teraz neviem.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Neznamy » 12. leden 2017 14:13

Bananaboy píše:"Untagged RGB (8bpc)"

Tak teraz neviem.


Hm, tak to taky nevím. Když upravuji fotky mám Adobe RGB (16bpc). Zkusil jsem si cvičně vytvořit nový dokument Untagged RGB (8bpc) a gradienty byly pěkné, bez hran. Převedl jsem do sRGB a kromě toho, že zelené (ale i jiné barvy) ztratily svou sytost, se nic nezměnilo, gradienty ani pak nemají hrany. Tak mě nenapadá co poradit.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod PandaWild » 12. leden 2017 14:23

- poslat někomu zdrojový PSD a exportovaný JPG na porovnání
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod ToM » 12. leden 2017 14:59

PandaWild píše:Já nějak nikdy nepochopil, k čemu vlastně je to uložení pro web...?


Dá se tím docílit absolutně minimální velikosti souboru + jsou tam další rozšířený voby ukládání, třeba počet barev pro gif, jemně odstupňovaná kvalita jpeg a podobně. Nesedím teď u toho a používám to ojediněle, tak teď z halvy nevím vše přesně. Je tam navíc dvouokenní zobrazení originálu a komprimovaného obrázku, takže se dá pěkně nastavit kompromis mezi kvalitou a velikostí výsledného souboru. Pro fotobanky bych to asi nepoužil, tam dávám kvalita zásadně na max., ale ještě dneska jsou weby, kde je max. velikost vkládaného obrázku třeba 50kb a k tomu to používám.
+PandaWild Hodnocení: +1
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 12. leden 2017 17:55

U mňa je to zvyk z Illustratoru. Tam sa bez "Save for Web and Devices" nezaobídem. Väčšinu ilustrácií kreslím na plátno 380x400 pixelov a keby som to ukladal priamo cez "Save as" do jpg, tak by aj tie jpg mali len 380x400 pixelov. V "Save for Web and Devices" sa dá vektor pekne zväčšiť na ľubovolný rozmer.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod sentio » 13. leden 2017 20:41

Pánové (dámy jsem v tomto vláknu nezahlédl),
tak spouštím nový "pack" a to mého Birdie ... to bude trhák
zatím plánuji udělat kompletní abecedu

https://www.shutterstock.com/image-illu ... -552226084

máte nějaké postřehy?
- když se porovnám s osta, tak mi připadá, že ostatní mají "záběry" více zblízka - asi ty další udělám také tak, by více vyplnily prostor

Váňa
PS: vše děláno v Blenderu
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
sentio
 
Příspěvky: 138
Registrován: 15. říjen 2015 08:31

Reputace: +20

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé