Časopis hledá fotografy

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod Host » 7. srpen 2017 20:37

admin píše:
Host píše:
admin píše:No možná lepší než nadávat na ceny a podmínky by bylo jim napsat a zeptat se :)

Ech, tak přesně to je škoda času udělat...
Po pár letech zkušeností ve fotobyznysu už většina lidí odhadne co smysl má a co ne.
V podstatě je to asi tak, že nakladatelství, kde by mělo nějaký význam usilovat o zaměstnání jako fotograf, se dají spočítat na prstech jedné ruky a zrovna tahle firma mezi nimi není... :)
Nedávno jsem četl nabídku jedné velké mezinárodní firmy. Hledali grafika na plný úvazek za 17 800Kč hrubého. Nutnost přesčasů, které bohužel neproplácí, pohotovosti (přímý vztah k výrobní lince v nepřetržitém provozu) příspěvek na obědy 50Kč a týden dovolené navíc. A to se vyplatí... :lol:

Jasný, takže je lepší všechny příležitosti zahodit a raději vysedávat na fóru a plácat tady... no každý to máme naštěstí trochu jinak :)


To tedy máme... ;) Když plácám tady, tak počítač zpracovává něco, za co dostanu zaplaceno.
Pokud budu využívat tyhle "příležitosti", tak jen nacpu svá data lidem i firmám a stejně se opět přesvědčím jen o tom, co už dávno vím...
Koneckonců, možná jste Admine přesně ten člověk, kterého hledají... ;)
+Bananaboy, +Marian Hodnocení: +2
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod Jezi » 7. srpen 2017 23:27

Ahoj,
jsem z Deco Media, takže se klidně můžete ptát. Pokud si zajdete do trafiky a najdete tam Krásný venkov nebo Nové proměny bydlení, tak pochopíte co hledáme.
KV je o velkých fotkách, o pocitech a emocích. Tady je potřeba, aby každá fotka měla něco navíc.
NPB je primárně o bydlení, tzn. interier a dekor.

Proč hledáme? .. Vypadla nám fotografka na mateřskou a hlavně občas je potřeba změna. :)
Forma spolupráce? .. Na fakturu placeno za fotku nebo paušál. Záleží na vašem čase a schopnostech.
Peníze? .. to záleží jak budete dobří. Sazby se pohybují v základu od 400-1000, u těch hodně dobrých a po nějakém čase i o dost víc.

Na našich časopisech už vyrostlo spousta designerů a fotografů, tak jestli se chcete přidat, určitě napište na hr@deco-media.cz
+admin, +ypres.bass Hodnocení: +2
Jezi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 7. srpen 2017 23:10

Reputace: +2

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod Jezi » 8. srpen 2017 07:35

venkovan píše:Mám s nimi osobní zkušenost - pokud nechtějí, nekomunikují a nijak nereagují. Chtějí exklusivní fotky na základě jejich představ jen pro svůj časopis za mikrostockovou cenu, nejlépe zdarma. Berou běžně z SS.
Tento koment nechápu. Fotografové, pokud jsou dobří, tak pro nás pracují dlouhodobě. A bohužel jsme zatím nedostali žádnou fotku zadarmo... :lol:
Hodnocení: 0
Jezi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 7. srpen 2017 23:10

Reputace: +2

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod admin » 8. srpen 2017 14:30

Jezi píše:Ahoj,
jsem z Deco Media, takže se klidně můžete ptát. Pokud si zajdete do trafiky a najdete tam Krásný venkov nebo Nové proměny bydlení, tak pochopíte co hledáme.
KV je o velkých fotkách, o pocitech a emocích. Tady je potřeba, aby každá fotka měla něco navíc.
NPB je primárně o bydlení, tzn. interier a dekor.

Proč hledáme? .. Vypadla nám fotografka na mateřskou a hlavně občas je potřeba změna. :)
Forma spolupráce? .. Na fakturu placeno za fotku nebo paušál. Záleží na vašem čase a schopnostech.
Peníze? .. to záleží jak budete dobří. Sazby se pohybují v základu od 400-1000, u těch hodně dobrých a po nějakém čase i o dost víc.

Na našich časopisech už vyrostlo spousta designerů a fotografů, tak jestli se chcete přidat, určitě napište na hr@deco-media.cz


Díky za vyjasnění poptávky! Třeba se něktrý z fotografů ozve. Já patřím mezi grafiky, na focení jsem takový lepší amatér :) I když několik mých fotek už v Krásném venkově bylo :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod Host » 8. srpen 2017 15:28

Jezi píše:Ahoj,
jsem z Deco Media, takže se klidně můžete ptát. Pokud si zajdete do trafiky a najdete tam Krásný venkov nebo Nové proměny bydlení, tak pochopíte co hledáme.
KV je o velkých fotkách, o pocitech a emocích. Tady je potřeba, aby každá fotka měla něco navíc.
NPB je primárně o bydlení, tzn. interier a dekor.

Proč hledáme? .. Vypadla nám fotografka na mateřskou a hlavně občas je potřeba změna. :)
Forma spolupráce? .. Na fakturu placeno za fotku nebo paušál. Záleží na vašem čase a schopnostech.
Peníze? .. to záleží jak budete dobří. Sazby se pohybují v základu od 400-1000, u těch hodně dobrých a po nějakém čase i o dost víc.

Na našich časopisech už vyrostlo spousta designerů a fotografů, tak jestli se chcete přidat, určitě napište na hr@deco-media.cz


Jo, to je přesně ono. Výdělek 1000Kč (třeba i nižší), jízda na druhý konec republiky vlasním autem, odpracovaný čas, amortizace vlastního vybavení... K tomu připočtěte exkluzivitu díla pro daný účel a to, že za ten čas neuděláte vůbec nic jiného.
Stále je to výhodné???
Vydělají si ti nejlepší po odečtení nákladů alespoň průměrný plat v Čr?
Pravidelně, opakovaně???
To asi ne... :lol:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod Host » 8. srpen 2017 15:40

Ještě na okraj: profesionálně vypadající fotografie světelně složitějších interiérů, opravdu nepořídíte se dvěma světly a jednou odrazkou. Musíte mít opravdu kvalitní a široký světelný park, abyste dokázali svá schémata obměňovat a už ve třetí sadě nebyli nudní.
To je také důvod proč shání nové "Hejly" ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod knutt » 8. srpen 2017 17:09

Hoste a voni z toho Deco Media tě tam nutí pracovat? Prože jinak popisuješ situace které už běží x let.Jo svět se změnil ;)
Hodnocení: 0
knutt
 
IP: 81.200.57.1xx

Reputace: 0

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod castyhost » 8. srpen 2017 17:23

zase si Hoste potrebujes vytahat prirozeni, hotovej koncert
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod Host » 8. srpen 2017 20:04

knutt píše:Hoste a voni z toho Deco Media tě tam nutí pracovat? Prože jinak popisuješ situace které už běží x let.Jo svět se změnil ;)

Jo, svet se zmenil. Nekteri bojuiji s vetrnymi mlyny typu IStock, nebo Fotolia protestnim smazanim portfolia. Ja jen doplnuji informace tam, kde nejsou uplne a verim, ze tim mozna pomohu nekterym zacinajicim kolegum od zbytecneho zklamani. Tohle vidim nekde na urovni prodavani "znackovych" hrncu duchodcum. Taky jim je prodavaji uz leta. Mile nakladatelstvi ma moznost vse, co jsem zde napsal, vyvratit a ziskat tak zastupy novych talentu. Admin to muze smazat a mne zablokovat. Takze neni duvod k nejakemu vzruseni.... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Časopis hledá fotografy

Příspěvekod admin » 8. srpen 2017 20:10

Host píše:
knutt píše:Hoste a voni z toho Deco Media tě tam nutí pracovat? Prože jinak popisuješ situace které už běží x let.Jo svět se změnil ;)

Jo, svet se zmenil. Nekteri bojuiji s vetrnymi mlyny typu IStock, nebo Fotolia protestnim smazanim portfolia. Ja jen doplnuji informace tam, kde nejsou uplne a verim, ze tim mozna pomohu nekterym zacinajicim kolegum od zbytecneho zklamani. Tohle vidim nekde na urovni prodavani "znackovych" hrncu duchodcum. Taky jim je prodavaji uz leta. Mile nakladatelstvi ma moznost vse, co jsem zde napsal, vyvratit a ziskat tak zastupy novych talentu. Admin to muze smazat a mne zablokovat. Takze neni duvod k nejakemu vzruseni.... ;)


Přijde mi to jako zajímavá diskuze a tak nevidím důvod proč něco mazat a někoho blokovat. Dokud je diskuze na slušné úrovni, tak nic nemažu.
+Marian, +PandaWild, +duben Hodnocení: +3
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé