Danění přímů z fotobank

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 17. únor 2018 17:26

Budu jediný kdo to (podle staré klasiky) bude vyplňovat ručně na předtištěný formulář a pak ponese na FÚ do podatelny? :-)
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1435

Příspěvekod ivusakzkrabice » 17. únor 2018 17:32

PandaWild píše:Budu jediný kdo to (podle staré klasiky) bude vyplňovat ručně na předtištěný formulář a pak ponese na FÚ do podatelny? :-)

Nechci strašit, ale i když se vyplní digitálně, tak je potřeba ho tam hodit, teda loni mi to tam vyskočilo hned poté, co sem si myslela, že už jsem svou povinnost splnila :D
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod PandaWild » 17. únor 2018 18:05

Vyplní digitálně, zanese jim disketu a oni ji přicvaknou k formuláři? :D
PandaWild

Příspěvekod kardy » 20. únor 2018 22:27

Dobrý den
Prosím pěkně o radu. Pod jaké číslo v daňovém přiznání ve formuláři budete zadávat celkový výdělek za prodeje ve fotobakách. Jsem důchodkyně a nevím si rady. Sleduji Vaše příspěvky už 3 roky a vidím,že máte velký přehled o fotobankách. Děkuji mnohokrát. kardy
kardy

Reputace: 0

Příspěvekod Návštěvník » 21. únor 2018 10:15

kardy píše:Dobrý den
Prosím pěkně o radu. Pod jaké číslo v daňovém přiznání ve formuláři budete zadávat celkový výdělek za prodeje ve fotobakách. Jsem důchodkyně a nevím si rady. Sleduji Vaše příspěvky už 3 roky a vidím,že máte velký přehled o fotobankách. Děkuji mnohokrát. kardy

http://www.fotobanky.cz/navod-danove-priznani-fotobanky
Návštěvník

IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Příspěvekod styna » 21. únor 2018 18:31

Ahojte, měla bych jeden teoretický dotaz. Jak moc je komplikované vyplňovat daňové přiznání, kdybych si během roku zřídila živnostenský list? Doteď jsem OSVČ podle autorského zákona. Jak se to pak řeší? Ptám se zatím zde, než tohle téma nadhodím na FÚ. Co vím, tak v daňovém přiznání se nedá rozpočítat příjem se 40% a 60% paušálem...
styna

Reputace: +55

Příspěvekod PandaWild » 21. únor 2018 19:13

Sice to nevím jistě, ale myslím si že s tím by neměl být problém. Nerozděluješ jednu činnost na různé paušály, ale jsou to dvě odlišné činnosti, které se v rozpisu paušálů uvedou samostatně. Jedna část výdajů jsou Autorské honoráře 40%, druhá část jsou živnostenské práce (já to pojmenovávám Grafické práce 60%), to jsou 2 činnosti, jen se musí vybrat která se uvede jako hlavní (na 1. řádku) a kolik dělaly příjmy u každé z těch činností. Nedá se to kombinovat s prokazatelným výdajem, ale různé paušály je možné kombinovat.

Na FÚ bych se raději neptal, mohli by se chtít šťourat v tom, "jak je možné tu samou činnost vést jednou jako autorskou 40% a jindy jako živnost 60%?"
PandaWild

Příspěvekod styna » 21. únor 2018 19:36

díky za odpověď. Když jsem ten dotaz psala, tak jsem úplně zapomněla na přílohu k daňovému přiznání. Tam to jde oddělit. Teď zbývá jen promyslet, co můžu dělat na živnost... To problém nebude :)
styna

Reputace: +55

Příspěvekod Ravennka » 21. únor 2018 20:22

Nech si tam dát všechno z volné živnosti :mrgreen: je to v rámci té tisícovky :twisted:

A jestli máš odbornou školu, tak si rovnou nech napsat i příslušnou vázanou činnost... ;) drahá polovička chtěla cosi, aby mohl stavět oficiálně PC (musí být elektroprůmka, nebo alespoň kdysi to tak bylo) a dostal tam i cosi, že může opravovat i tramvaje :lol: (přesně už si to nepamatuju, tohle mi utkvělo v paměti)
Ravennka

Reputace: +848

Příspěvekod PandaWild » 21. únor 2018 20:41

styna píše:díky za odpověď. Když jsem ten dotaz psala, tak jsem úplně zapomněla na přílohu k daňovému přiznání. Tam to jde oddělit. Teď zbývá jen promyslet, co můžu dělat na živnost... To problém nebude :)
Potřebuješ minimálně tohle:

15. Výroba, rozmnožování, distribuce, prodej, pronájem zvukových a zvukově-obrazových záznamů a výroba nenahraných nosičů údajů a záznamů

62. Příprava a vypracování technických návrhů, grafické a kresličské práce

68. Fotografické služby

A pro Ravennku ještě :D :

35. Výroba drážních hnacích vozidel a drážních vozidel na dráze tramvajové, trolejbusové a lanové a železničního parku
PandaWild

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse