Do kolika FB přispívat?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod ypres.bass » 7. leden 2017 14:10

v mém případě:
ČTK+Profimedia - 95% mých příjmů
123RF a BigStock- po tě letech jsem už přelezl aspoň přes polovinu min.výplaty
Fotolia a iStock - dají aspoň 1$ ročně (přestože neberou editorial)
Dreamstime a POND5 - nedají ani to, kašlu na ně
ShutterStock - ani 8. pokus se tam dostat neprošel

* a je to sežazené podle příjmů (podle velikosti portfolia by musel být DS před Fotolií)
Hodnocení: 0
www.politicon.eu | www.simonds.store
Uživatelský avatar
ypres.bass
 
Příspěvky: 351
Registrován: 2. duben 2014 12:55
Bydliště: Pardubice

Reputace: +26

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod Trueblackheart » 7. leden 2017 14:21

Já začal loni na 6 fotobankách. Jako první jsem zrušil depositphotos a postupně ruším dreamstime.
Na deposit se neprodalo nic a skoro všechno vyhazovali a na dreamstime se za rok prodala 1 fotka za 35 centů. Při minimální výplatě 100 dolarů se tím opravdu nehodlám zabývat.
Zůstal jsem na shutterstocku, fotolii, bigstock a 123rf řazeno podle výše výdělků.
Ovšem každý to bude mít úplně jinak podle velikosti portfolia, témat a délky doby přispívání na konkrétí fotobanku.Stačí mi tedy 4 fotobanky které něco generují než být na 10 na kterých se ani nedostanu na výplatu.A ušetřený čas můžu věnovat tvorbě a zdokonalování se.
Co se týká prodejů tak shutterstock a fotolia jedou prakticky od začátku a bigstock s 123rf se chytly tak po 3-4 měsících.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Trueblackheart
 
Příspěvky: 130
Registrován: 26. červen 2016 11:19

Reputace: +37

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod Ravennka » 7. leden 2017 14:32

Jsem jediná osoba, která submituje jako druhotnou činnost? Koukám na zprávy a u toho si odklikám... sleduju film, u toho si odklikám... mám čas v práci, u toho si odklikám; čistím si zuby, u toho si odklikám 8-)

Určitě bych místo toho nic nového netvořila ani bych nedělala jinou činnost, která může generovat nějaký příjem...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod Trueblackheart » 7. leden 2017 14:47

No nějaký čas to zabere, dělám to ručně, výběr kategorií a tak. Jediný udělátko co používám je photostock na názvy a klíčová slova. Do nějakýho automatickýho nahrávátka se mi nechce zadávat jména a hesla. Už tu bylo dost vybílených účtů. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Trueblackheart
 
Příspěvky: 130
Registrován: 26. červen 2016 11:19

Reputace: +37

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod castyhost » 7. leden 2017 14:55

treba v Zoneru pridas nazev+kw a pres dobrý FTP (fillezila) nahrajes a pak odklikas
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod Trueblackheart » 7. leden 2017 15:02

Ano přes ftp nahrávám, ale stejně musim vybírat kategorie a třeba na fotolii to občas vyžaduje dost psychického úsilí.Ženský maj asi holt lepší multitasking. Já bych u toho na tv čumět nemoh, stačí když na mě někdo mluví a neudělám nic :) a dělat to na 10 fotobankách tak to už je nějakýho času co můžu využít jinak. Z těch kam nahrávám se to nemusí řešit jen u 123rf, ale tam se zase musíš řešit s podporou aby to vůbec nekdo schválil.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Trueblackheart
 
Příspěvky: 130
Registrován: 26. červen 2016 11:19

Reputace: +37

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod castyhost » 7. leden 2017 15:16

jj, jsem tu prvni den :-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod Fug4s » 7. leden 2017 17:06

Dobře asi nechám jen ty 2 kde se prodává a počkám jestli se na 123RF nebo Dreamstime z těch cca 120 souborů něco prodá. Pak bych tam kdyžtak nahrával. Jestli ne tak na ně prdim.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod castyhost » 7. leden 2017 17:14

a co si uz nafotil tim darkem od Jeziska?
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Do kolika FB přispívat?

Příspěvekod Fug4s » 7. leden 2017 17:24

dneska jsem udělal 40 fotek, blbnul jsem celý dopoledne. Budu nahrávat v pondělí. JInak už jsem vyfotil 400 fotek. Nejvíce jsem pyšný na zmrzlý listy na ledu ale prodal se jen jeden. :) Jinak jsem to po... Koupil jsem obyč kompakt - původně to mělo být jen na focení synka jako momentky a akorát jsem začínal s FB tak jsem nevěděl jak moc budu fotit. Samozřejmě že většinu fotek mi vyhazujou že je tam moc šumu nebo rozpixelovaný. :(
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé