Dotaz na PanduWild

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Dotaz na PanduWild

Příspěvekod Navstevnik_3 » 28. listopad 2018 11:19

Ahoj, PandaWild

prosimte z kontextu jsem pochopil, ze jsi prestal pridavat na FB novy obsah.
Muzu se zeptat zjednodusene jak se to projevilo na vydelku?

Jak dlouho neprispivas a jaky je trend na ruznych FB, jestli se uz da delat nejaky zaver.

Ja pridavam uz jen ze zvyku, ale prodejnost novych veci je minimalni napric FB. Takze motivace nulova. Otazka jen jestli to nezacne klesat pri neaktivite.

predem diky za info, pokud se podelis :)
Hodnocení: 0
Navstevnik_3
 
IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Re: Dotaz na PanduWild

Příspěvekod PandaWild » 28. listopad 2018 12:03

Budou to už 2 roky co jsem přestal nahrávat. Nedá se moc vyhodnotit, jak velký vliv má nahrávání na prodejnost, protože prodejnost klesá sama o sobě. Pozvolný pokles sice je, ale co jsem tak porovnával s jinými fotobankéři, zdá se že to odpovídá obvyklému trendu. Přesně to letos nemám ještě spočítané, přibližně je pokles letošního roku proti loňskému o asi 25%. Co jsem tak porovnával, tak jiní fotobankéři museli přidat asi 20-30% portfolia aby si udrželi zisky, což asi tak odpovídá. Nějaký skokový pokles se nekonal.
+Ravennka, +admin Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6657
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1663

Re: Dotaz na PanduWild

Příspěvekod PandaWild » 12. leden 2019 15:47

Dokončil jsem si statistiky za minulý rok, pokud by někoho zajímalo:

Nepřidávám nové věci 2 roky. Za letošek mi oproti minulému roku poklesl zisk o asi 25%. Nemyslím si, že pokles je následek "protože se nepřidává", ale protože klesají zisky díky rostoucí konkurenci. Pro udržení stejných zisků je tedy nutné každý rok zvětšit své portfolio o 1/4, jako nutné minimum. Teprve až to co bude nad 1/4, zajistí zvýšení příjmů. Mimochodem, nepřestal jsem s fotobankami kvůli nízkým ziskům, zisky jsou dobré, ale abych se mohl zas věnovat jiným oblastem tvorby.

Neustále se zvyšuje podíl prodejů z videí. A také roste podíl mimořádných větších prodejů oproti běžným malým prodejům. Videí mám v portfoliu stále 12%, minulý rok byl podíl zisku z videí 37%, teď už je to 41% (tedy skoro polovinu příjmů mám z těch 12% video tvorby). Videa jsou stále zajímavějším artiklem pro prodejnost. Možná že ukrajinské velkofarmy se do videí tak moc nehrnou. Nejvíce videí se mi letos prodalo na ShutterStocku (43%), pak Pond5 (22%), Fotolia (15%) a překvapivě i iStock (11%), tam se videím také docela daří.

Stále je příjemnou fotobankou FineArtAmerica. Zisky také docela zajímavé, i letos si vydělala dostatečně na premium účet i na další rok. Příjemné je, že obrázky nejsou kontrolované a přesto se docela zajímavě prodává, je tam volnost k "umělecké" tvorbě. Čím "praštěnější" obrázek (který by jiné fotobanky nevzaly), tím větší šance na prodej.

Kdybych někdy pokračoval tvorbou pro fotobanky, tak dělám videa + FineArtAmerica (nějaké dostatečně netradiční obrázky).
+Bananaboy, +Ravennka, +shalom3 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6657
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1663


Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé